Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pasy na kręgosłup.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 marzec 2015 - 10:20

Jak w temacie. Czy ktoś używa lekkiego i elastycznego  pasa na kręgosłup, odcinek lędźwiowo-krzyżowy? Z racji męczącej mnie choroby nawet godzinka nad wodą potrafi być karą a nie relaksem. :mellow:  Mam pas rehabilitacyjny jednak nie nadaje się on na wyprawy wędkarskie, za bardzo usztywnia, krępuje ruchy a w cieplejsze dni dość mocno dogrzewa. Może któryś z forumowiczów używa czegoś podobnego i przede wszystkim sprawdzonego?

 



#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 marzec 2015 - 10:26

Używam pasa lemigo, mam z lekka zdemolowany kręgosłup i bardzo chwalę sobie ten produkt


  • platynowłosy i Zed Zgred lubią to

#3 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2015 - 10:32

Jak w temacie. Czy ktoś używa lekkiego i elastycznego  pasa na kręgosłup, odcinek lędźwiowo-krzyżowy? Z racji męczącej mnie choroby nawet godzinka nad wodą potrafi być karą a nie relaksem. :mellow:  Mam pas rehabilitacyjny jednak nie nadaje się on na wyprawy wędkarskie, za bardzo usztywnia, krępuje ruchy a w cieplejsze dni dość mocno dogrzewa. Może któryś z forumowiczów używa czegoś podobnego i przede wszystkim sprawdzonego?

 

Cześć

 

Moje pytanie to nie żart.

Masz nadwagę?

Samo usztywnienie kręgosłupa lędźwiowego na dłuższą metę ( nie na tą jedną wyprawę), to słaby pomysł.

Niektórzy używają takich pasów skórzanych, jakie zakładają ciężarowcy. Skóra pasa pozwala na oddychanie skóry ciała.

To też tylko półśrodek.

 

Pozdrawiam

Alek


  • Karol Krause i Zed Zgred lubią to

#4 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 marzec 2015 - 10:36

Moje pytanie to nie żart.

Masz nadwagę?

Podepnę się. Tak mam, i jak łażę ze spinem i postoję pół godziny czy więcej to tak mnie j....e w części lędźwiowej że albo siadam albo najlepiej poleżeć kilkanaście minut.



#5 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 18 marzec 2015 - 10:39

Polecam - http://www.simmsfish...ading-belt.html lub w prostszej wersji - http://www.simmsfishing.com/shop/accessories/backsaver-wading-belt.html

Ja używam podobnego do drugiego - http://www.guideline...enia-p-175.html


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 18 marzec 2015 - 10:40

  • platynowłosy i Zed Zgred lubią to

#6 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 marzec 2015 - 10:42

A ja bym proponował skonsultować noszenie jakiegokolwiek pasa z dobrym rehabilitantem co by sobie nie pogłębić problemu.


  • platynowłosy lubi to

#7 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 marzec 2015 - 10:44

platynowłosy muszę Ci napisać że w tym temacie nie jestem skory do żartów. Nadwagi nie mam i wiem że usztywnienie nie załatwi sprawy. Pas Lemigo widziałem na odcinek lędźwiowy a niestety w moim przypadku potrzeba czegoś od połowy w dół, do odcinka lędźwiowego. Sims wydaje się lepszy ale to dalej nie to, za krótki :wacko:
Pytam na forum bo jak mam wydać 150 na wizytę + słuchać że mi nie wolno wykonywać tak "ciężkiej" pracy fizycznej jaką jest wędkarstwo to generalnie uznaję to jako ostateczność.


  • platynowłosy lubi to

#8 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 marzec 2015 - 10:46

sacha ja zaczynając dzień od mycia kłów czasem się zapomnę i schylę się żeby splunąć po czym się okazuje że dzień właśnie skończyłem.


  • platynowłosy i JanuszD lubią to

#9 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 10:52

Ty się kolego nie pytaj nas jaki pas tylko idź do rehabilitanta niech ci doradzi co masz używać.


  • platynowłosy lubi to

#10 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 marzec 2015 - 11:02

Ja kolego,u rehabilitanta, mam już swój kubek z imieniem na kawę . Skoro jest szansa że ktoś ma podobny problem i może mi pomóc to dlaczego nie spróbować? Będąc już jakiś czas klientem różnych konowałów nauczyłem się że nie zawsze warto brać w ciemno to co sugerują a na pewno warto zasięgnąć opinii użytkowników różnej maści leków i sprzętów.


  • platynowłosy i Voldemort lubią to

#11 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 marzec 2015 - 11:06

Podobny problem czyli jaki?   Ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowy może być spowodowany przez różne dolegliwości.


  • platynowłosy i spy lubią to

#12 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 marzec 2015 - 11:10

Podobny problem czyli jaki?   Ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowy może być spowodowany przez różne dolegliwości.

Ja nie chcę aby mnie ktoś tu leczył tylko polecił sprawdzony pas na odcinek krzyżowo lędźwiowy....... :wacko:



#13 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 11:12

Piszę z własnego doświadczenia.


Użytkownik spy edytował ten post 01 czerwiec 2015 - 18:48

  • platynowłosy lubi to

#14 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 18 marzec 2015 - 11:19

Ja kolego,u rehabilitanta, mam już swój kubek z imieniem na kawę .

 

To może czas zmienić na takiego, gdzie będziesz miał pralkę na przepocone ciuchy? Chyba że masz schorzenia wykluczające ćwiczenia, ale wtedy to raczej wygody fotel i uklejówka....

Poważnie przede wszystkim wzmocnienie mięśni, usprawnienie pod okiem fachowca, pas jest jedynie dodatkiem.

Sam używam skórzanego do ćwiczeń siłowych, ale to raczej na okoliczność przerzucenia kilku ton. Przy dźwiganiu rzeczywiście pomaga/chroni, na ryby chyba taki sobie pomysł.


  • platynowłosy, spy i Zed Zgred lubią to

#15 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 marzec 2015 - 11:43

spy, nie obraź się kolego, rozumiem powagę sytuacji ale ostatni raz napiszę iż nie chodzi mi o specjalistyczny sprzęt, wyprodukowany przez NASA do indywidualnego leczenia chorych na gruźlicę jąder......
Obecnie posiadam pas na szelkach z wkładką silikonową, który mocno usztywnia i niestety słabo odprowadza wilgoć. Do łażenia po domu ok. Na ryby nie bardzo.
Napisałem ten post mając nadzieję że ktoś używa podobnego, mniej krępującego, bardziej suchego produktu, który ODCIĄŻY mój kręgosłup. Tak więc proszę już mnie nie pouczać, nie kierować do specjalistów i nie sugerować że mam w d...e swoje zdrowie i chcę być mądrzejszy od lekarza. Z góry dziękuję za zrozumienie.
 


  • platynowłosy i pawelHERP lubią to

#16 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2015 - 12:22

Nie mam tak silnego problemu jak kolega Zed ale szybko sie męczę stojąc w lodzi czy nad brzegiem. Meczę się = bolą mnie plecy.  Gorąco polecam pas simmsa jaki linkowal Bartek kilka postow wyżej ! Używam go 5-8 lat i jest super kilku kolegow juz namówiłem. W Taimen-u mozna go dostać(ok400PLN) Można go regulować (tzn siłe zacisku) z tyłu ma dwie "deski" które usztwniają tył plecow... Przed zakupem polecem pokazać zdjęcie rehabilitantowi/lekarzowi czy aby szkody nie przyniesie !

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 18 marzec 2015 - 13:59

  • Zed Zgred lubi to

#17 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 12:25

Twoje zdrowie.



#18 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 marzec 2015 - 12:36

Używam zwykłego pasa bhp, ale siatkowego. Pomaga. Nie pocę zie w nim. Pelna regulacja jak w otropedycznych. Rehabilitant mi polecił jako alternatywę i kosztował 24pln...
  • Zed Zgred lubi to

#19 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 18 marzec 2015 - 14:09

Czytam z wielką uwagą, bo w ub. roku miałem ze 2-3 takie kilkugodzinne wyjścia nad wodę z muchówką, że po powrocie, a zwłaszcza następnego ranka ledwie byłem w stanie się podnieść z łóżka. Oczywiście problem tkwi (jak to na ogół) w lędźwiowej części kręgosłupa. Jest tym poważniejszy, że praktycznie łowię tylko na muchówkę, a ta metoda zwłaszcza przy wielokrotnym "bujaniu" linki generuje dodatkowy ruch skrętny tułowia  - niby minimalny, ale jednak, a potem człowiek cierpi przez kilka dni.  Ten pas Simmsa nieźle wygląda, ale jak go poddać fachowej ocenie ortopedy czy rehabilitanta, skoro handel stacjonarny wymiera........



#20 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 18 marzec 2015 - 14:42

Tak,tak...

Dr.W.Niesłuchowski'Vigor' zdiagnozował u 3 mych znajomych chorobę Schoermana ...podczas gdy jeden bzykał się jak kot w marcu,drugi grzał gołdę,zaś trzeci nie spał tygodniami.

Wełna lub neopren,by zachować ciepło-nieco pomaga.Rekonstrukcja lordozy lędźwiowej i sprawności w obręczy biodrowej wymaga wszechstronnej wiedzy

oraz wytrwałej pracy.


Użytkownik klim edytował ten post 18 marzec 2015 - 14:42

  • platynowłosy i Zed Zgred lubią to