Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

multiplikator o przełożeniu 3;1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 19:35

mam prośbę.kiedyś kupiłem multi z przełożeniem 3;1 czy nadaje się on do jerkowania?

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 19:37

mam prośbę.kiedyś kupiłem multi z przełożeniem 3;1 czy nadaje się on do jerkowania?



dzien dobry nowicjuszu!

jaki model konkretnie kupiles?



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 19:42

witaj na jerkbait.pl :D
3:1 to moze byc za malo, znaczy, nakrecisz sie do zakwasow :D

#4 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:46

przepraszam nie 3;1 tylko 5;1 kołowrotek jaxon longcast 300


#5 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:52

faktycznie nowy jestem witam zaem starszyzne.mam zamiar pojerkowac w roku przyszlym wiec kompletuje sprzet.kupilem 2 lata temu okazyjnie tego jaxona i pytam czy sie nada.potrzebował bede jeszcze wedke .cos w granicach 200 zł.bede łowil na przynety okolo 30 -40 g jaka powinna byc zatem wedka i czy ten holerny multiplik sie nada bo to by mnie odciazylo finansowo?

#6 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 20:56

a propo tego multi.kiedys z kolega zainstalowalismy go na matchowke i dawaj na noc.zalozylem zylke jakas 0;26 czy cos takiego.zarzucilem na trupka a tu panie nad ranem branie.tne co sil.....a tu broda jak jasna holerazylka do wyrzucenia i mszczenie na czym swiat stoi

#7 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:03

właściwie to 5,5;1 5 owc chyba chodzi o łożyska


#8 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:05

Nie, no. O co Tobie chodzi? Nie będę się wyśmiewał, ale czy masz jakieś problemy?

#9 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:09

czy nadaje sie do jerkowania i jaka wedka to sa moje problemy

#10 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:24

Zasoby forum są pełne informacji. Wystarczy tylko poszukać. Można też przeczytać instrukcję obsługi lub zapytać na forum, czy jest ktoś z Twoich okolic, kto opanował obsługę multiplikatora i będzie chętny podzielić się z Tobą wiedzą. Wędek w zakresie cw. przez Ciebie podanym jest wiele, lecz więcej informacji jest potrzebnych, np. woda płynąca czy stojąca, jaką akcję preferujesz ... itp. To Ty musisz wiedzieć czego szukasz, my możemy się tylko domyślać.

#11 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:31

chce łowić na wodzie stojącej o głębokości między 1 a 3 m jest szczupak sum,brak sandacza trafiają sie ładne okonie

#12 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:37

a ten multiplikator jaxona nada sie do jerkowania?głownie o to mi chodzi,czy nadaje sie do mniejszych przynet ,chce poprostu dobrac do niego wedke ,ma byc sztywna?jakie ma miec mozliwosci rzutowe?bo niewiem jakie ma ten multiplikator,rzucalem ciężką przynętą nim to leciało daleko nie zakladałem na niego lekkich przynet

#13 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 04 grudzień 2009 - 01:18

a ten multiplikator jaxona nada sie do jerkowania?głownie o to mi chodzi,czy nadaje sie do mniejszych przynet ,chce poprostu dobrac do niego wedke ,ma byc sztywna?jakie ma miec mozliwosci rzutowe?bo niewiem jakie ma ten multiplikator,rzucalem ciężką przynętą nim to leciało daleko nie zakladałem na niego lekkich przynet

Czesc!!
Powoli i spokojnie :D
Multik typowy do jerkowania. Będzie rzucał fajnie od 15gr i poniżej lepiej nie schodź. Co do wedki to chodzi Ci pewnie o coś tańszego, więc albo przeszukuj zakładkę sprzedam, albo szukaj czegoś na allegro. Czego dokładnie - w tej kwesti Ci nie podpowiem ;)
Powodzenia!!
Pozdrawiam

#14 ONLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2009 - 02:15

a ten multiplikator jaxona nada sie do jerkowania?głownie o to mi chodzi,czy nadaje sie do mniejszych przynet ,chce poprostu dobrac do niego wedke ,ma byc sztywna?jakie ma miec mozliwosci rzutowe?bo niewiem jakie ma ten multiplikator,rzucalem ciężką przynętą nim to leciało daleko nie zakladałem na niego lekkich przynet

Witaj,

Trochę się miotasz w swoich pytaniach - przez co trudno nam jest Tobie rzeczowo coś doradzić.

Nie jestem specem od castingu, ale moim zdaniem musisz przede wszystkim zdecydować, jak na tej swojej wodzie CHCESZ łowić i do tego dobrać sprzęt, a nie do czego Ci się nada ten Twój multik. To sprzęt musisz dopasować do swoich preferencji, a nie siebie do sprzętu.

No więc jeśli chcesz łowić konkretnie na jerki, to poczytaj najpierw na stronie głównej - jest tam wiele artykułów o jerkach i jerkowaniu - tam znajdziesz podpowiedzi, jakie wielkościowo / gramaturowo to są duże, jakie średnie, a jakie małe jerki; jak się nimi łowi i co można na nie łowić.

Moim zdaniem, biorąc pod uwagę gatunki ryb, które opisujesz w tej Twojej wodzie:
- jeśli chcesz nastawiać się na szczupaka na średnie jerki - to zostaw sobie ten multik Jaxona (albo kup np. używanego Abu C3 w wielkości 4 lub 5) oraz dobierz do niego kij castingowy (tj. z pazurem - np. seria Qualifier firmy Rozemeijer albo coś z Dragona - poszukaj na necie katalogów tych firm, to wybierzesz sobie konkretne modele) o długości 1,80m-1,98m oraz o c.w. do 60g (w porywach do 80g);
- jeśli chcesz skompletować trochę lżejszy zestaw (szczupak, okoń) i jerkować mniejszymi jerkami (np. Slider 7F, 7S, a nawet 10F) lub gumami, to sprzedaj ten swój multik i szukaj raczej multika low-profile (z tańszych - np. Daiwa Procaster, Abu Revo S) oraz kija z pazurem o podobnej długości jak powyżej, tyle że o c.w. circa do 40g. Ten kijek dobrze, aby nie był typową pałą (tj. aby nie był bardzo sztywny), co pozwoli Ci w miarę komfortowo rzucać mniejszymi przynętami (w okolicach 15g).

Generalnie uczciwie trzeba powiedzieć, że są lepsze i trwalsze multiki niż ten Twój - więc jakbyś miał okazję kupić jakiś używany multik takich firm jak Daiwa, Abu, Shimano (czasami koledzy sprzedają na Forum nawet za ok. 200zł), to moim zdaniem warto wymienić - po prostu mniej będzie nerwów nad wodą i dłużej Ci posłuży. Ale najpierw musisz, jak napisałem powyżej, określić, jak chcesz łowić -> to powie Ci, jakiego sprzętu potrzebujesz -> a następnie będziesz go szukał tu na Forum w dziale 'Sprzedam', na innych aukcjach lub w sklepach.

#15 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 04 grudzień 2009 - 10:11

wreszcie konkretna odpowiedz.dziekuje.


#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 10:15

w dwoch pierwszych postach, tego podforum, sa umieszczone dwa katalogi ze sprzetem: kolowrotki i combos, polecam przejzec i zastanowic sie jakimi przynetami bedziesz lowil, reszta to juz bedzie jak 1+1

na stronie glownej mamy kilkanascie (jezeli nie kilkadziesiat) dobrych artykulow o baitcastingu, jerkowaniu, przynetach i sprzecie do tej zabawy, poczytaj je spokojnie i tez ci sie troche przejesni ... jak koledzy napisasli, faktycznie sprawiasz wrazenie osoby lekko hyperaktywnej, staraj sie swoje mysli kanalizowac zrozumiale i w jednym a nie w 4 postach pod rzad ... tak bedzie latwiej dla nas wszystkich
nic na akord ... slow down, take it easy :D

#17 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 04 grudzień 2009 - 10:29

Millenium Fatso Jerk Cast 1,95m 25-60g.znalazłem taką wędkę,cena rozsądna jak dla mnie a i ten zakres mi odpowiada,wiecie cos na jej temat?

#18 ONLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:34

Ten kijek jest na początek ok - razem z Twoim multikiem powinieneś dać radę połowić na Slidery 10F / 10S / 12F, Fatso 10F / 10S, Fatso Crank 10. Sorry, że podaję tylko produkty Salmo, ale na nie głównie w tym zakresie wagowym łowię.

Powodzenia :D i napisz, jak coś wyjmiesz na ten zestaw :D . I pamiętaj - Złów i Wypuść!!!

#19 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:39

dz Mrcinesz.jeszcze jedno pytanko.plecionka czy żyłka?załważyłem że częściej polecana jest plecionka.do 10 cm jerków jaką powinienem zastosować?


#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:42

20 lb wystarczy na 100%




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych