Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskusja o sposobach trzymania okonia - wątek wydzielony z tematu OKONIE 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 25 październik 2009 - 13:19

Eksponujcie jak możecie te większe okonie w obu rękach lub nie za pyszczek,
na tym 2 zdjęciu ten okoń wygląda jak by mu ktoś pyszczek lewarkiem rozciągał,
trudno mi uwierzyć że po takim kiełtaniu tego kruchego pyszczka, pasiak wraca do wody bez uszczerbku na zdrowiu. :unsure:

ps. Okoń piękny :D

#2 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 październik 2009 - 17:55

:lol:

pozdrowienia

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 25 październik 2009 - 18:18

Nie wiem czy to do końca takie śmieszne, okoń to nie bass, ma dużo słabszą i kruchą szczękę,
eksponowanie go w ten sposób biorąc pod uwagę jego wielkość nie jest dobrym pomysłem.
W pionie może się nic nie stanie, ale sposób w jaki złapałeś tego okonia na 2 zdjęciu
pokazuje wyraźnie że cały jego ciężar spada na pyszczek... dla mnie trochę nie smaczne.
temat był chyba nawet poruszany gdzieś na forum.

Tyle z mojej strony :D

#4 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 październik 2009 - 18:25

Napewno szczena wyłamana szkoda piekna ryba BYŁA :(

#5 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 25 październik 2009 - 18:36

:lol:

pozdrowienia


http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=3063& ;prevloaded=1&&start=240

#6 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 październik 2009 - 18:46

Ludzie wyluzujcie, okoniowi nic się nie stało. To normalny chwyt - trzymałem tak ponad 2000 okoni i jakoś nigdy nie widziałem, żeby któremu coś się stało, a komentarze zostawcie dla siebie, idźcie nad wodę, a nie siedzicie przy kompach i Wam się nudzi <_< Sorki za ostrą prawdę

Na 2 fotce ciężar nie spada na szczenkę, tylko na rękę, podtrzymuje go dłonią - palcami. Taki okoń ma kruchy pysk?! 15cm tak, ale taki? Widziałeś kiedyś na oczy takiego okonia?

#7 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 październik 2009 - 18:51

I mój ostatni post - czy w regulaminie forum pisze coś o zakazie wstawianie fotek tak uchwyconej ryby? Nigdzie tego nie widzę. Więc Panowie, kije i nad wodę, a nie przed komputerami ;)

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 25 październik 2009 - 19:11

I mój ostatni post - czy w regulaminie forum pisze coś o zakazie wstawianie fotek tak uchwyconej ryby? Nigdzie tego nie widzę. Więc Panowie, kije i nad wodę, a nie przed komputerami ;)


Takie teksty nikogo nie ruszają - idźcie nad wodę a nie przed kompem... bla bla bla...

Może najlepiej zamknąć forum?? Po co mamy się wypowiadać i komentować??

Weź nie cwaniacz, wstawiasz fotki i super, a jeżeli zwracamy na coś uwagę to nie podnoś głowy i nie wyskakuj z takimi tekstami. Każdy jeździ nad wodę, częściej bądź rzadziej...

Pozdr.

Salmo

#9 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 październik 2009 - 19:16

Piszący te komentarze cwaniakują. Ryba jest podtrzymywana palcami od drugiej strony - nie pchałem łap w obiektyw. Pozdrowienia

#10 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 25 październik 2009 - 19:30

Piszący te komentarze cwaniakują. Ryba jest podtrzymywana palcami od drugiej strony - nie pchałem łap w obiektyw. Pozdrowienia


od drugiej strony, tzn zagiętymi palcami podtrzymywałeś tego okonia z drugiej strony? :lol: bo lewa ręka ewidentnie leży na kolanach :D
Litości...

#11 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 25 październik 2009 - 20:07

@PaNeK
Daj se chłpoie na odbój.
Nie ma żadnych przesłanek ani dowodów za tym, że okoniom dzieje się krzywda przy takim uchwycie.

Masz pełne prawo negować taki chwyt, ale to iż okoniom dzieje się krzywda to tylko Twoje subiektywne odczucia nie zaś fakt.
To, że Ci się nie podoba nie upoważnia Cię do naskakiwania na innych (niezależnie kto to jest).

Na tym portalu jest wiele zdjęć które mi się osobiście nie podobają - mam na to jeden sposób - staram się unikać patrzenia w ich stronę.

Uprzedając:
Nie odbieraj mojego postu jako ataku na Twoją osobę i poczucie Twojej estetyki, tylko jako radę kolegi - który już ten temat przerobiał.

PZDR
Zanderix

#12 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 25 październik 2009 - 20:35

@Zanderix uwagę zwróciłem grzecznie, przynajmniej mi się tak wydaje,
nie chciałem na nikogo naskoczyć tylko grzecznie zasugerować że może coś jest nie tak...
wybacz ale nie takiej odpowiedzi ze strony kol @woblera się spodziewałem,
to też w reakcji może nieco się zagalopowałem... :unsure:
i może Cię to zdziwi ale to ja poczułem się ,,zaatakowany: :unsure:

To że okoniom dzieje się krzywda podczas takiego chwytu wiem jedynie z własnych doświadczeń
z tego co widziałem i z czym spotykałem się nad wodą, może nie złowiłem okoni 2000
ale zdążyłem zauważyć jak słabe są ich pyski, i jestem w 100% pewien że złapanie go pełną dłonią
za brzuch było by bardziej humanitarne, a o to chyba chodzi?
Nie przeczytałem na ten temat 2 książek i 10 artykułów, może to właśnie mój błąd :D

Nie odbieraj mojego postu jako ataku na Twoją osobę i poczucie Twojej estetyki, tylko jako radę kolegi - który już ten temat przerobiał.

PZDR
Zanderix


Spokojnie, wiem o co chodzi.
Jesteśmy na forum, a forum jest po to by między innymi dyskutować o niejasnych stuacjach,
Często dochodzi do konfliktów na skutek różnicy zdań, ja jednak nie jestem ich zwolennikiem :D

Pozdrawiam.


#13 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 październik 2009 - 22:21

Rybę trzymam dwoma palcami, pozostałymi trzema podpieram ją. Głupia dyskusja, przepraszam, że się oburzyłem ale zdenerwowało mnie takie wytykanie, a tym bardziej post DonKichy. Nie podnieciłem się wcale tym okoniem. Miałem inne, jeszcze lepsze powody do podniecenia :D :lol: Ale lepiej nie zdawać dokładnych, pełnych relacji :mellow:

Co do tych 2000 chodziło mi o ten sezon :D

#14 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 październik 2009 - 10:00

Witam
Niestety PaNeK ma rację. Po co pchać okoniowi paluch do pyska? Przecież może to doprowadzić do rozerwania lub uszkodzenie szczęki, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do uszkodzenia kręgosłupa trzymanej ryby. Istnieje wiele chwytów bardziej bezpiecznych dla złowionej ryby przy których możliwość wystapienia urazu jest znikoma. Mam nadzieję, że ta dyskusja spowoduje, że bedzie mniej zdjęć okoni z paluchami w pyskach.
pozdrawiam

#15 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 26 październik 2009 - 10:20

I co ta chora etyka wędkarska z wami wyprawia. Jesteście przewrażliwieni na każdym punkcie. Już niedługo to będą zjebki jak ktoś wklei w ogóle zdjęcie z rybą w rękach, bo zaraz odezwie się stado ekologów,weterynarzy i jeszcze inni, że ryby nie należy brać do rąk bo przeniesiemy jakąś chorobę. Panowie zastanówcie co wypisujecie, bo zdrowa etyka już was przerasta. Nie możecie wytrzymać jak komuś nie dowalicie. To jest chore na maksa. Zazwyczaj najmądrzej się gada sprzed monitora. A jak wygląda każdego z osobna podejście do tego to już nikt nie wie i nikt się nie dowie. A pouczać najłatwiej. Proponuje zacząć od siebie.

#16 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 29 październik 2009 - 17:36

[quote]
Piszący te komentarze cwaniakują. Ryba jest podtrzymywana palcami od drugiej strony - nie pchałem łap w obiektyw. Pozdrowienia
[/quote]

od drugiej strony, tzn zagiętymi palcami podtrzymywałeś tego okonia z drugiej strony? :lol: bo lewa ręka ewidentnie leży na kolanach :D
Litości...
[/quote]

@panek, nie ma się co czepiać - chwyt jak chwyt Skoro kolega @wobler pisze że rybie nic się nie stało, widocznie tak jest i wystarczy odrobina zaufania. Złowić 2000 okoni w sezonie to trudna sztuka? Nie! Ja osobiście za okoniami się nie uganiam ale wiem że to możliwe bo sam ze 2 lata temu na jednym z jezior na Dolnym Śląsku w kilka dni, po kilka godzin łowienia złowiłem ponad 500 sztuk różnego rocznika max do 25-28 cm a za jednym razem w niecałe 6 godzin lekko powyżej 300 sztuk Więc jak się wie gdzie i jak się dobrać, takie wyniki całkiem możliwe Na swój połów mam świadków i nie muszę ich chyba przywoływać do tablicy? :unsure:

Trochę więcej luzu!!!

@wobler, ładne pasiaki :D Gratuluję i tak trzymaj

#17 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 październik 2009 - 17:40

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Dziękuję, ale nie wracajmy już do tego tematu.

#18 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 29 październik 2009 - 18:38

...


Rozumiem, wszystko stało się dla mnie jasne po wypowiedzi @Zanderixa :D
każdy ma inne podejście, każdy na co innego zwraca szczególną uwagę, i dla każdego co innego stanowi priorytet,
a ja nie chciałem ani zabłysnąć ani nikogo obrazić, miałem dobre intencje :D
Muszę nabrać trochę dystansu do tego co widzę na forum i może trochę więcej doświadczenia?
Myślę że na tym możemy zamknąć ten temat, chyba nie dogadali byśmy się w sprawie tego chwytu,
a co do mojego postu który zacytowałeś, jestem świadomy że trochę w nim przegiąłem, dla tego też go nie usuwam :D

#19 OFFLINE   lorakcz

lorakcz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 29 październik 2009 - 21:05

[quote]
Piszący te komentarze cwaniakują. Ryba jest podtrzymywana palcami od drugiej strony - nie pchałem łap w obiektyw. Pozdrowienia
[/quote]

od drugiej strony, tzn zagiętymi palcami podtrzymywałeś tego okonia z drugiej strony? :lol: bo lewa ręka ewidentnie leży na kolanach :D
Litości...
[/quote]

@panek, nie ma się co czepiać - chwyt jak chwyt Skoro kolega @wobler pisze że rybie nic się nie stało, widocznie tak jest i wystarczy odrobina zaufania. Złowić 2000 okoni w sezonie to trudna sztuka? Nie! Ja osobiście za okoniami się nie uganiam ale wiem że to możliwe bo sam ze 2 lata temu na jednym z jezior na Dolnym Śląsku w kilka dni, po kilka godzin łowienia złowiłem ponad 500 sztuk różnego rocznika max do 25-28 cm a za jednym razem w niecałe 6 godzin lekko powyżej 300 sztuk Więc jak się wie gdzie i jak się dobrać, takie wyniki całkiem możliwe Na swój połów mam świadków i nie muszę ich chyba przywoływać do tablicy? :unsure:

Trochę więcej luzu!!!

@wobler, ładne pasiaki :D Gratuluję i tak trzymaj
[/quote]


2000 w caigu sezonu jak najbardziej prawdopodbne.ciezko mi jednak uwierzyc,ze w niecale 360 minut masz ponad 300 okoni...


#20 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 29 październik 2009 - 21:17

2000 w caigu sezonu jak najbardziej prawdopodbne.ciezko mi jednak uwierzyc,ze w niecale 360 minut masz ponad 300 okoni...


Uwierzyć naprawdę ciężko, ale to możliwe i miało miejsce :D Miejscówka płytka, porośnięta krzakami które urosły po długotrwałym okresie jak woda była spuszczona na czas remontu turbin Połów nie na zboka ale na małego twisterka na główkach 2-4 g z pewnym patencikiem na taką wodę :mellow: Zabawa była przednia, ze nawet pobratymcy odprowadzali tego na haku, wiele urwanych ogonków no i dalej zaciekle atakowały - jak jeden się spiął to siadał następny Sprzęt to kijek do 10 g i żyłka 0,15 mm

To nie jakiś tam żarcik i kolega @popper pewnie coś w temacie powie jeśli coś takiego widział bądź słyszał a pewnie wie o jaki zbiornik wodny chodzi bo to całkiem blisko jego miejsca zamieszkania A z tego co wiem i widziałem, a nie łowiłem sam, byli i tacy co w krótkim czasie wyjmowali średnio dziennie (raczej w kilka godzin) po 100-200 okoni z tą różnicą że wszystko poszło na patelnię :angry: a dla mnie to czysta zabawa była





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych