Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MAJÓWKA LUBUSKIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 16:51

Witam ,
chciałbym zaplanować sobie wyjazd z rodzinką na weekend majowy nad któreś z jezior lubuskich .
Wielokrotnie odwiedzałem ze spinningiem tamte piękne tereny, jez. Lubiąż , Lubikowskie , Głębokie a ostatnio we wrześniu jez. Rokitno. Na tym ostatnim byłem pod namiotem przez 5 dni . Znajomy z Wrocławia polecał mi gorąco to jeziorko bo przed kilkoma laty odwiedzał je i podobno obfitowało mocno w szczpaczka . Ja przeczesywałem je przez te kilka dni z efektem jednego wymiarowego i kilku maluchów :'(

Czy koledzy z lubuskiego mogliby mi polecić jezioro w tamtych okolicach gdzie tych szczpaczków jeszcze troche pływa , niekoniecznie szukam eldorada byle by się troche pobawić :-)

Z gory dziękuję za info i pozdrawiam

#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 styczeń 2015 - 17:07

 

 

...............Ja przeczesywałem je przez te kilka dni z efektem jednego wymiarowego i kilku maluchów.....

Co w nie dowodzi, że jezioro w te ryby nie obfituje ;)



#3 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 18:06

popper
dziś, 17:07

Co w nie dowodzi, że jezioro w te ryby nie
obfituje

Fakt, niczemu jeszcze nie dowodzi .Dla mnie każda chwila spędzona na wodzie jest wielką przyjemnością , ale jak na prawie tydzień pływania od rana do wieczora to trudno na koniec nazwać to dobrą zabawą :-(

#4 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 24 styczeń 2015 - 19:12

Może Paklicko Wielkie? Duże plastikowe łodzie ok. 30 zl dniówka. Choć na majowy weekend presja niezbyt mała to można coś tam podłubać. Szczupak, okoń, możliwy sandacz.



#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2015 - 19:41

Może Paklicko Wielkie? Duże plastikowe łodzie ok. 30 zl dniówka. Choć na majowy weekend presja niezbyt mała to można coś tam podłubać. Szczupak, okoń, możliwy sandacz.

Szczególnie na majówkę, te sandacze ;)

#6 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 21:19

Kolego napisz priva po 5- lutego, coś tam Ci skrobne, gdzie jak i co warto wybrać. Lubiąż ogolnie przereklamowany, Lubikowo jeszcze ok, ale jest dużo jezior głównie w gorzowskim gdzie idzie ryby połowić. Ale i tak wymaga to dobrej znajomości łowiska bo z marszu to przez pięć dni 1 wymiarowy i kilka krótkich ;)



#7 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 22:20

Dero
dziś, 21:19
Kolego napisz priva po 5- lutego, coś tam Ci skrobne

Napewno się odezwę :-)

#8 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 24 styczeń 2015 - 23:17

Może Paklicko Wielkie? Duże plastikowe łodzie ok. 30 zl dniówka. Choć na majowy weekend presja niezbyt mała to można coś tam podłubać. Szczupak, okoń, możliwy sandacz.

Na Paklicy można coś podłubać ale na rekordy się nie nastawiajcie :) okoń łady jest ale dużego szczupaka jak na lekarstwo,sandacza śladowe ilości.Siatka na siatce,tubylcy z pobliskiej wioski nie mają litości.

Ogólnie fajne jeziorko,przynajmniej raz w tygodniu tam pływam.

Możecie też pomyśleć o jeziorze Jelito(Giełt) fajna nie duża rybna woda.



#9 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 25 styczeń 2015 - 09:11

Dero
dziś, 21:19
Kolego napisz priva po 5- lutego, coś tam Ci skrobne

Napewno się odezwę :-)

@madero korzystaj z opcji "Cytuj" "Cytuj wiele"  ;) 



#10 OFFLINE   Riverman

Riverman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 25 styczeń 2015 - 09:37

Na majowy weekend polecałbym Ci jez.Lubikowskie.Rodzina też będzie miała co robić a Ty bedziesz miał więcej czasu dla siebie.Wychowywałem się nad tymi jeziorami,lubikowskie jest moim ulubionym.Cześć wakacji spędzam właśnie nad nim.Z brzegu bardzo płytko do 120 m w głąb jeziora,więc raczej tylko łódka.Jeśli z rodziną to folwark Amalia,jeśli z kumplami to ośrodek Ada(moje prywatne odczucie).W każdym ośrodku masz łodzie do wynajęcia z silnikami i akumulatorami za śmieszne pieniądze.Okonia,lina,węgorza,szczupaka od groma trzeba tylko wiedzieć gdzie go szukać.Kiedyś hodowano tutaj sielawę.Połamania

Użytkownik bullet edytował ten post 09 sierpień 2015 - 20:40


#11 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 25 styczeń 2015 - 10:02

A może Złoty Potok. Woda dobrze utrzymana, czysta, w koło wiele kładek ponad 30.Jest miejsce na nocleg w pensjonacie Złoty Potok,trochę drogo ale można postawić namiot.Opłata za wędkowanie na miejscu 15 zł lub 25 niezrzeszeni w pzw za 3 dni.Z łódki cena kosmos za 2 tygodnie 250 zł.Niedaleko jest j.Niesłysz gdzie jest taniej  z łodzi i można kupić pozwolenie na 1 dzień.



#12 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 25 styczeń 2015 - 11:35

Kamil Z w maju sandacz najlepiej bije, zwłaszcza takie ok. 40 cm, co to najlepiej w śmietanie smakują heheh;)


  • wobler129 lubi to

#13 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 25 styczeń 2015 - 19:26

Od siebie polecam jezioro CHłop blisko Pszczewa moje ulubione.Medalowe okonie i szczupaki pewnie jeszcze tam pływają,jednakże musiałbyś mieć jakiś pływadło i trochę bierzących informacji od jakiegoś życzliwego kolegi np. tego forum, bo ja niestety z uwagi na pobyt w Irlandii nie jestem na bierząco informowany co się tam dzieje,mam na myśli dzierżawcę.

#14 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 23:38

Madaro , jezioro Rokitno swoje najlepsze czasy ma niestety już za sobą . Mimo że jestem z Dolnego Śląska to jeziorko te jest bardzo piękną cząstką wędkastwa mojego miasta. Ośrodek , jedyny który był nad tym jeziorem należał do miejscowych zakładów bawełnianych . Więc kolonie ,obozy i wczasy , dzieciaki i dorośli spędzali w Rokitnie .
O obfitości tej wody krążyły u nas legędy , mój osobisty rekord złowionych szczupaków w ciągu dnia pochodzi z tego jeziora . Niestety nie wszyscy ryby wypuszczali z powrotem do wody ,jakby jedna na kolację nie wystarczyła by . Po rozprawieniu się z naszymi mięsiarzami i po wyjęciu wielu sieci miejscowych przedsiębiorców wydawało się że woda będzię odżywać . Niestety zakłady padły a za nimi i ośrodek. Teraz sytuacja wygląda tak że ośrodek straszy swoją ruiną a lokalni biznesmeni w ciszy i spokoju robią swoje. Mam nadzieję ktoś zwróci uwagę na tą wodę i częste wizyty strażników nad tym jeziorem pozwolą mu się odrodzić!!!
Sorki że tak długo było nie na temat ale łezka się w oku kręci.

Osobiście z przyjaciółmi jeździmy teraz na Lubikowskie ale w pszczewskim parku jest jeszcze kilka ładnych i rybnych jezior .

A na koniec powiem Ci że nawet za dobrych czasów pływaliśmy przez kilka dni a nieraz i tydzień z takimi samymi wynikami co Ty , tylko że potem przychodził najczęściej mniejszy lub większy BOOOM :-)
Pozdrawiam

#15 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 styczeń 2015 - 08:27

Od siebie polecam jezioro CHłop blisko Pszczewa moje ulubione.Medalowe okonie i szczupaki pewnie jeszcze tam pływają,jednakże musiałbyś mieć jakiś pływadło i trochę bierzących informacji od jakiegoś życzliwego kolegi np. tego forum, bo ja niestety z uwagi na pobyt w Irlandii nie jestem na bierząco informowany co się tam dzieje,mam na myśli dzierżawcę.

 

Jest dość dużo małych szczupaków 30-60cm, okoni też jeszcze trochę jest. Nie mam porównania jak tam było przed dzierżawcą, ale wszyscy narzekają, że było dużo lepiej. Widywałem ich z siatkami nad wodą po 5x w tygodniu...... Więc kicha.



#16 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 26 styczeń 2015 - 10:30

Nie polecam jez.Niesłysz,rybak jest tam w dobrej formie...


  • NocnyLowca lubi to

#17 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 26 styczeń 2015 - 17:30

Jest dość dużo małych szczupaków 30-60cm, okoni też jeszcze trochę jest. Nie mam porównania jak tam było przed dzierżawcą, ale wszyscy narzekają, że było dużo lepiej. Widywałem ich z siatkami nad wodą po 5x w tygodniu...... Więc kicha.



#18 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 26 styczeń 2015 - 17:30

Jest dość dużo małych szczupaków 30-60cm, okoni też jeszcze trochę jest. Nie mam porównania jak tam było przed dzierżawcą, ale wszyscy narzekają, że było dużo lepiej. Widywałem ich z siatkami nad wodą po 5x w tygodniu...... Więc kicha.



#19 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 26 styczeń 2015 - 17:48

Czyli tragedia na Chłopie, pamiętam czasy gdzie kilogramowym okoniem nikt się nie chwalił,chyba że przyjezdny.Około dwu kilowe i ponad to wychodziły spod lodu.Wiem ,że na rekord Polski były łowione tam okonie,lecz nie zgłaszane.Natomiast wiem od brata,że dzierżawca trafia w siatę takie właśnie rekordowe garbusy sielawowe z lepszym lub gorszym skutkiem dla siebie i pewnie zakończy ten proceder aż wybije wszystkie.

#20 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 26 styczeń 2015 - 20:02

Witam
Mam pytanie do kolegów odnośnie jez. Chłop
Kto jest dzierżawcą tego jeziora czy jest to woda pzw ?
Dzięki , pozdrawiam