Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra w okolicach Szlichtyngowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 22 październik 2009 - 12:33

Witam wybieram sie w okolicy Szlichtyngowej na kilka dni a wiem że przepływa tam Odra wiec chetnie połowie wiec jesli ktos z was tam łowi lub łowił i może sie podzielic informacjami byłbym wdzieczny

pozdrawiam Bartek

#2 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 22 październik 2009 - 13:21

Blisko Szlichtyngowej masz trzy super miejsca.
1. Wpływ baryczy do Odry w miejscowości Wyszanów.
2. Prostka w Wilkowie - długi odcinek warte uwagi pierwsze głowki przed prostką oraz sama prostka.
3. Klucze jw ale głębsza woda.


#3 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 październik 2009 - 21:20

dodałbym jeszcze główki za prostką w Wilkowie - czyli jedziesz z koksem przez cały odcinek B)
pozdr
Michał

#4 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 23 październik 2009 - 00:46

Fajny temat :D :D :D

Proponuje odcinek od ujścia Baryczy aż do mostu kolejowego w Głogowie. Jeśli jesteś zmotoryzowany i masz kilka dni wolnego to warto posprawdzać te miejsca co piszą koledzy z forum.

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 23 październik 2009 - 10:43

dzieki panowie za info powłucze sie i połowie mam nadzieje

#6 OFFLINE   Papoot

Papoot

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2009 - 15:33

Skoro o tych zakątkach mowa, to chętnie się podepnę. Gdy zacząłem tam bywać i robiłem research, to polecano mi rejon Kluczy lub Serbów. Nikt z rozmówców nie proponował udania się w przeciwną mańkę, czyli np. w okolice huty i dalej w dół rzeki. A ja, bywając tam raz, dwa razy do roku i nie chcąc marnotrawić czasu na jeżdżenie, łażenie i poznawanie, miętoliłem wodę w tych Kluczach i Serbach. Czy poniżej Głogowa są jakieś odcinki warte odwiedzenia? Dziękuję i pozdrawiam.

#7 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 01 listopad 2009 - 09:34

Hej.
Ja parokrotnie odwiedziłem Odrę w okolicach Wilkowa.
Widać, ze jest tam ryba :D, choć tubylcy mówią, że najlepsz teraz wyniki można mieć przy hucie ( muszę dowiedzieć się jak tam dojechać ).
Przy normalnej wodzie udało mi się przechytrzyć parę ładnych sandałów i szczupłego ok. 70 cm. i to tego samego dnia :mellow:
Przy niskiej wodzie, moje wyniki były adekwatne do poziomu wody :( , parę szczupłych takich po 50 cm.
Po pierwszej wizycie zabrałem aparat foto i przy niskim stanie wody utrwaliłem wszystkie wypłycenia na tym odcinku, na którym wędkowałem ( jeśli jesteś zainteresowany to proszę o info ).
W Głogowie tubylcy łowią przy moście ( wlot od Leszna ) sandały na trupka, brrrr... i to skutecznie :(
Pozdrawiam

Czaro 73

#8 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 01 listopad 2009 - 13:05

Że łowia na trupka to nie słyszałem, ale wiem ze na gume mozna złowić zebatego i mętnookiego.

Ale starczy już tych miejscówek, sa tez miejsca gdzie mozna połowic, mała presja i trudny teren. Czasami siedza tam tyczkarze, dobra sprawa bo zanęcą i ryba podchodzi - kleń, jaź, brzana, szczupły za drobiazgiem, boleń pod brzeg za drobnica i sandał wieczorem ale to jest tajemnica.

pozdrawiam