Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co polecacie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 12:57

Przymierzam sie do zakupu aparatu fotograficznego :D

Ma on służyć do robienia zdjeca i w plenerze i w domu, ogólnie uniwarsał..
oczywiscie wolałbym jakąś lustrzanke bo chciałbym z czasem wejsc troche głebiej w fotografie , coś wiecej niż robienie zdjec na imieninach :lol:

Niestety mój budzet nie pozwala na szaleństwa - 1000 zł no moze troche ponad...

Myslicie ze jestem w stanie kupic cos w tej cenie a moze szukac jakiegos używanego sprzetu ?

pozdrawiam

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:22

Ja jednak poszedłbym w kierunku lustrzanki. Nie można za taką cenę? Polecam giełdę Nikona na forum.nikon.org.pl. Po 5 minutach szukania znalazłem Nikona D40 z przebiegiem 1000 klatek z obiektywem 18-55 za 900PLN. To tak na szybko :D

#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:24

z 1000zł raczej niestety nie zaszalejesz :(

Kwota którą podałeś wystarczy Tobie na zakup zaawansowanego kompakta np Canon z serii G10/11. Tymi aparatami naprawdę można robić super zdjęcia :D

Pozdrawiam
Slider

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:26

z 1000zł raczej niestety nie zaszalejesz :(

Kwota którą podałeś wystarczy Tobie na zakup zaawansowanego kompakta np Canon z serii G10/11. Tymi aparatami naprawdę można robić super zdjęcia :D

Pozdrawiam
Slider


Za 1000PLN nie kupi G10/G11 :(

#5 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 13:29

Fakt trochę więcej niż 1000zł.

Znalazłem ofertę Canona G10 za 1339zł

http://www.allegro.pl/item843510126_aparat_canon_powershot_g 10_gratisow_za_300zl.html

Pozdrawiam
Slider

#6 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5826 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 grudzień 2009 - 15:36

Ja jednak poszedłbym w kierunku lustrzanki. Nie można za taką cenę? Polecam giełdę Nikona na forum.nikon.org.pl. Po 5 minutach szukania znalazłem Nikona D40 z przebiegiem 1000 klatek z obiektywem 18-55 za 900PLN. To tak na szybko :D


Ja D-40stkę kupiłem nówkę rok temu za 990zł w fotojokerze. Nie wiem jaką teraz cenę osiągają, ale po wzroście kursu dolara może być drożej.
J

#7 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 15:49

ok, wiec mamy na poczatek :
Nikona D40
Canona G10/G11

Macie coś jeszzce ?

Jesli chodzi okwote to może byc wieksza niż 1000 zł ale w tym przypadku wchodzi juz jakas nówka na raty...

pzdr

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 grudzień 2009 - 20:09

Podaj proszę górną granicę. Ja poleciłem Tobie używany kit za 900PLN bo wydaje mi się, że to całkiem niezłe rozwiązanie. Jak będę znał granicę to coś doradzimy.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 21:55

Taki max z wielkim bólem !! to 1500 zł :D

pzdr

#10 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 18:19

A co myslicie o nikonie D3000 ? D40 i D60 nie moge znalezc w okolicznych sklepach i z tego co mówia sprzedawcy nie ma juz tych aparatów w sklepach...

#11 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 18:55

Nikon D3000 to jest nowe wcielenie najtańszej lustrzanki D40 która już nie jest produkowana, tak samo jak D60 w zamian niego jest D5000.

Jak na początek jest OK, lecz jeśli za jakiś czas będziesz chciał dokupić kolejne szkło to musisz się pogodzić z faktem że nie należą do tanich obiektywy z silnikiem AF. Jeszcze możesz wybrać coś z szkieł kitowych nikona 35?-105mm 3.5-4.6 , 35?-135mm 3.5-4.6, 18-200mm 3.5-4.6


Pozdrawiam
Slider


#12 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 18:57

dzisiaj miałem go w rekach i nie podobałmi sie ten plastik,jak odlany wygladał...

wiec jak narazie wybieram miedzy G10 a D3000...

#13 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 19:10

Fakt D3000 jest mały jak na moje łapy :D

Na Twoim miejscu wybrałbym G10, jest to zacny kompakt którym zrobisz super foty.

Spokojnie do kieszeni w kamizelce wędkarskiej wejdzie, tylko trochę ciężki jak na compact:)


P.s jak znajdę sample z G10 podeśle Tobie.


Pozdrawiam
Slider

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 grudzień 2009 - 19:52

Jak na podstawowy aparat to wybrałbym jednak lustrzankę. Jak na coś dodatkowego pewnie G10. Wolę jednak przyszłościowe (które można poszerzać, rozbudowywać) rozwiązania chociaż G10 jest zacne.

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 07 grudzień 2009 - 20:28

Najpierw wybierz pomiędzy mobilnością kompaktu,a zabawą lustrzanką.
Wybierz czy pstrykasz okazjonalnie czy wchodzisz w fotografię.

#16 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 21:59

Narazie bede pstrykał okazjonalnie,ale chce wejsc w fotografie ale wersję amatorską oczywiscie.

pozdrowionka

#17 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 07 grudzień 2009 - 23:24

Kup lustrzanką Nikona lub Canona w zależności co mają znajomi aby pożyczać obiektywy.W tej sumie szukałbym czegoś z drugiej ręki.Im nowsza elektronika o mniejszym przebiegu tym lepiej.Jeżeli masz wątpliwości co do swojego zaangażowania w fotografię kup kompakt.

#18 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 15:03

1000 zł? hmm... kupa szmalu;)) Nie żartuję, za to mozna kupić juz fajny aparacik.
Na foto sprzet można wydac każdą kasę;)

1. Myśląc o lustrzance polecam Ci Canona 350d - to dzisiaj wydatek ok 700 zł z kitem na poczatek - co nie oznacza, zę nie bedzie robil zdjęc;) To bardzo solidna konstrukcja. Pamietaj jednak, że to dopiero poczatek lustrzankowej drogi - cena korpusu to nic w porównaniu z cenami dobrych szkieł/obiektywów.

2. Bardziej uniwersalnie czyli hybrydę - FZ 30 lub FZ 50 - to przedział cenowy 500-1000 zł. Dobre szkła, troszkę gorzej z iso ale wierz mi - można wykonac naprawdę fajne zdjęcia;)
Można iśc jeszcze dalej i z serii hybryd poszukać FZ20 - optyka ta sama, proszkę mniejszy korpus ale jak w/w Lumix'y - pancerna konstrukcja. FZ20 wydasz.. 380-450 zł.

W/w sprzety miałem i szczerze je polecam.

Za to co Ci ew. zostanie można kupić zewnętrzna lampę np. Metz'a 36 c2 (ok 100-140zł)- bedzie pasowała do tego i do tego aparatu.
Zapewniem Cię, ze zabawa bedzie przednia :mellow:



#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2009 - 13:15

Nie wertowalem, ale skoro mozna kupic body lustrzanki to moze cos dobrego trafi sie rzadziej, ale moze obiektywy tez mozna zaryzykowac.
Z tym, ze okazji w rodzaju Allegro bym nie polecal, ot Remek nakreslil dobry kierunek - z forum Nikona. To dziala jak na naszych zasadach tutaj - skoro sprzedaje ktos kto na forum jest kilka lat i nie zmienia nickow/ nie znika to nie sprzeda chlamu.

Podstawowa rzecz to obiektywy. To one daja optyke, a coz tym zrobimy to juz potem zalezy od mozliwosci body a przede wszystkim od...operatora.

Sek w tym, ze najpierw trzeba wybrac system. Ze wzgledu na ilosc dostepnych szkieł wchodzi w gre Nikon oraz Canon.
Ja wybralem Nikona.
Jesli chodzi o body to teraz nic bym nie polecil(czytaj kup najprostrze body, np. D40X) bo chodzi mi o to, zeby aparat nie przypominal wielkoscia i waga kuchenki mikrofalowej.
No i jeszcze czekam, zeby do takiej maszynki wlozyli wiecej pktow pomiaru ostrosci,dali matryce zamiast CCD - CMoS i jeszzce pare szzcegolow, z obracanym (ale k... :angry: nie tak jak w D5000 ekranem)

Myslalem podobnie jak autor tego watku ale stwierdzilem, ze nie da sie dobrej optyki zmiescic w kompakcie.
Oczywiscie nie ma co ( zreszta w sumie zalezy od egzemplarza <_< ) przeginac cenowo.

Gumo

#20 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 13 grudzień 2009 - 18:58

Ja rowniez polecam D350 ,tak jak kolega powyzej wspomnial ,solidna konstrukcja i bardzo prosty w obslodze z czytelnym menu .Latem na sloncu ,zima przy -10-15 bez zajekniecia .Przyznam ze aparat przeszedl i dostal po D. ,spadl tez raz czy dwa .Odpokac ,ma sie dobrze i jak na pocztek to super maszynka .Goraco polecam .
Ale co tu gadac lepiej zerknac co porafi
http://przewodnicywedkarscy.pl/?page_id=97&album=1&g allery=15
i tak dzieki uprzejmosci Sebastiana mam kilka fotek z D350
w Jego galerji .Milego odbiru .
pozdrawiam Termos