Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

szpaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2006 - 17:31

Z racji swoich też ornitologicznych zainteresowań oznajmiam z radością :mellow: że właśnie zobaczyłem pierwsze w tym roku szpaki. Wiosna już blisko :mellow:

#2 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2006 - 17:44

Ja też usłyszałem dziś po raz pierwszy śpiew (wiem, że to pewnie nie jest termin ornitologiczny :mellow: ) ptaków - od razu świat nabiera barw!!!

#3 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2006 - 17:55

Śpiew jest jak najbardziej terminem ornitologicznym, ale dotyczącym tylko ptaków śpiewających :)Trudno np krakanie wrony określić mianem śpiewu :D

#4 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2006 - 17:59

Hehe, to był zdecydowanie śpiew - oczywiście nie jestem w stanie stwierdzić, czy to był skowronek czy też słowik - ale na pewno nie wrona :D .

Pozdro,
M.

#5 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 marzec 2006 - 19:11

Prędzej skrowronek, one właśnie teraz powinny lecieć. Główna lawina ruszy gdy temperatura skoczy do ok+10. Na słowiki przyjdzie jeszcze czas, one do nas przylatują w maju :)Z ciekawszych ptaków teraz można zobaczyć gęsi zbożowe które w kluczach ciągna na sporych wysokościach na północ. Można je zlokalizować po wyraźnie słyszalnym gęganiu. Oczywiście jesli to kogoś interesuje. :D

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 24 marzec 2006 - 20:56

Ja już tydzień temu widziałem pliszki siwe a wczoraj żółte.
A szpaki to już od dwóch tygodni oznajmiaja że już wiosna .
Wiosna już ruszyła bo skowronki pięknie śpiewają. :D
Wczoraj obserwowałem jak rybołów polował na Wiśle z odległości około 100 metrów to jest dopiero piękny widok . :huh: Zawisał w powietrzu na kilka sekund i ciach do wody,niestety bez efeku.
Dla tego pięknego ptaka to nieszkoda mi ryb ale kormorany na wiśle to mnie już nieżle wkurzają Embarassed
Za każdym razem jak ta chołota poluje to pozostawiają świnki z porozprówanymi brzuchami. Embarassed
Już nie mogę doczekać nocek na Goczałkowicach i buczenia Bąka.Na początku to myślałem że to krowa buczy :mellow: ale w nocy to nie za bardzo. :lol:
Byle do lata :D

#7 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 24 marzec 2006 - 21:04

Od jakiegoś czasu spotykam żurawie,ale dziś widziałem czajkę,lubię tego ptaka bo mi dzieciństwo przypomina no i to wyrażna oznaka wiosny. B)

#8 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 marzec 2006 - 10:27

Ja już tydzień temu widziałem pliszki siwe a wczoraj żółte.
A szpaki to już od dwóch tygodni oznajmiaja że już wiosna .
Wiosna już ruszyła bo skowronki pięknie śpiewają. :D
Wczoraj obserwowałem jak rybołów polował na Wiśle z odległości około 100 metrów to jest dopiero piękny widok . :huh: Zawisał w powietrzu na kilka sekund i ciach do wody,niestety bez efeku.
Dla tego pięknego ptaka to nieszkoda mi ryb ale kormorany na wiśle to mnie już nieżle wkurzają Embarassed
Za każdym razem jak ta chołota poluje to pozostawiają świnki z porozprówanymi brzuchami. Embarassed
Już nie mogę doczekać nocek na Goczałkowicach i buczenia Bąka.Na początku to myślałem że to krowa buczy :mellow: ale w nocy to nie za bardzo. :lol:
Byle do lata :D



Widzę ze mam doczynienia z fachowcem. Sporo bąków jest na zbiornikach retencyjnych: Mosty, Podedwórze, Żelizne, Zachajki. Też bardzo lubie tego ptaka, nawet udało mi się go zobaczyć kilka razy co jest dużą sztuką. Podobnie jest z derkaczem, usłyszeć łatwo, zobaczyć bardzo trudno, ale też mi się udało. :D