Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta w okolicach Osjakowa i Konopnicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 11 marzec 2015 - 11:51

Ponieważ w tym roku spędzę jakiś tydzień-dziesięć dni w tych okolicach, to mam prośbę do Kolegów o jakieś wskazówki. Oczywiście nie pytam o konkretną miejscówkę, a raczej o to, czego można się na tym odcinku spodziewać? Za dużo sprzętu zabrać nie mogę, więc chciałbym wiedzieć, na co się nastawić? Chodzi mi tylko o spinning.

A tak przy okazji: jak teraz wygląda sprawa z opłatami w Polsce tzn. gdzie i jakie trzeba uiścić chcąc łowić na wspomnianym odcinku Warty?


Użytkownik Fiskare edytował ten post 11 marzec 2015 - 11:52


#2 OFFLINE   Wojtek_92

Wojtek_92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŚląsk,Rusinowice-Lubliniec
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 marzec 2015 - 12:15

Łowiłem tam kilka razy. Ogólnie nie przypadła mi ta woda za bardzo,połowiłem jakieś okonki,szczupaczki i klenie,wszystko drobnica,tylko jeden kleń miał 40+. Ogólnie musisz trochę pochodzić żeby znaleźć dobre miejscówki. Latem do szału doprowadzali mnie kajakarze,prawdziwa zmora.. No i kłusole.. parę razy już ich tam spotkałem.



#3 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 11 marzec 2015 - 19:09

W Konopnicy z lewej strony mostu jadąc od miasteczka jest taki dość ciekawy próg, od niego przez jakieś 400 metrów można przyjemnie połowić. Łowiłem tam całkiem niemałe garbusy, ok 28-30 cm a trafił się i 36 cm, no i szczupaki, dwa ok 60 cm i jeden 72 cm ale leciutkie z tych cienkich, długich. Drobnicy też się trochę trafiło, tylko na te dwa gatunki się z przynętami nastawiałem.


  • Fiskare lubi to

#4 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 11 marzec 2015 - 20:38

Dzięki za info. Tak też się i ja nastawię.  :)



#5 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 11 marzec 2015 - 22:05

Macieju weź tylko poprawkę na to że szczupak ma okres ochronny do 1 maja więc do połowu ewentualnie okoń, jaź, kleń i pod te ryby dobrał bym zestaw i przynęty. Tam za progiem jest dość silny nurt więc obrotówki 0, 1 max 2, no i wobki - maleństwa na klenio-jazie, z wahadełek gnom 1 to max. ;)


  • Fiskare lubi to

#6 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 marzec 2015 - 22:49

Między progiem a mostem i przed samym progiem jest całoroczny zakaz łowienia.


  • Gofer2005 lubi to

#7 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 11 marzec 2015 - 23:45

Krzysztof napisałem że od progu przez jakieś 400 metrów. Nie słyszałem o zakazie.



#8 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 12 marzec 2015 - 00:52

OBRĘBY OCHRONNE W RAMACH OBWODÓW RYBACKICH OKRĘGU PZW SIERADZ Z CAŁOROCZNYM ZAKAZEM POŁOWU:

 

Rzeka Warta

 

1.      W Siedlątkowie, gm. Pęczniew, obejmuje odcinek rzeki Warty od zapory czołowej zbiornika Jeziorsko w dół rzeki do miejsca znajdującego się 200m poniżej II progu wodnego.

2.      W Konopnicy, Gm. Konopnica, obejmuje odcinek rzeki warty od progu wodnego 50 m w górę rzeki i w dół rzeki do mostu na drodze Konopnica – Szynkielów.

3.      Kamion-Toporów, Gm. Wierzchlas, obejmujący odcinek rzeki Warty od progu wodnego do mostu drogowego w górę rzeki i 150m w dół rzeki.

4.      W Działoszynie, gm. Działoszyn, obejmujący odcinek rzeki Warty od miejsca znajdującego się 200m poniżej progu wodnego lewego odgałęzienia rzeki i 200m powyżej progu wodnego prawego odgałęzienia w dół rzeki do mostu na drodze Działoszyn-Częstochowa.


  • Maciek Rożniata lubi to

#9 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 marzec 2015 - 06:49

I wszystko jasne 50 metrów za progiem będzie mógł już kolega połowić. ;)



#10 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2015 - 08:10

Dziękuję za cenne wskazówki. Będę tam już po okresie ochronnym szczupaka, ale oczywiście przypominam sobie regulamin i tak, w końcu baaardzo długo w Polsce ryb nie łowiłem.  :)



#11 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 marzec 2015 - 08:30

Ja pochodzę z Konopnicy i praktycznie tam tylko wędkuję. Znam każdy kamień, rowek, zmyłek czy dołek. Ryb nie ma. Lepiej za zaporę Jeziorska jechać.

 

 

I wszystko jasne 50 metrów za progiem będzie mógł już kolega połowić. ;)

Przed progiem. "Za" to w dół rzeki, a tam jest po drodze wspomniany most. Czyli zakaz jest od 50m przed progiem do mostu za nim.

Ten zakaz przed jest bez sensu, bo niczego nie wnosi. Za jest super, bo to świetne tarlisko i dużo się tam ryb trze.



#12 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 12 marzec 2015 - 09:32

OBRĘBY OCHRONNE W RAMACH OBWODÓW RYBACKICH OKRĘGU PZW SIERADZ Z CAŁOROCZNYM ZAKAZEM POŁOWU:


Rzeka Warta

1. W Siedlątkowie, gm. Pęczniew, obejmuje odcinek rzeki Warty od zapory czołowej zbiornika Jeziorsko w dół rzeki do miejsca znajdującego się 200m poniżej II progu wodnego.

2. W Konopnicy, Gm. Konopnica, obejmuje odcinek rzeki warty od progu wodnego 50 m w górę rzeki i w dół rzeki do mostu na drodze Konopnica – Szynkielów.

3. Kamion-Toporów, Gm. Wierzchlas, obejmujący odcinek rzeki Warty od progu wodnego do mostu drogowego w górę rzeki i 150m w dół rzeki.

4. W Działoszynie, gm. Działoszyn, obejmujący odcinek rzeki Warty od miejsca znajdującego się 200m poniżej progu wodnego lewego odgałęzienia rzeki i 200m powyżej progu wodnego prawego odgałęzienia w dół rzeki do mostu na drodze Działoszyn-Częstochowa.

nie kumam . Tzn że za tamą nie można już wedkować do 2 progu włącznie . Wszystkie metody zakazane?

#13 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 marzec 2015 - 10:08

Idąc z biegiem rzeki jest próg i dalej, po koło 200 metrach most. Zakaz jest całoroczny na wszystkie metody i obejmuje odcinek od progu do mostu, oraz 50 metrów przed progiem.

 


  • K-Pon lubi to

#14 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 12 marzec 2015 - 10:33

[quote name="krzychun" post="1640337" timestamp="1426151302"]

Idąc z biegiem rzeki jest próg i dalej, po koło 200 metrach most. Zakaz jest całoroczny na wszystkie metody i obejmuje odcinek od progu do mostu, oraz 50 metrów przed progiem.[/quote

Tak Krzychu tylko ja mówię zakazie poniżej tamy nie dogadali my się ☺

#15 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2192 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 marzec 2015 - 10:37

[quote name="krzychun" post="1640337" timestamp="1426151302"]

Idąc z biegiem rzeki jest próg i dalej, po koło 200 metrach most. Zakaz jest całoroczny na wszystkie metody i obejmuje odcinek od progu do mostu, oraz 50 metrów przed progiem.[/quote

Tak Krzychu tylko ja mówię zakazie poniżej tamy nie dogadali my się ☺

Której tamy? Tej starej rozmytej w  górę rzeki jakieś 800m?



#16 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 12 marzec 2015 - 11:32

Tamy na jeziorsku. Maciek masz pierwszy prog zaraz za tama i potem jest zaraz drugi prog i od niego jest zakaz 200 metrow do pierwszych bialych slupow. Teraz rozumiesz ? :)
  • Maciek Rożniata lubi to

#17 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 12 marzec 2015 - 14:59

Hehe wybawco rozumiem

#18 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 marzec 2015 - 17:46

Z tym że jest za zaporą już zakaz spiningowania, jedynie na spławik można.



#19 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 12 marzec 2015 - 18:29

Przyznam, że niektóre zapisy różnych regulaminów są dla mnie niepojęte :o Rozumiem, że są wody/odcinki z dopuszczeniem jedynie przynęt sztucznych, ale w drugą stronę?



#20 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 13 marzec 2015 - 18:47

Jakbyś spędził kilka dni za zaporą na jeziorsku to postulował byś o całkowity zakaz połowu.
  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych