Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Propozycje konkursowe Jerkbait cz.1 " WIELKI KONKURS JERKBAIT 2015"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 11 luty 2015 - 21:32

Po rozmowie z Piotrem przedstawiam wstępną koncepcję " WIELKIEGO KONKURSU JERKBAIT 2015"

Założeniem jest taka idea konkursu by wzięła w nim udział jak największa liczba forumowiczów. W konkursie brałyby udział osoby, które zgłosiłyby chęć udziału moderatorowi. Minimalna ilość osób niezbędna do rozegrania konkursu to 5 osób. Istnieje możliwość deklaracji i wzięcia udziału w wielu kategoriach tej samej osoby. Autorzy prac przedstawialiby swoje przynęty na podstawie 3 zdjęć ( od góry, z boku i z dołu ). Zwycięzcy byliby wyłaniani na podstawie głosowania. najlepsze prace byłyby nagradzane dyplomami i odznakami jerkbait. W przypadku zdobycia 3 tytułów zdobywca/-y nagradzani byliby statuetkami. Prace natomiast byłyby wystawione na aukcji a dochód z niej przekazany instytucjom charytatywnym. Konkurs rozpoczynałby się w tym samym czasie dla wszystkich uczestników. Czas trwania danego etapy to 2 miesiące i start w kolejnej kategorii. By zadowolić wszystkich forumowiczów konkurs dotyczyłby poza imitacjami również inne przynęty.

W KATEGORII PRZYNĘT SZTUCZNYCH:

1. PRZYNĘTY SZCZUPAKOWE

    1.1. IMITACJA PŁOCI DO 10CM

    1.2. IMITACJA OKONIA DO 10CM

    1.3. IMITACJA JAZGARZA DO 10CM

    1.4. JERK W DOWOLNYM MALOWANIU DO 15CM 

2. PRZYNĘTY BOLENIOWE

    2.1. UKLEJA DO 8CM STEROWA

    2.2. UKLEJA DO 8CM BEZSTEROWA ( przynęta musi się różnić od sterowej w przypadku tego samego autora)

    2.3. PŁOĆ DO 8CM STEROWA

    2.4 KLEŃ DO 10CM BEZSTEROWY

3. PRZYNĘTY KLENIOWE

    3.1. IMITACJA ŻUKA / CHRABĄSZCZA - SMUŻAK DO 3CM

    3.2. IMITACJA ŻABY DO 3,5CM

    3.3. IMITACJA NARYBKU DO 4CM

    3.4. BARYŁECZKA GŁĘBOKONURKUJĄCA DO 4CM

4. PRZYNĘTY SUMOWE

    4.1. KRĄP DO 8CM

    4.2. WZDRĘGA DO 8CM

    4.3. UKLEJA DO 11CM

    4.4. BARYŁKA W DOWOLNYM MALOWANIU DO 6CM

5. WAHADŁA

    5.1. SZCZUPAKOWE

    5.2. TROCIOWE

    5.3 SUMOWE

    5.4 BELONA

6. MUCHA

    6.1. SZCZUPAKOWA

    6.2. KLENIOWA

    6.3 PSTRĄGOWA

    6.4  ŁOSOSIOWA

Dodatkowo konkurs dotyczyłby tego, bez czego nie istniałoby to forum a mianowicie fotografii ;). Konkurs fotograficzny nie wymagałby zgłoszeń. składałby się z 5 części. Każdy biorący udział mógłby zamieścić tylko 1 zdjęcie w danej kategorii. Zwycięzca byłby wyłaniany na podstawię głosowania. Zwycięzca otrzymałby dyplom. A najlepszy fotograf we wszystkich edycjach statuetkę. Najlepsze prace byłyby wywołane i oprawione w antyramę wystawione na aukcji. Cel- oczywiście wsparcie dowolnej fundacji charytatywnej, lub kogoś potrzebującego z naszego środowiska wędkarskiego. Czas trwania konkursu do końca października, dla wszystkich kategorii.

Kategorie:

1. zdjęcie przedstawiające rybę wypuszczaną do wody C&R

2. zdjęcie krajobrazu

3. zdjęcie przynęty sztucznej lub sprzętu wędkarskiego

4. zdjęcie holowanej ryby

5. zdjęcie wędkarza w akcji

 

To jest jedynie propozycja, stworzona by każdemu dać szansę na zabawę, jak również by pobudzić nasze wędkarskie środowisko do działania. Zachęcałby do pokazywania swoich prac, tym którzy je tworzą. Rodzaje i wielkości przynęt mógłby oczywiście ustalać moderator, wraz z zespołem jerkbait. ;)


Użytkownik siwypike edytował ten post 12 luty 2015 - 10:01

  • Melanzyk lubi to

#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 luty 2015 - 21:48

Przeniosłem do oddzielnego tematu :)



#3 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 luty 2015 - 00:11

Nie czepiam się. Muchuję już trzydzieści lat i do dziś nie potrafię dokonać rozróżnienia "mucha pstrągowa" od "mucha kleniowa". Są to te same muchy. Często w tych samych wodach występują oba gatunki i oba są na te same wzory much łowione. To rozróżnienie uważam jako błędne. Natomiast brak jest kompletny propozycji jigów i kogutów. Nieśmiało spytam - czemuż? Przecież miało być:

To jest jedynie propozycja, stworzona by każdemu dać szansę na zabawę(...)



#4 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 12 luty 2015 - 07:34

Nie czepiam się. Muchuję już trzydzieści lat i do dziś nie potrafię dokonać rozróżnienia "mucha pstrągowa" od "mucha kleniowa". Są to te same muchy. Często w tych samych wodach występują oba gatunki i oba są na te same wzory much łowione. To rozróżnienie uważam jako błędne. Natomiast brak jest kompletny propozycji jigów i kogutów. Nieśmiało spytam - czemuż? Przecież miało być:

 

Januszu za muchę kleniową można uznać żuka, konika polnego czy ważkę wykonaną z pianki i innych materiałów muchowych. Na muchę lipieniową można złowić pstrąga, ale co to znaczy mucha lipieniowa.... no właśnie co rzeka to inaczej, bo są rzeki, że poniżej rozmiaru haka 22 to nawet nie ma co schodzić. Bliżej konkursu na muchę, zobaczymy jakie będą kryteria oceny i wymagania co do zaprezentowania danej muchy... :)


Użytkownik Sandacz23 edytował ten post 13 luty 2015 - 09:08


#5 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 12 luty 2015 - 09:58

Panie Januszu. Cytuje pan wpis, którego pan nie zrozumiał." To jest jedynie propozycja..." Moderator po to utworzył wątek, by każdy wskazał swoje propozycje i coś może z tego wyjdzie. Przy krytycznym podejściu to szkoda będzie czasu, by klepać w klawiaturę.  Skoro ma pan doświadczenie w budowaniu much to proszę wskazać inny pomysł i baza danych się powiększy. To da szansę moderatorowi do działania. ;)


  • Piotrek Milupa lubi to

#6 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 luty 2015 - 13:13

Chyba jednak zrozumiałem.

Dlatego fragment wątpliwy z merytorycznego punktu widzenia poddałem w wątpliwość jako moją propozycję zmiany nr 1.

Zmianą nr 2 jest moja propozycja rozszerzenia pola do działania dla chętnych o jigi oraz koguty. 

I żeby nie być posądzonym o złe intencje zacząłem wpis od słów "nie czepiam się". Jeśli ktoś tu czegoś nie zrozumiał, to chyba nie ja.

 

I nie znasz mnie, nie zaglądasz do mojego wątku (to nie jest obowiązek ;)), więc możesz nie wiedzieć, że na "panów" jestem uczulony. Nie potrzebuję, nie oczekuję i nikomu nie "panuję". Potrafię okazać szacunek lub dowartościować bez zbędnego "pan'oszenia".


  • TomekSudety lubi to