Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Megabass ARMS + szklaczek ze smokiem - cuś dla oka na jesienną deprechę :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 październik 2009 - 19:51

http://images8.fotosik.pl/117/b24ec74e437500a9.jpg
http://images6.fotosik.pl/558/4f636332521f275d.jpg
http://images6.fotosik.pl/558/b04404fb2dcadf14.jpg
http://images8.fotosik.pl/117/1040eaa74813ecdf.jpg
http://images8.fotosik.pl/117/e52d31cd6b7bf2a3.jpg

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2009 - 19:56

Mefisto, rozumiem że masz to organoleptycznie dostępne?

W takim razie mam pytanie o tego GT3, bo bardzo interesują mnie japońskie szklaki. Pytanie: czy szczytówka jest bardzo miękka? Kiedyś myślałem o GT3 Kaede, ech :unsure:

#3 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 październik 2009 - 20:26

No, ale to wędki klientów :)zdjecia robione przed chwilą :D szklaki megabassa sa bardzo lekkie, szczytówki są dosyć miękkie, osobiście nie łowiłem takim kijem, ale planuję dla siebie mieć takowy do łowienia na małych jeziórkach z brzega, bo podobno kapitalnie się z nich rzuca bez specjalnych wymachów...kaede nie miałem w rękach...Shiryu ma jeszcze APTEKARZ..on łowił więc może więcej powiedzieć...Brati miał tez Shiryaka 610. Wszystkie znaczące japońskie firmy produkują szklaki, oczywiście bardzo drogie :D

#4 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 27 październik 2009 - 20:44

GT3 -bardzo ciekawe kije. Szczytówka dość miekka ale jednocześnie przyjemnie sprężysta, po wyrzucie błyskawicznie gaśnie przez co kij jest bardzo celny.

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 październik 2009 - 21:37

szczerze zazdroszcze :D mysle ze Japonce zupelnie inaczej podchodza do szklakow niz w US. W stanach widac ze jest silne przeswiadczenie ze szklo to jednak bylo trendy, ale w latach 60-tych, w Japonii jest duzo fanow takiego oldskulowego łowienia i jest dla kogo wymyślać nowe rzeczy -dużo bym dal zeby przemacac takiego szklaczka, ech jest ktoś z Wawy z japońskim szklakiem :lol:

#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 październik 2009 - 00:27

No Pawle , Seeker jest jednak bardziej demokratyczny i powszechny , niż japońskie alternatywy . I jaki przystępny ..

#7 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 28 październik 2009 - 05:23

No Mefisto, wiesz jak podnieść ciśnienie. Ty Diabełku <_<

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 październik 2009 - 06:51

W sumie to miałem Shiryu ale przechodzę na wędki w 2składzie i dłuższe więc był w ofercie na j.pl{stan jak nowy} w tym momencie jest już zarezerwowany.To jest Panowie szklak ale z czułością wędki węglowej a ugięcie jest bardziej szczytowe niż parabola.Trochę z nim eksperymentowałem łowiąc okonie na jigi choć kijek nie był pod to kupiony.Czułość porażająca.

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2009 - 07:53

Sławku, jest i seeker i szklaki w ofercie innych producentów ale, jakby to powiedziec -nie czuc w nich za grosz innowacji. Jak dla mnie to po prostu zwykłe e-glassy, ze wszystkimi zaletami i wadami. Wydaje mi się że skośnoocy ze swoim pierdolcem na punkcie szkła mogli wykombinować więcej...

#10 OFFLINE   jarek _2412

jarek _2412

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 październik 2009 - 19:15

witam,
ten GT3 jest przznaczony dla mnie, mam nadzieję, że już niedługo będę mógł podzielić się wrażeniami z jego użytkowania.

#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 październik 2009 - 20:43

Witam,

Mam pytanie do @Mefisto odnosnie tej wedki MB Arms.
Domyslam sie ze to jak chodzi o wage kija to bardzo lekka zabawka, mimo tych 25 lb na blanku.
Jak odczuwa sie w rekach ciezar tego elementu wykonanego z drewna, ktory, poza efektem dekoracyjnym, z pewnoscia sluzy tez wywazeniu wedki...

Moglbyc podac rozmiary tego elementu drewnianego ? dlugosc jego i czy jest to raczej pelne drewno czy jakas konstrukcja rezonansowa - pusta w srodku.

Dziekuje za informacje

Pozdrawiam

Guzu

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18627 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2009 - 21:29

A poproszę Panie Jarku, może z jakimiś fotkami kija w akcji na okrasę. No i witam na forum, przy okazji :D

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 październik 2009 - 23:04

Pytanie: czy szczytówka jest bardzo miękka? Kiedyś myślałem o GT3 Kaede, ech :unsure:


Kaede to zupełnie inna bajka i nieporównywalna do Shiriu. Inna akcja, inne materiał wędki. Akcja szczytowa.

Ja kiedyś marzyłem o Tomahawku :D A jeśli ARMS to ... ten najdelikatniejszy :D

Czekamy zatem na pierwsze spostrzeżenia i może jakąś recenzję ze zdjęciami :D



#14 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 28 październik 2009 - 23:38

Witam,

Mam pytanie do @Mefisto odnosnie tej wedki MB Arms.
Domyslam sie ze to jak chodzi o wage kija to bardzo lekka zabawka, mimo tych 25 lb na blanku.
Jak odczuwa sie w rekach ciezar tego elementu wykonanego z drewna, ktory, poza efektem dekoracyjnym, z pewnoscia sluzy tez wywazeniu wedki...

Moglbyc podac rozmiary tego elementu drewnianego ? dlugosc jego i czy jest to raczej pelne drewno czy jakas konstrukcja rezonansowa - pusta w srodku.

Dziekuje za informacje

Pozdrawiam

Guzu


Hmmm...wedka jest mocna...MAGABASS nie podaje nigdzie wagi kijów...ja postawiłem wędkę na sztorc na wadze i pokazało mi 160 gram, ale nie wiem czy taki sposób ważenia jest precyzyjny. Poza tym jednak ten wylizany uchwyt jest ze stali nierdzewnej, wiec on sam waży sporo. Czy drewno jest w tym przypadku do wywazenia? Raczej wątpię, wydaje sie pełne, jedynie przewiercone na wylot, ale nie wiem :D dł. 10cm. Bardzo wygodnie się go trzyma.
Pozdrawiam

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 październik 2009 - 23:46

Witam

Dzieki za info.
To ciekawe co piszesz o wadze wedki...z tego co kojarze to np 145 gramow wazy dluzszy kij 30 lb St Croix SC IV.
To moze byc ta rekojesc faktycznie. Drewno i stal moga robic mase...

Guzu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych