Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Krótkie głowice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 grudzień 2009 - 17:44

Witajcie
W poszukiwaniach odległości zagnało mnie do głowic, ale mają one kilka mankamentów, od małej dostępności w wersjach do wędek jednoręcznych po znaczne długości, wynikające właśnie z pierwszego. Jako że w wielu zastosowaniach nie do końca widzę sens śmigania dwuręczną wędką (choć nie ukrywam ze myślę o czymś pośrednim) szukam pomysłu na dobre i krótkie głowice do wędki jednoręcznej. O zwartej masie, dzięki czemu daleko pofruną. O taperze do rzutów distance nie do speya. Najchętniej coś ok 6-7 metrów długości. Myślę nad kupieniem głowicy +- DT w klasie powiedzmy 11-12 i chlaśnięciu jej w pół, aby otrzymać dwie krótkie głowice do wędki 8 lub 9. Ale może ktoś produkuje coś takiego i nie trzeba drzwi wyważać?

#2 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 06 grudzień 2009 - 23:36

Myślę że coś się znajdzie, w tym sklepie masz cały przekrój wszystkiego co jest dostępne w muchołapaniu.

http://www.bobmarriottsflyfishingstore.com/cat-Shooting_Head s-12573-1.aspx

http://www.bobmarriottsflyfishingstore.com/cat-Shooting_Head s-12572.aspx

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 grudzień 2009 - 09:41

Dzięki za linka.
Widać jednak ze głowice schodzą w najlepszym wypadku do 28' długości. Może jednak nie tędy droga (bardzo krótka głowica)? Choć łowiło by się wygodnie.

#4 OFFLINE   Kuros

Kuros

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 grudzień 2009 - 02:34

A może spróbuj kupić jakąś tanią, chudą (bo czym mniejszy przekrój tym lepiej tnie wiatr), tonąca linkę i dotnij ja do swoich wymogów?

#5 ONLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:04

Odswierzam watek :D Mysle o zakupie glowicy plywajacej do szybkiego kija 10' #7/8. Najkrotsze jakie znalazlem to 27'. Poniewaz nie znam tematu, to pytanie. Jaka klasa toniecia bedzie wygodniejsza, 7 czy 8, i czy tej dlugosci glowica nadaje sie do jednorecznego kija?
Czekam tez na dworeczna lososiowke 14'6 #10/11
http://www.wright-mc...ey-fly-rods.php
I tak sie waham, ze meze by do niej tez glowice zamowic, ale chyba zaczne klasycznie z linka. Co wy na to?
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2010 - 17:42

7-8 klasa, szczególnie w głowicy to może masakra być, tak jak zauważyłem głowice tonące połączone z cienkim runningiem idą w wodę jak kamień, nieporównywalne to jest z normalną linką. Ja swoją głowicą co jest chyba 5 czy coś koło tego regularnie się wieszam na dołkach wiślanych po 4-5 metrów. Do łowienia na rzekach jak Dunajec etc to w ogóle odpada, sekundy po rzucie masz sznur zarolowany o kamienie na dnie.
Teraz czekam na zamówioną głowicę #12, będę chciał ją chlasnać w połowie by uzyskać dwie #8-9, co jak liczyłem masowo powinno być ok.
Dodatkowo masz jeszcze bottom express, nawet 700 czy 800 grain, docinasz na długość/masę wędki, do takiego kija o jakim piszesz chyba dość krótka by była wtedy :D

#7 ONLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 styczeń 2010 - 20:22

Dzieki za odpowiedz, ale zapytalem sie o cos zupelnie innego niz to o czym myslalem Embarassed Mianowicie chodzilo mi o klase AFTM linki znaczy sie #7 czy #8 do szybkiego kija 10' #7/8. No i jak z dlugoscia? Czy 27' to duzo za duzo dla tego kija i trzeba ciac?
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 styczeń 2010 - 20:29

,

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2010 - 20:33

27 cali to....chyba strasznie mało :huh:
Ogólnie ja bym wziął na 100% #8, najwyżej bym delikatnie dociął (głowicę). Jak nie musisz kupić teraz to chwilę poczekaj, teraz będę starał się obadać temat i jak tylko coś z krótkimi głowicami ew linkami distance wymodzę dam znać.

#10 OFFLINE   Kuros

Kuros

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 23:38

Te standardowe rozmiary AFTM zaleza duzo od producentow - maja rozne wagi, dlatego dobrze jest dokladnie czytac i dopasowa do kija, na ktorym oprocz nr AFTM jest jeszcze podana waga w gramach jak np w serii Scierra Matuka, gdzie 14.1ft kij ma zaledwie 32-34g, a gdy dodamy polyleader linka musi byc jeszcze lzejsza!

#11 ONLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 02 styczeń 2010 - 10:29

' to stopy, a to cale, tym razem sie nie pomylilem :lol:
Dumalem o tych glowicach i wychodzi mi na to, ze skoro producenci na calym swiecie projektuja glowice 27-30' do kijow jednorecznych, to pewnie wiedza co robia. Dla porownania, glowice speyowe #8 sa o 8' dluzsze, a #10/11 to juz 42'. Swoja droga ciezko cos znalezc na ebay UK, za oceanem lepszy wybor.

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 styczeń 2010 - 11:03

Fakt ze pojebajało się mi to zupełnie :blush::blush:Chyba jeszcze nieotrzeźwiałem Embarassed


#13 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 20:24

Kuba,

Wiem, że wchodzę nie na swój teren, ale ...:
http://www.flyfishus...letter/current/

Wybacz ignorancję! ;)