Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kijek UL ale jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 04 październik 2009 - 20:39

Jak w temacie szukam kijka do lekkich przynet od 2gr. Problem w tym ze, niedawno nabylem Abu Garcia Revo S i Berkley skeletor 2 cast o dlugosci 2,7m (odkupilem za grosze w swietnym stanie), i nie bardzo wiem na co zwrocic uwage przy zakupie kijka do przynet jak obrotoweczki 0 - 2 i malych wobkow, ktorych waga czesto nie przekracza 7gr. Jaka dlugosc takiego kijka jest optymalna do lowienia z brzegu? Myslalem nad kijkiem 2,4m bo nie wiem jak daleko posle przynete kijkiem 1,8 - 1,9. Caly czas chcialem Berkley'a Pulse 1-8gr i 1,9m ale wydaje mi sie ciezki w obsludze do polow z brzegu. Do nowego kijka pojdzie inny multik i tez albo cos ze stajni ABU lub Rozemeijera. Dlatego zwracam sie do Was z prosba o wskazowki i wasze spostrzerzenia co do optymalnej dl jak i CW owego kijka do lekkiego lowienia.

Z gory Dziekuje

Zdr

#2 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 październik 2009 - 20:43

Gugcio musimy sie wkoncu ustawic to polowisz troche moja wedka. Nie jest to UL ale mozna rzucac od 4g i bedziesz wiedzial juz troche o co chodzi :D

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 04 październik 2009 - 21:03

ABu revo S do UL castingu :huh: :o Juz poraz drugi w ciagu ostatniej godziny zapraszam do lektury watkow na forum baitcasting i strony glownej <_<

Tak sie sklada, ze jest tam swietny opis abu garcia Revo S.

castingowe kija UL i L najczesciej buduje sie na zamowienie u rodbuldera. na rynku seryjnych jest jak na lekarstwo i raczej trudno dostepne.

Jak juz przejrzysz zasoby forum i artykuly na stronie glownej bedziesz wiedzial jak dobrac wszytskie parametry zestawu aby lowienie na lekko bylo mozliwe i skuteczne ..

JW :D

#4 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 04 październik 2009 - 21:07

Napisalem ze mam zestaw Revo S ze skeletorem ale do UL pojdzie inny multik ABU ALBO Rozemeijer.


Do nowego kijka pojdzie inny multik i tez albo cos ze stajni ABU lub Rozemeijera.



#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 04 październik 2009 - 21:14

do UL/L seryjnie sa tylko japonce Daiwa i shimano. Wiecej tu:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4775& ;start=0&



#6 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 04 październik 2009 - 21:19

Możesz śmiało kupić Abu Premier z Availem. 2g ciężko... Może i na krótkie odległości można machnąć, ale to nie jest komfort - dlatego wróciłem do spinna.

#7 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 04 październik 2009 - 23:29

Rzeczywiscie Kijkow UL i L jak na lekarstwo a jak juz cos znajde w moim przedziale cenowym tj 500zl to nie dluzsze jak 2m, a to dla mija sie z celem.chyba zainwestuje w cos w przedziale 2,4m i 4-20gr bo czasami kompromis jest nieunikniony. Z multikiem juz wam dupy zawracal nie bede, a poczytam tu i uwdzie :D dzieki panowie za szybkie i konkretne odpowiedzi.
zdr

#8 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 październik 2009 - 23:53

Chwila chwila...a jaki budzet na multik? Bo jak taki sam jak na kij, to raczej ciezko bedzie cos znalesc oprocz Abu Revo (+ Tuning) zeby rzucalo dobrze od 2g.

Pozdrawiam
Tomek

#9 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2009 - 00:11

jak pisalem w ramach kompromisu bede bral troche mocniejszy zestaw tzn cos w przedziale 4-25 max 25g. Jak narazie co znalazlem to Kolejny Skeletor z berkleya 2,4 4-20gr. Nie powinno byc tak tragicznie, a jesli bede juz na casta z powodzeniem lapal wtedy trzasne sobie kijek z pracowni i konkretny multik :D. Kijek ktory mam czyli Skeletor 2.7 15 - 40gr to nie byl planowany zakup ale za 120euro z multikiem Revo S i pletka berkleya bledu nie popelnilem. Kijaszek znalazl juz zacne zastosowanie bo tego zakresu CW mi brakowalo. Jak narazie mam 3 spinny i 1 cast o CW: 2-12, 5 - 20, 10 - 35 i 15-40. W tym roku chce wlasnie dokupic niezly kijek i solidny multik do Lzejszego lowienia

#10 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 05 październik 2009 - 00:33

Proponuje zebys kupil raz a porzadnie :D

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2009 - 07:14

Kije Berklyeya zle nie sa :D mam spinna i teraz tego casta i jestem zadowolony, a na moje potrzeby w zupelnosci mi wystarczy. Nie jestem Kozakiem pokroju APTEKARZA czy innych wymiataczy gdzie sprzet lepszej klasy jest zrozumialy :mellow: Jak sie wprawie i wykorzystam ten sprzet co mam do maximum wtedy bede myslal na zakupem jakiegos cuda. Choc i tak ciezko bedzie bo najblizsze odcinki Menu to nie wisla czy odra

#12 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 05 październik 2009 - 12:14

Tu nie chodzi o to czy jestes kozakiem czy nie ... chodzi o komfort lowienia. Przy UL castingu wszystko musi byc do siebie dopasowane idealnie. Inaczej sie bardzo szybko zniechecisz.

#13 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2009 - 12:17

@Gugcio, osobiście bym zaczął od cięższej odmiany casta, jak pisałem Ci na gg. Niestety jak widzę koszty sprzętu UL...to zostaję przy korbie Za to szczupaczki baaaardzo chętnie z pazurkiem
Pozdrawiam
Kamil

#14 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2009 - 13:09

Szczupakow na Menie nie polowie castem na innych wodach nawet z dzienna karta nie wolno lapac z lodki. Po 2 wypadach smiem stwierdzic ze cast jest bardziej odpowiedni do moich warunkow jak i metod polowu. Lubie poexperymentowac z Texas rig, Carolina Rig itp. Do tego interesuja mnie ostatnio Twitchbaity a do nich multik to idealna sprawa :D Tak na marginesie ze mna jak z dzieckiem jak sie nie oparze to sie nie przekonam :D Dragon ma fajne kijki ktore by mi pasowaly ale nie wiem czy wytrzymam do grudnia :lol:

#15 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 05 październik 2009 - 13:15

No to jezeli chcesz lowic twitchbaitami, to moim zdaniem kijek w okolicy 2m wystarczy :D

#16 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 05 październik 2009 - 22:12

W najbliższym czasie chce spróbować kija Team Dragon Cast 2,30m 5-18g dostepnego np tutaj:
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-nowy-team-dra gon-cast-g17-a180-p819-k4162.html
Jak dla mnie krótkie kije tylko z łódki. W tym nie chodzi tylko o komfort prowadzenia przynęty ale również o walke z rybą i rzucanie, co wg. mnie jest dużo bardziej komfortowe nieco dłuższą wedką :D
Pozdrówki

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 październik 2009 - 22:26

Tu .... Przy UL castingu wszystko musi byc do siebie dopasowane idealnie. Inaczej sie bardzo szybko zniechecisz.



madre slowa, ktore warto rozpatrzyc! Przy UL i L castingu wszytkienparametry zestawu powinnybyc dobrane w sposob bardzo przemylany. Inaczej nie bedzie to dzialalo w sposob prawidlowy na lowisku..

jW :D

#18 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2009 - 23:39

@Pablos dokladnie o tym kijku mysle ale nie wiem czy wytrzymam do grudnia , bo dopiero bede w polsce.

@Jerzy zgadza sie dlatego zakup multika nie bedzie latwy

#19 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 05 październik 2009 - 23:50

Ja bym to zrobil troszeczke inaczej Gugcio.
Wszystko zalezy od tego ile mozesz i ile chcesz przeznaczyc pieniazkow. Wyboru duzego nie ma w multikach ktore rzucaja od 2g.
Z Daiwy takie modele jak Presso albo Pixy sa bardzo ciezko dostepne i bardzo drogie z tego powodu - wiec odpadaja moim zdaniem.
Zostaje cos ze stajni Shimano, czyli takie zabaweczki jak Scorpion 1001, CC51 i inne - koledzy Ci doradza lepiej odemnie. Ja lowie Metanium MG i od 4g rzuca mi sie komfortowo.

Jak juz znajdziesz odpowiedni kolowrotek szukasz odpowiedniego kija :D Japonczycy maja kilka fajnych wedek do tych zastosowan. Obejrz sobie serie Major Craft Arrival.

Pozdrawiam
Tomek


#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 październik 2009 - 06:10

Rzeczywiscie Kijkow UL i L jak na lekarstwo a jak juz cos znajde w moim przedziale cenowym tj 500zl to nie dluzsze jak 2m, a to dla mija sie z celem.chyba zainwestuje w cos w przedziale 2,4m i 4-20gr bo czasami kompromis jest nieunikniony. Z multikiem juz wam dupy zawracal nie bede, a poczytam tu i uwdzie :D dzieki panowie za szybkie i konkretne odpowiedzi.
zdr


Ja tam się nie znam na castingu ale w katalogu np batsona (innych producentów pewnie też) są blanki do 200pln. Chcesz wydać 500 więc może coś uzbroić jeśli jest problem z zakupem kija w sklepie? Porozmawiaj z rodbuilderami, kilku ich jest na forum.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych