Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Storm super przynęta czy super reklama???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 22 marzec 2006 - 18:57

W ostatnich WW jest wzmianka o zwycięzcy konkursu Storma ,gościu zainkasował 15 tysiaków ,nawet nieżle jak za złowienie szczupaka.
Jakie sa wasze doświadczenia ze stormem ?
Ja kupiłem kilka tych gumek bo bardzo mi się spodobał okonek i płotka ,prawdziwy real.Pierwsze przeciągnięcie pod powierzchnią pokazało piękno wykonania tych gumek .W wodzie wyglądaja jak żywe.
Niestety łowienie nimi w tradycyjny sposób czyli lekki opad i podszarpywanie okazało sie całkowicie nieskuteczne .
Kiedyś przeczytałem arytykuł Marka Szymańskiego o jerkowaniu dużymi gumami,więc pomyślałem dlaczego by nie spróbować tej techniki.
Moje jerkowanie wyglądało mniej więcej tak,rzut wędka w lini prostej z plecionką i podszarpnięcie prawo ,lewo, góra i dół.Gumka pływała lekkimi łukami z małym opadem.Kompan na łódce patrzył jak na wariata bo wyglądało to dosyć chaotycznie ale było zabójczo skuteczne bo udało mi się złowić 8 szczupaków .Tylko tyle wytrzymała moja płotka bo szczupaki wypruły z niej obciążenie i odgryzły ogonek.Szczupaki brały bardzo agresywnie na tak prowadzoną przynęte.
Mimo dużego obciążenia wewnętrznego około 18 gr stosuję storma tylko na płyciznach .
Dużym minusem tej przynęty jest kopytko które jest bardzo szybko odgryzane.Ja przyklejam kopytka z ripperów mansa które już sie nie nadają do łowienia.
Medalowego szczupca jeszcze na Storma nie złowiłem ale kto wie co przyniesie ten sezon.
Napiszcie jakie są wasze doświadczenia. :mellow:



#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 marzec 2006 - 19:30

ja mam jeszcze kilka gum storma, ale te, ktorych ja uzywam, sa bardzo ciezkie 40-60 gram, lowie nimi tylko w zimie albo w nuklearne upaly, czyli bardzo gleboko
brania sa, ale ze wzgledu na ich ciezar, lowienie jest dosyc szybko uciazliwe :wacko:
prowadze je na leniwca, czyli podrywam wedka, obracam trzy-cztery razy korba (szybko) i daje im opasc na dno, czekam kilka sekund i znowu

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2006 - 20:16

Gumy Storma sprawdzają się także podczas łowienia na rzekach. Głównie na szczupłe i sandały. Jednak nie mam na nie jakichś rewelacyjnych wyników i trudno mi się wypowiedzieć. Zdecydowanie lepsze wyniki mam na zwykłe kopyta.

Jerkowanie gumą jest jak najbardziej wskazane. Agresywnie prowadzona guma, często nie daje możliwości na zastanowienie się ryby i kończy się to atakiem na przynętę. Gorzej jest jak ryby bardzo słabo żerują.
Na płytkich jeziorowych łowiskach, stosujący gumy najczęściej łowię jednak na duże relaxy i mannsy. To moje ulubione gumisie. :D