Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Egzotyczne łowy z Ray Montoya - wywiad - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2009 - 11:49

Witam,
Łowiłem w Nowej Zelandii, Australii, Indonezji, na Filipinach, w Kanadzie, na Alasce, w Chile, Wenezueli, Belize, Meksyku, Nikaragui, na Wyspach Cooka, Kiribati i w Tajlandii. Moim ulubionym miejscem na ryby jest Cape York w Australii. Nigdy nie doświadczyłem takiej różnorodności i ilości ryb. Tego samego dnia złowiłem long tail i big eyed tuna, diamond trevally, brassy trevally, GT, Golden trevally, tea leaf trevally, barramundi, tarpon, queenfish, threadfin salmon i triple-tail. To słonowodny raj dla muszkarzy.

Zapraszam serdecznie do lektury wywiadu z Ray Montoyą - czyli o egzotycznych wyprawach, łowach oraz kilka słów o nowym temacie na jerkbait.pl - morskim muchowaniu :D

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 listopad 2009 - 12:32

Naprawde ciekawy material.

Mimo, ze kompletnie nie moje wedkowanie to wiele uwag na tyle cennych co uniwersalnych.

Szczere slowa uznania.

Gratuluje bardzo dobrego wywiadu!

Guzu

#3 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 listopad 2009 - 12:41

Podziękowania za świetny wywiad Jerzy.
Bardzo ciekawy człowiek z świetnym podejściem do wedkarstwa jak i do przyrody.
No i te piekne i egzotyczne okoliczności przyrody, ach... :huh: :mellow:

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 12:46

Pięknie Jurku. Długo musieliśmy czekać na ten artykuł ale chyba było warto. Bardzo ciekawy człowiek, mądra treść i piękne zdjęcia - czego można chcieć więcej? Chyba tylko więcej takich materiałów na jerkbait.pl :D Gratuluję!

#5 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 08 listopad 2009 - 14:38

Może bedę trochę wścibski Jurku, ale ciekaw jestem jak poznałeś tego zacnego człowieka.

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 08 listopad 2009 - 15:27

Gratuluję wywiadu :D

Może bedę trochę wścibski Jurku, ale ciekaw jestem jak poznałeś tego zacnego człowieka.

Pewnie na rybach :D

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 18:35

na razie WOW! ... musze jeszcze ze dwa razy przeczytac, zeby przetrawic ... super!!!

.....................................

kolejne WOW! takie klimaty, w taka zimnice to ... jak kieliszek taliskera przy kominku ... eehhh

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 listopad 2009 - 21:58

Ale wypas, to są historie jakie lubię!!! niezłe to, niezłe!!!

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 listopad 2009 - 22:12

Jurku,
Aleś nam sprawił niespodziankę. Mówię to całkiem serio bo i dla mnie (publikującego) było to niezłe zaskoczenie. Za oknami pogoda .... ach .. lepiej nie mówić a tu słonczne klimaty. A jakie ryby? A tak walka na kajaku .... wow. Chciałbym kiedyś tak sobie połowić. Byłaby niezła przygoda.

Jurku - dzięki!

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 08 listopad 2009 - 22:50

Bardzo dobry materiał, Jerzy. Przyjemnie buja się w obłokach, czytając. :D

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 06:54

Może bedę trochę wścibski Jurku, ale ciekaw jestem jak poznałeś tego zacnego człowieka.



slawek ma racje. Poznalem go na rybach. Jakies dwa lata temu razem ze sloniem pojechalismy odwiedzic mala plaze kilkaset kilometrow za Muscatem i tam wlasnie spotkalismy Raya i jego kumpla Kamala. Pokazali nam jak zlowic Bluefisha i efektem tego bylo kilka ladnych ryb, w tym dwie w okolicach metra. Pozniej juz nie bylo tak rozowo. Generalnie Ray pokazal nam kilka dobrych miejsc, gdzie naprawde jest szansa na zyciowy polow. Miejsc trudnych. Czesto wracalem o kiju, lub z marnym wynikiem. Z czasem jest jednak craz lepiej....

JW :D

#12 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 12 listopad 2009 - 09:21

Świetny artykuł, przeczytałem z przyjemnością. Jedno, co nie związane z samą treścią, a co uważam wymaga zwrócenia uwagi to fakt, że autor i recenzent, czy ktokolwiek przeglądał tekst przed publikacją kompletnie nie zwrócił uwagi na brak odmiany nazw ryb.

Po raz pierwszy wybrałem się na permit piętnaście lat temu na Belize, ale potem odkryłem je tu w Omanie. Udało mi się złowić dwa permit na Belize, ale złapanie mojego pierwszego permit na muchę w Omanie zajęło mi cztery lata.

Permita, permity, permitów. Sami przyznaće że udało mi się złowić permit brzmi nie tęgo.



#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 10:43

tak tomaszek masz racje. moja wina! :unsure:

#14 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 listopad 2009 - 13:19

Świetny wywiad! Takie łowienie z plaż musi być niesamowite. Zdjęcia mają klimat. Przeczytałem dopiero za drugim podejściem - to nie jest wcale proste w tej polskiej listopadowej smucie :D

#15 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 12 listopad 2009 - 13:51

Jaka listopadowa smuta? Wystarczy dzionek spędzić nad wodą na przykład na szczupakach i od razu jest milej na duszy :D a jak jeszcze coś się złowi... :D

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 15:05

Świetny wywiad! Takie łowienie z plaż musi być niesamowite. Zdjęcia mają klimat. Przeczytałem dopiero za drugim podejściem - to nie jest wcale proste w tej polskiej listopadowej smucie :D



najbardziej niesamowite, ze takie ryby jak na zdjeciach czsami plywaja 10-15m od brzegu na wodzie 1-2m. Jak sie zna miejsce i trafi w brania to jak powiedzial Ray mozna w ciagu dnia pobic wszytskie zyciowe wyniki. Ale to wcale nie jest takie proste. Wyamaga rowniez doswiadczenia. Ja jestem w w Omanie ponad 2 lata i mialem moze dwa dni takiego lowienia w tym czasie.



#17 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 listopad 2009 - 22:08

@Sławek - dzionek na rybach - jesteś szczęściażem :D ja będę teraz będę miał około 3h w sobotę lub niedzielę na industrialnej sandaczowej miejscówce, no, ale przynajmniej sandacze są.
@jerzy - no to wszystko przed Tobą, a jak jest z ilością ryb - to bogate wody? Tak sobie myślę, że fajne jest tam u Was w Omanie to, że jest dosyć dużo miejsca :mellow: nikt się nie wpiernicza na miejscówki...

#18 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 06:50

miejsca jest tyle, ze praktycznie nigdy nikogo nie spotykasz, szczegolnie te kilkaset kilometrow od Muscatu. Ryb jest wiecej niz w PL. Bez dwoch zdan. Ale trudno je namierzyc. Poprostu masz znacznie wiekszy obszar do przeszukiwania. Dotego dochodzi jeszcze problem fal, wiatru, odplywow, migracji drobnicy itd. Niemniej mamy kilka miejsc, gdzie jest spora szansa na rekordowy okaz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych