Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ekolodzy i wędkarze wspólnie przeciw małym elektrowniom wodnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 05 listopad 2009 - 17:27

Przebrany za złotą rybkę szef ekologicznego Klubu Gaja Jacek Bożek wręczył wiceministrowi środowiska Januszowi Zalewskiemu petycję ekologów, naukowców i wędkarzy o moratorium na budowę małych elektrowni wodnych. W ich ocenie, nic nie usprawiedliwia zamieniania przez elektrownie płynących rzek w zamulone stawy. Również korzyści energetyczne z ich pracy są nikłe.

Zalewski zapewnił w czwartek, że część tej petycji została zrealizowana, ponieważ resort wstrzymał już wydawanie pozwoleń na budowę małych elektrowni wodnych i poddaje ponownej ocenie już wydane pozwolenia.

Przypomniał, że po medialnych doniesieniach o planach budowy wielu małych elektrowni wodnych na Dunajcu, co mogłoby doprowadziłoby do zagłady życia wodnego, zostały wstrzymane wszystkie inwestycje na tej rzece. Poddamy rewizji wszelkie oceny oddziaływania na środowisko, by stwierdzić, czy te małe elektrownie wodne nie będą temu środowisku szkodziły - zapewnił wiceminister.

Według ekologów w Polsce jest już ponad 674 małych elektrowni wodnych, a kolejne czekają na uzgodnienia. Produkują one obecnie tylko ok. 0,49 proc. prądu w kraju. Autorzy petycji uważają, że polski rząd może wydać moratorium na budowę małych elektrowni wodnych, tak jak zrobiła to Szwecja i Hiszpania. Większość krajów europejskich wycofało się z budowy nowych małych elektrowni wodnych i burzy już istniejące - przypominają.

Przemysław Nawrocki z WWF Polska powiedział PAP, że petycja, pokazująca, że całe społeczeństwo jest przeciwne niszczeniu polskich rzek powinna wpłynąć na stanowisko resortu środowiska. Może da to ministerstwu impuls, by radykalnie rozwiązać problem niszczenia polskich rzek. Dzieje się to często za unijne pieniądze, które są nam przekazane z wiarą, że wykorzystamy je dobrze. My niestety marnujemy je na prace, które zamiast poprawić stan wód, pogarszają je - powiedział PAP Nawrocki.

Mała retencja jest zasadna, ale nie w postaci zapór na naturalnych płynących wodach i potokach. Trzeba przywracać naturalne zdolności retencyjne dolin rzek i krajobrazu - żeby było więcej lasów, regenerować wszelkie mokradła i bagna, które osuszono. Wtedy nie trzeba będzie budować nowych zbiorników, a woda nie będzie nam uciekała - tłumaczył.

Można rozważać budowę elektrowni na tzw. młynówkach - bocznych kanałach, które pozwalają napędzać odpowiednie urządzenia, ale nie ingerują w przepływ wody w rzece - powiedział ekspert z WWF. Takie rozwiązanie pozwala uzyskiwać dużą energię wody, przy relatywnie niewielkich szkodach w środowisku - dodał.

Ekolodzy mają nadzieję, że powstaną jasne wytyczne dla konstruktorów, inwestorów, instytucji wydających decyzje środowiskowe, które sprawią, że nie powstanie żadne nowe urządzenie szkodzące środowisku. Istniejące już urządzenia powinny zostać wyposażone w tzw. przepławki pozwalające rybom na swobodny przepływ w dół i górę rzeki - na tarliska. Każda istniejąca elektrownia powinna być wyposażona w zabezpieczenia turbin wytwarzających energię, by nie wpadały w nie ryby - powiedział Nawrocki.

Turbiny, to są maszynki do mielenia ryb. Niezabezpieczone turbiny ranią mniejsze ryby, a zabijają wszystkie większe. Na przykład wszystkie węgorze, płynące w dół rzeki, na której muszą pokonać turbinę elektrowni - ginie - zaznaczył.(PAP)


#2 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 05 listopad 2009 - 18:14

Miejmy nadzieję że ta petycja pomoże w zaprzestaniu dalszej degradacji naszych rzek.
Chciałbym doczekać takiego dnia, kiedy wszelkie nienaturalne przegrody na rzekach znikną z naszego krajobrazu.

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 listopad 2009 - 18:57

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=10868&am p;start=0&



Akcja jak zwykle totalnie olana przez większość wędkarzy, po co się trudzić, po co cokolwiek dać od siebie jak można raz w roku zapłacić licencję i mieć resztę w d****. Za to przy każdej okazji efnaście stron narzekań jak to pzw jest kiepskie i nic się nie dzieje. Pytam naszych nie zadowolonych - gdzie dzisiaj byliście?? Czemu spotkaliśmy się, przynajmniej w Krakowie, w tym samym gronie co zawsze, kilkudziesięciu osób które mamy zawsze na każdych sprzątaniach/zarybieniach?? Reszta jak zwykle miała to w ciężkiej d***
http://www.tvp.info/teleexpress/wideo
http://ww6.tvp.pl/89...05940909.strona

#4 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 listopad 2009 - 21:16

To jest po prostu brak słów
@Standerus przyznam Ci rację, ja co prawda byłem na manifestacji w Szczecinie, ale sprawa wyglądała taj jak u Ciebie. Widać wędkarze w Polsce podzielili się na tych co robią wszystko i na tych co nie robią nic.
Ale nic to, wstawiajcie dalej te swoje piękne zdjęcia okazów, dopóki macie gdzie je łowić.
WSTYD!

#5 OFFLINE   zygmunt

zygmunt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 listopad 2009 - 21:24

@Standerus, dzisiaj słuchałem Ciebie (chyba to byłeś Ty), gdy przez megafon odczytywałeś informację po angielsku. Niestety, w 100% zgadzam się z Tobą - reszta naszego światka lubi mieć powód do narzekań a resztę ma w poważaniu. Niektórym znajomym mam ochotę przy spotkaniu zacytować panu to mogę nogę podać a nie rękę... Liczyłem, że coś się ruszyło, że coś się zmieniło, ale rzeczywistość jest taka jaka jest...

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyszli, przyjechali (często z odległych miast). Wiem, że nie jestem żadną personą, ale dziękuję też dr Żurkowi i innym osobom zaangażowanym w ratowanie polskich rzek. Bez tych osób byłby to zupełny marazm, a tak zawsze jest cień nadziei...

Pozdrawiam,
Zet.

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 listopad 2009 - 21:40

Tak tak, z megafonem to ja :D

W Warszawie na manifestacji stawiło się wędkarzy... no kto zgadnie? ile osób znalazło kilka godzin w ciągu dnia??




odpowiedź


7!!!
W tym redakcja WŚ

Gratulacje Panowie!!!!!!!

http://www.fors.com.pl/forum-ogolne/21503-tego-sie-spodziewa lem.html

#7 OFFLINE   zygmunt

zygmunt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 listopad 2009 - 21:50

Hip hip!!! HURRRAAAAA!!! 7 osób toż to prawdziwy tłum!!!

GRATULACJE!!!

Szczególnie Warszawiakom! Kiedyś mogli łowić certy, podobno zdarzały się i łosośki czy troćki. Dzięki Włocławkowi teraz Wisła jest pewnie rybniejsza niż kiedyś...



#8 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 listopad 2009 - 21:54

Warszawka się popisała, ciekawe czy któryś z moderatorów jerkbait.pl tak pięknie promującego C&R znalazł czas? :unsure:

#9 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 05 listopad 2009 - 22:17

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=10868&am p;am p;start=0&



Akcja jak zwykle totalnie olana przez większość wędkarzy, po co się trudzić, po co cokolwiek dać od siebie jak można raz w roku zapłacić licencję i mieć resztę w d****. Za to przy każdej okazji efnaście stron narzekań jak to pzw jest kiepskie i nic się nie dzieje. Pytam naszych nie zadowolonych - gdzie dzisiaj byliście?? Czemu spotkaliśmy się, przynajmniej w Krakowie, w tym samym gronie co zawsze, kilkudziesięciu osób które mamy zawsze na każdych sprzątaniach/zarybieniach?? Reszta jak zwykle miała to w ciężkiej d***
http://www.tvp.info/teleexpress/wideo
http://ww6.tvp.pl/89...05940909.strona


Kuba,
w wątku odnośnie manifestacji przeciw MEW jest 12 odpowiedzi, ale ponad 400 odsłon.Wymowne, lepiej pogadać sobie na forum... . Kiedy kontaktowałem się dziś z Warszawą podczas protestu, nie uwierzyłem w to, co mi powiedziano.
Pozdrawiam.
R.

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 listopad 2009 - 22:29

W sumie ponad 600 odsłon obu wątków i całe 20 odpowiedzi z tego wiele te same osoby, w sumie może z 10 się zainteresowało.... wypas chciałoby się rzec...

#11 OFFLINE   Sultan

Sultan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 16:07

Bo na Jerkbaicie i większości innych tego typu portali w większości są jedynie internetowi wędkarze i klienci takich organizacji jak PZW. Podkreślam jeszcze raz klienci nie członkowie. Dobrze że chociaż te kilka osób znalazło się na każdej akcji. Swoją droga ciekawe ile osób będzie w stanie wygospodarować te kilka dni na otwarciu sezonu trociowego. <_<

#12 OFFLINE   szpakowaty

szpakowaty

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 listopad 2009 - 17:53

Szkoda, ze aktywiści tego portalu olali tak ważną sprawę, jak protest przeciwko MEW. :(

#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 listopad 2009 - 18:30

Organizatorom gratuluję pomysłu żeby akcję zrobić w czwartek o godz 12-stej, więc nie ma co się dziwić niskiej frekwencji. Super że wogóle była manifestacja, ale myślę że w weekend przyszłoby więcej osób.
Mi jest wstyd że nie przyszedłem bo akurat miałem wolne, ale po prostu o akcji nie wiedziałem, nie czytam wszystkiego na j.pl
Na pewno bym się stawił.
W

#14 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 20:38

Wujek,

Nie tłumacz się, akcja była, moim zdaniem, bardzo źle rozpropagowana, plus, zły dzień. Nie tłumaczę się, nie szukam usprawiedliwień, ale ta akcja to totalna porażka organizatorów. To jest tylko moje zdanie. Weekend odpada, bo urzędy nie pracują, ale można, wiem, że można, zmusić ministra aby się pojawił. Jak nie wiecie jak, to tylko Wasza wina. Nie będę nikogo oczerniał, bo, niestety, na mocy kontraktu, nie wolno mi występować w takich akcjach, lecz jeszcze raz podkreślę: organizator, albo nie miał kasy na flyiery albo sam nie wierzył w dużą frekwencję. I narzekania Kuby nic tu nie pomogą. Ze względu na zboczenie zawodowe czytam wszystkie naklejki na przystankach, wszystkie flyiery, które pojawiają się w Śródmieściu. Nie zauważyłem żadnego. Wiem, że lepiej rozmawia się z ministrem przy kamerach, bo to jest nius, niż zadbać o dobrą akcję promocyjną.

I niech malkontenci mojej wypowiedzi siedzą cicho, bo to, co napisałem powyżej, w części, jest moją pracą, i wiem o czym piszę.

#15 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 20:49

Wujek,

Nie tłumacz się, akcja była, moim zdaniem, bardzo źle rozpropagowana, plus, zły dzień. Nie tłumaczę się, nie szukam usprawiedliwień, ale ta akcja to totalna porażka organizatorów. To jest tylko moje zdanie. Weekend odpada, bo urzędy nie pracują, ale można, wiem, że można, zmusić ministra aby się pojawił. Jak nie wiecie jak, to tylko Wasza wina. Nie będę nikogo oczerniał, bo, niestety, na mocy kontraktu, nie wolno mi występować w takich akcjach, lecz jeszcze raz podkreślę: organizator, albo nie miał kasy na flyiery albo sam nie wierzył w dużą frekwencję. I narzekania Kuby nic tu nie pomogą. Ze względu na zboczenie zawodowe czytam wszystkie naklejki na przystankach, wszystkie flyiery, które pojawiają się w Śródmieściu. Nie zauważyłem żadnego. Wiem, że lepiej rozmawia się z ministrem przy kamerach, bo to jest nius, niż zadbać o dobrą akcję promocyjną.

I niech malkontenci mojej wypowiedzi siedzą cicho, bo to, co napisałem powyżej, w części, jest moją pracą, i wiem o czym piszę.

Kryst,
jako malkotent Twojej wypowiedzi nie będę cicho, bo niby dlaczego? Chciałbym zauważyć, że minister nasz nie jest klonem i nie może pojawić się w Krakowie, Szczecinie, Gdańsku itd.W sobotę zwłaszcza.Dalej nie piszę, bo nie tykam się kontraktów.
R.

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 21:39

Ale ma przedstawicieli. W każdym Urzędzie Wojewódzkim. Jeszcze raz powiem: O akcji dowiedziałem się z j.pl, nigdzie więcej nie było info. No stronie bezpieczeństwa miasta, na której trzeba zgłaszać zgromadzenia powyżej 15 osób, nie ma żadnego zgłoszenia o wystąpieniu. Więc proszę, nie mówcie mi, że było inaczej. Plucie na innych, nie biorących udziału, jest bardzo łatwe, bardzo przypominające odpowiedzialność zbiorową.
Nie musicie się ze mną zgadzać. Mam to w d..ie. Najpierw zróbcie coś dobrze, z planem i wyprzedzeniem, a później plujcie.

Swoją drogą, jak łatwo i jak trudno! Znowu żywioł i trupy! :angry:

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 listopad 2009 - 21:46

Wujek,

Nie tłumacz się, akcja była, moim zdaniem, bardzo źle rozpropagowana, plus, zły dzień. Nie tłumaczę się, nie szukam usprawiedliwień, ale ta akcja to totalna porażka organizatorów. To jest tylko moje zdanie. Weekend odpada, bo urzędy nie pracują, ale można, wiem, że można, zmusić ministra aby się pojawił. Jak nie wiecie jak, to tylko Wasza wina. Nie będę nikogo oczerniał, bo, niestety, na mocy kontraktu, nie wolno mi występować w takich akcjach, lecz jeszcze raz podkreślę: organizator, albo nie miał kasy na flyiery albo sam nie wierzył w dużą frekwencję. I narzekania Kuby nic tu nie pomogą. Ze względu na zboczenie zawodowe czytam wszystkie naklejki na przystankach, wszystkie flyiery, które pojawiają się w Śródmieściu. Nie zauważyłem żadnego. Wiem, że lepiej rozmawia się z ministrem przy kamerach, bo to jest nius, niż zadbać o dobrą akcję promocyjną.

I niech malkontenci mojej wypowiedzi siedzą cicho, bo to, co napisałem powyżej, w części, jest moją pracą, i wiem o czym piszę.


Sorry kryst, ale powiedz, co jeszcze mieliśmy zrobić, wysłać każdemu zaproszenie imienne żeby może łaskawie d*** ruszył?
Czasem jest tak ze trzeba się dostosować, i niestety nie zawsze można zrobić w sobotę, po 14 ale przed 14.10. Nie ma co pieprzyć ze środek tygodnia nie pasi - a kiedy pasi? 31 lutego? To jest termin kiedy nasze środowisko będzie łaskawe zrobić cokolwiek po za płacę - wymagam. w Krakowie były plakaty w sklepach wędkarskich, było info na każdym lokalnym forum, były podane dokładne terminy. o akcji mówiło się na wielu forach minimum dwa tygodnie wcześniej, jak tylko było już wszystko dograne... Czego jeszcze oczekujesz Kryst, ze z własnej kasy wybulimy każdy po nie wiem ile na akcje plakatową?? Nie starczy ze zapierdalamy społecznie, wydajemy kasę na paliwo, tracimy soboty i dnie pracujące, zeby cała reszta obiboków miała choć kilka łowisk w Polsce gdzie można dzięki frajerom złapać cokolwiek po za syfilisem?Jakie plakaty, jakie flyiery?? Info u nas na forum wisiało min tydzień wcześniej - było 500 wejść prawie i przyszło w wawie 7 osób. Jest to kompromitacja ale nie organizatorów (swoją drogą Wawa a my to rozłączność) ale nie organizatorów ale WASZA drodzy koledzy. To wy zlaliście temat ciepłym moczem. Co jeszcze mieliśmy zrobić?? Zadzwonić do pracy i poprosić żeby może szef zwolnił? Taksóweczkę podstawić? Naprawdę, przy 500 wejściach w wątek (a to tylko na j.pl, było dużo na FF, na Fors, na praktycznie każdym forum wędkarskim) więc co jeszcze mieliśmy zrobić? Poprosić ministra czy może odłożyć swoje sprawy an bok i być w sobotę bo nasi koledzy którzy ogólnie jakąkolwiek akcję społeczną mają w ciężkiej dupie wolą nie przyjść w sobotę niż nie przyjść w czwartek? Naprawdę, trzeba było zadać sobie wiele trudu żeby na informację o tej akcji nie trafić, mając łącze do netu. To ze strona miasta nie wstawia info to jak rozumiem też wina organizatorów?? Nikt na obecnych nie pluje, tylko coraz bardziej mam dosyć nastawienia klienckiego w stosunku do związku, pewnego braku zrozumienia o co w tym chodzi. Takie nastawienie to PAnowie by mieć mogli gdyby za dzień łowienia płacili tyle co na Sanie czy OS Dunajec... póki płace złotówke dziennie dobrze żeby czasem ruszyli się...

I nie chodzi Kryst o tą demonstrację. Ty uważasz ze to kompromitacja organizatora - w Wawie klubu Gaja, ja uważam ze to kompromitacja środowiska, które kolejny raz pokazało że jedyne co potrafi to w klawisze klepać. To nie ma znaczenia. Akcja w miarę sukceśna, dostrzeżona, będzie może z niej dobry efekt. Mi raczej chodzi o to ze przy każdej możliwej okazji widzę te same twarze. Czy sprzątanie, czy zarybienie, czy cokolwiek innego niż opłacenie składek, te same kilkadziesiąt osób z Krakowa i okolic się przewija. Reszta jedyne co potrafi to pieprzyć smutki...

Mówisz niech malkontenci siedzą cicho... ja bym raczej powiedział - nieobecni głosu nie mają...

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 23:09

Kuba,

Z całym, dla Ciebie i innych Kolegów, szacunkiem jeszcze raz powiem: akcja była totalnym niewypałem.

A co do innych: myślę, że jak piszemy i prezentujemy na tym forum pewne treści i zdjęcia, to qrna wtedy pojawia się mnóstwo nawiedzonych wytykających niepoprawność wypowiedzi, niedostatki prezentowanego zdjęcia, zły uchwyt, wymazaną rybę itp.

Jak wcześniej zaznaczyłem: nie krytykuję, bo qrwa jestem za stary by krytykować i niejeden raz poszedłem na kompromis, tylko grzecznie i kulturalnie zwracam uwagę, że akcja, w mojej opinii, była źle przygotowana i nie nagłośniona. Nie zgłaszam żadnych pretensji, ale nauczcie się działać, a później nas opierdalać! :(

#19 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 listopad 2009 - 01:37

Kuba,

Z całym, dla Ciebie i innych Kolegów, szacunkiem jeszcze raz powiem: akcja była totalnym niewypałem.

Też tak uważam. Trudno żeby akcja wypaliła skoro się nikomu dupy ruszyć nie chciało. Termin nieodpowiedni ? Jasne. Lepiej byłoby w sobotę po południu tylko wtedy urzędy też mają wolne.
Najgorsze jest to, że teraz nasi włodarze wiedzą że jest 7 wędkarzy łącznie z ekologami w Warszawie <_<
Szczecińska Kronika też bardzo ładnie skomentowała kilkudziesięciu manifestujących. Dziennikarz powiedział, że ich akcja i tak nie miała sensu bo w Zachodniopomorskim nie ma w planach nowych MEW :wacko:
Sam niestety też nie byłem i to nie z powodu niedoinformowania, bo trąbione o tym było od dawna, próbowałem załatwić sobie wolne w pracy niestety nie udało się

#20 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 listopad 2009 - 11:51

[quote]

[/quote]

Chwilkę, mówisz nauczcie się działać do ludzi, którzy zorganizowali akcję i byli na niej społecznie, dlatego takie zdanie wydaje mi się nietaktowne.
Prawda jest taka, że gdyby akcja była przeprowadzona w sobotę czy niedzielę i tak przyszli by ci sami ludzie bo tak jak napisał standerus na społecznych akcjach widać ciągle te same twarze.

[quote]Dziennikarz powiedział, że ich akcja i tak nie miała sensu bo w Zachodniopomorskim nie ma w planach nowych MEW[/guote]

To zdaje się powiedział dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Bardzo zdziwiło mnie to zdanie bo przecież w planach jest budowa MEW w Bielikowie na Mołstowej. I dlatego powinno się być na tych akcjach żeby ci złodzieje czuli, że ktoś im ciągle patrzy na ręce.

Podsumowując, nie było jednak tak źle (poza Warszawą), wszystkie media coś tam jednak powiedziały czy napisały, pisma trafiły do ministra. Pokazaliśmy, że istniejemy i nie jest nam obojętny los rzek. Mam nadzieję, że akcja będzie kontynuowana i dr Żurek oraz rejonowi organizatorzy nie zniechęcą się niską frekwencją.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych