Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#501 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 lipiec 2022 - 09:01

To były dwa dni idealnej pogody na szukanie słonych bolków na plaży.
  • lukomat, Sławek Oppeln Bronikowski, jersey i 6 innych osób lubią to

#502 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 22 lipiec 2022 - 18:51

Bałtyckie flatsy 👍 mega zajawka 🤘
Ps.skorupiaki czy baitfishe główną przynętą? Ranek czy wieczorem lepiej siadają?

#503 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 lipiec 2022 - 20:08

Ostatnio odpuściłem ryby które są ustawione na skorupiaki. Szukam tych co odpalają się do surf candy. Ani rano, ani wieczór...

#504 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 lipiec 2022 - 18:32

To były dwa dni idealnej pogody na szukanie słonych bolków na plaży.

Jaka jest Twoja definicja idealnej pogody? Wstyd sie przyznać ale ja dalej nie miałem czasu zabrać się za plażowe bolki. Z Mikoszewa za daleko mam nad wodę :blink:



#505 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 lipiec 2022 - 18:46

Jaka jest Twoja definicja idealnej pogody? Wstyd sie przyznać ale ja dalej nie miałem czasu zabrać się za plażowe bolki. Z Mikoszewa za daleko mam nad wodę :blink:

Załączone pliki


  • Sławek Oppeln Bronikowski, KwaQ, szymanek69 i 2 innych osób lubią to

#506 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 lipiec 2022 - 18:49

Czyli przeciwieństwo pogody na łososiowate :D



#507 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 lipiec 2022 - 18:54

(...) Przypomina mi drętwe próby łowienia troci w morzu z tą jedyną różnicą że wiesz że naprzeciwko Ciebie są żenujące ryby. (...)


*żerujące

Użytkownik hi tower edytował ten post 24 lipiec 2022 - 19:34


#508 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 lipiec 2022 - 19:23

Muszę się zmobilizować, ale walczę z permanentnym brakiem czasu w tym roku. A myślałem, że 2021 był słaby, no to się grubo myliłem.



#509 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 24 lipiec 2022 - 19:35

Coś nie mogę się dziś ogarnąć z tym forum... Znowu przy edycji wcięło posta...

#510 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 16 sierpień 2022 - 15:02

https://youtube.com/...s?feature=share

#511 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 17 sierpień 2022 - 08:14

A u nas tragedia z rybami. Jeszcze 3-4 lata temu moglbym co kilak dni wrzucac zdjecia (gdybym robil :) ) z bolkami z Pilicy. 2 lata temu bylo juz slabo, rok temu tragedia a ten rok to dno. Rzeka niestety w okolicach Tomaszowa umiera. Nie tak jak Odra, Zlowienie ryby na muche graniczy juz niemal z cudem. Jakiejkolwiek ryby. Jest nas tu kilku ktorzy regularnie lowili bolenie na muche latem. Niektorzy niemal codziennie na rybach. O ile dobrze pamietam, w tym roku nie padl zaden na steramera. Kilka w maju na chrusta.



#512 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 17 sierpień 2022 - 10:16

Hi tower wymiatasz! Udało mi się wyskoczyć dwa tygodnie temu. Dzieciaki miały niezłą zabawę na korbę ale tylko małe wyjęte, te większe za cfane. Dostałem pół godziny dla siebie i skusiłem jednego do wyjscia, ale nie zagryzł.

#513 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 17 sierpień 2022 - 10:46

Hi tower wymiatasz! Udało mi się wyskoczyć dwa tygodnie temu. Dzieciaki miały niezłą zabawę na korbę ale tylko małe wyjęte, te większe za cfane. Dostałem pół godziny dla siebie i skusiłem jednego do wyjscia, ale nie zagryzł.

U mnie cały długi weekend na wodzie i jeden wyjęty... Nie ma lekko! Coś czuję że sezon na plażę już powoli zmierza do końca.



#514 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 sierpień 2022 - 13:07

A u nas tragedia z rybami. Jeszcze 3-4 lata temu moglbym co kilak dni wrzucac zdjecia (gdybym robil :) ) z bolkami z Pilicy. 2 lata temu bylo juz slabo, rok temu tragedia a ten rok to dno. Rzeka niestety w okolicach Tomaszowa umiera. Nie tak jak Odra, Zlowienie ryby na muche graniczy juz niemal z cudem. Jakiejkolwiek ryby. Jest nas tu kilku ktorzy regularnie lowili bolenie na muche latem. Niektorzy niemal codziennie na rybach. O ile dobrze pamietam, w tym roku nie padl zaden na steramera. Kilka w maju na chrusta.

My też z kolegą zachodzimy w głowę co się stało z tymi boleniami na Wiśle. Kiedyś praktycznie każda przykosa trzymała jakąś rybę, a trafiały się takie które gromadziły kilka ładnych ryb które waliły na kancie i w zwarach przykosy, na burtach też waliły grube bolki. Teraz coś tam raz na jakiś czas uderzy, większość przykos pusta, o duże ryby ciężko, nie mówię już o jakiś zgrupowaniach bo tych już od kilku lat nie spotykam. Pływam często po dzikich odcinkach, boleni mało kto łowi a sytuacja wygląda jak by jakieś zatrucie poszło. Jeszcze kilka lat temu można było liczyć na fajne ryby, teraz mam wrażenie że boleń osiągnął stan populacji porównywalny z sandaczem, czyli bardzo mizerny. 


  • Zed Zgred lubi to

#515 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 17 sierpień 2022 - 13:18

Też tak miałem na Odrze i okazało się że lokomotywy wychodziły na żer ale grubo po zmroku. Po prostu temperatura wody i jej natlenienie w nocy chyba bardziej im odpowiadało. W dzień nawet jednego nie widziałem.



#516 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 sierpień 2022 - 14:01

Też tak miałem na Odrze i okazało się że lokomotywy wychodziły na żer ale grubo po zmroku. Po prostu temperatura wody i jej natlenienie w nocy chyba bardziej im odpowiadało. W dzień nawet jednego nie widziałem.

Ja nie piszę o obecnej sytuacji tylko w ogóle.



#517 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 17 sierpień 2022 - 19:18

U mnie cały długi weekend na wodzie i jeden wyjęty... Nie ma lekko! Coś czuję że sezon na plażę już powoli zmierza do końca.


Odchodzą od brzegu czy zmykają do rzek?
Ja otworzyłem i zamknąłem sezon tym jednym dniem, ale tak jestem zadowolony ze chciaż spróbowałem. Jutro pakowanie zabieram dzieciaki na północ.

#518 ONLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 sierpień 2022 - 04:01

Odchodzą od brzegu czy zmykają do rzek?
(...)


Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi ;)

#519 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 sierpień 2022 - 16:01

A u nas tragedia z rybami. Jeszcze 3-4 lata temu moglbym co kilak dni wrzucac zdjecia (gdybym robil :) ) z bolkami z Pilicy. 2 lata temu bylo juz slabo, rok temu tragedia a ten rok to dno. Rzeka niestety w okolicach Tomaszowa umiera. Nie tak jak Odra, Zlowienie ryby na muche graniczy juz niemal z cudem. Jakiejkolwiek ryby. Jest nas tu kilku ktorzy regularnie lowili bolenie na muche latem. Niektorzy niemal codziennie na rybach. O ile dobrze pamietam, w tym roku nie padl zaden na steramera. Kilka w maju na chrusta.

 A może Jarek P, je uwędził.. tak jak jazie..


  • Maciek Rożniata i Richi55 lubią to

#520 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 19 sierpień 2022 - 07:33

 A może Jarek P, je uwędził.. tak jak jazie..

:). Raczej nie. Jarek od dawna nie pojawia sie na Pilicy. Bardzo zmienila sie jakosc wody. Moze nie wody samej w sobie, bo ta raczej jest czysta mimo ZS, ale jest tak nieprawdopodobnie zarosnieta, ze lowienie streamerem na odcinku SZ - Tomaszow jest praktycznie niemozliwe. Lowienie jakakolwiek metoda muchowa poza niektorymi miejscami mija sie z celem. Zeby to zrozumiec, nalezaloby zrozumiec jak wyglada Pilica. Dramat. I choc wydaje sie to niemozliwe, z roku na rok jest coraz gorzej (zielsko przesuwa sie w strone Spaly).