Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator żelowy - jaki polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 luty 2015 - 08:28

Witaj

ja mam minkotę 55lbs już z 9 lat , tylko po drodze zrobiłem jej tuning jak mi padł przełącznik w firmie z Łodzi od silników , obejmował : wstawienie maximizera (płynna regulacja) z aktywnym chłodzeniem i wymianę kabli(grubość rdzenia kabla to  fi 8mm) z końcówkami miedź , kable fabryczne w silnikach to jakieś nieporozumienie stąd niesamowite grzanie się silników , nie rzadko pływanie na najwyższym biegu przez np godzinę powoduje takie grzanie ,że zaczyna się topić obudowa silnika , mały przekrój bardzo duże straty. Ja pływam na dwóch akumulatorach 100ah firmy Yuassa  na tym silniku , płynąc na 5-tym biegu pływam 2 godziny (silnik pobiera wtedy około 45a), pływam około 10km jednorazowo przez dwa jeziora na Krutynię i następnie jak spadnie prąd do 10.5 volta pod obciążeniem (mam strażnika akumulatora) zmieniam akumulator na drugi .Jak będziesz potrzebował to dam namiar na człowieka od akumulatorów w bardzo dobrych cenach , jestem jego wiernym klientem od 15 lat i moi znajomi też  na te 15-e lat miałem jedną reklamację i bez problemu załatwioną i jedną z  mojej winy , uderzyłem akumulatorem i pękła obudowa , odparował żel i akumulator stracił pojemność ,Generalnie jeśli przestrzegasz zasad użytkowania takich akumulatorów to służą długo , miałem kilka marek akumulatorów Panasonic, SSB , Yuassa , EuroPower  zawsze pamiętaj , żeby mieć strażnika akumulatora , bo to pozwoli uniknąć rozładowania poniżej 10.5v .Tylko droższe modele Panasonica miały kiedyś taki system który sam odcinał napięcie jeśli ta wartość została przekroczona.



#22 OFFLINE   zamachstanu

zamachstanu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWwa
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2015 - 15:22

Witaj

ja mam minkotę 55lbs już z 9 lat , tylko po drodze zrobiłem jej tuning jak mi padł przełącznik w firmie z Łodzi od silników , obejmował : wstawienie maximizera (płynna regulacja) z aktywnym chłodzeniem i wymianę kabli(grubość rdzenia kabla to  fi 8mm) z końcówkami miedź , kable fabryczne w silnikach to jakieś nieporozumienie stąd niesamowite grzanie się silników , nie rzadko pływanie na najwyższym biegu przez np godzinę powoduje takie grzanie ,że zaczyna się topić obudowa silnika , mały przekrój bardzo duże straty. Ja pływam na dwóch akumulatorach 100ah firmy Yuassa  na tym silniku , płynąc na 5-tym biegu pływam 2 godziny (silnik pobiera wtedy około 45a), pływam około 10km jednorazowo przez dwa jeziora na Krutynię i następnie jak spadnie prąd do 10.5 volta pod obciążeniem (mam strażnika akumulatora) zmieniam akumulator na drugi .Jak będziesz potrzebował to dam namiar na człowieka od akumulatorów w bardzo dobrych cenach , jestem jego wiernym klientem od 15 lat i moi znajomi też  na te 15-e lat miałem jedną reklamację i bez problemu załatwioną i jedną z  mojej winy , uderzyłem akumulatorem i pękła obudowa , odparował żel i akumulator stracił pojemność ,Generalnie jeśli przestrzegasz zasad użytkowania takich akumulatorów to służą długo , miałem kilka marek akumulatorów Panasonic, SSB , Yuassa , EuroPower  zawsze pamiętaj , żeby mieć strażnika akumulatora , bo to pozwoli uniknąć rozładowania poniżej 10.5v .Tylko droższe modele Panasonica miały kiedyś taki system który sam odcinał napięcie jeśli ta wartość została przekroczona.

 

Ja poproszę o ten namiar na prv. Właśnie przymierzam się do zakupu akumulatora.



#23 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 luty 2015 - 19:16

Używam 100Ah Banner Energy do MinyKota 45 maxxx. Rozwalam go do zera lub prawie zera. Wytrzymuje 15km pływania po Wiśle w 2 dorosłe + dziecko.



#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2015 - 20:28

Używam 100Ah Banner Energy do MinyKota 45 maxxx. Rozwalam go do zera lub prawie zera. Wytrzymuje 15km pływania po Wiśle w 2 dorosłe + dziecko.

Ile lat uzywasz? Bo jak do zera rozładowujesz to długiego żywota mu zyczę  ;) 



#25 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 luty 2015 - 20:33

2 lata, pływane z 200km rocznie.

 

Sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało z nim. Kolega ma taki sam i o swojego dba, ja nie. Rozjeżdżam go do 6v pod obciążeniem, bez obciązenia jest to 8-8,5v. Na razie nie odczułem spadku pojemności. O wynikach poinformuje za kilka lat. :)



#26 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 luty 2015 - 20:42

Witaj

ja mam minkotę 55lbs już z 9 lat , tylko po drodze zrobiłem jej tuning jak mi padł przełącznik w firmie z Łodzi od silników , obejmował : wstawienie maximizera (płynna regulacja) z aktywnym chłodzeniem i wymianę kabli(grubość rdzenia kabla to  fi 8mm) z końcówkami miedź , kable fabryczne w silnikach to jakieś nieporozumienie stąd niesamowite grzanie się silników , nie rzadko pływanie na najwyższym biegu przez np godzinę powoduje takie grzanie ,że zaczyna się topić obudowa silnika , mały przekrój bardzo duże straty. Ja pływam na dwóch akumulatorach 100ah firmy Yuassa  na tym silniku , płynąc na 5-tym biegu pływam 2 godziny (silnik pobiera wtedy około 45a), pływam około 10km jednorazowo przez dwa jeziora na Krutynię i następnie jak spadnie prąd do 10.5 volta pod obciążeniem (mam strażnika akumulatora) zmieniam akumulator na drugi .Jak będziesz potrzebował to dam namiar na człowieka od akumulatorów w bardzo dobrych cenach , jestem jego wiernym klientem od 15 lat i moi znajomi też  na te 15-e lat miałem jedną reklamację i bez problemu załatwioną i jedną z  mojej winy , uderzyłem akumulatorem i pękła obudowa , odparował żel i akumulator stracił pojemność ,Generalnie jeśli przestrzegasz zasad użytkowania takich akumulatorów to służą długo , miałem kilka marek akumulatorów Panasonic, SSB , Yuassa , EuroPower  zawsze pamiętaj , żeby mieć strażnika akumulatora , bo to pozwoli uniknąć rozładowania poniżej 10.5v .Tylko droższe modele Panasonica miały kiedyś taki system który sam odcinał napięcie jeśli ta wartość została przekroczona.

Co to ten strażnik i poproszę namiary na p.w.



#27 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 luty 2015 - 20:46

Ja czwarty sezon na sznajder 100 ah

http://allegro.pl/ak...5002883793.html

i czasami prawie na "0" do brzegu dobijałem i też jak na razie skutków ubocznych nie widzę, silnik kotka 55 traxis.

Strażnik fajna rzecz , powiadomi Cię że będąc na środku jeziora przechodzisz na system zapasowy " wiosła", ja tam wolę trochę bardziej rozładować akumulator. Nawet jak padnie po 5 czy 6 latach to koszt tylko 400 zł, kupię drugi i tak zostanie  więcej w kieszeni niż za żelówkę.

 

Wcześniejsza żelówka podła po 3 latach, reklamacja nic nie dała bo moja wina " złe użytkowanie" przecież w piłkę nim nie grałem tylko śmigał przy silniku i dzięki temu zostałem wyleczony z żelowek.


Użytkownik maweric edytował ten post 10 luty 2015 - 20:52


#28 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 luty 2015 - 21:07

Chłopaki mam pytanie, potrzebuje akumulator do minn koty 46 lbs, jest to silnik manewrowy i do korekcji dryfu, pływał będę na silniku hondy 15 km, silnik ma rozrusznik i wyprowadzone kable do lądowania. Będzie również podpięty do tego samego akumulatora i przy okazji ładowany. Żelowy rozumiem odpada, kwasówka zwykła? Może jakaś konkretna marka?

#29 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 luty 2015 - 21:15

Ten sznajder 60zł tańszy od Bannera, to chyba takiego kupię jako drugi.



#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2015 - 21:31

Teraz dla Minnkoty Sznajder robi. 

Łukasz @Pumba ma taki już kilka lat i niedawno kupił drugi. A troluje w sezonie po dwadzieścia kilka kilometrów.



#31 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 luty 2015 - 21:34

Mnie tego sznajdera polecił kolega, który użytkuje go na jachcie już kupe czasu. Ja kupiłem bo przestałem wierzyć w żelówki ( 10 lat gwarancji ) i jak na razie nie żałuje

tak jak pisałem co 5 lat jestem gotów wymieniać akumulator i tak to wyjdzie taniej od żela. Mam dobrą ładowarkę i dbam o ładowanie w zimie ( używałem go jako rozruchowy do busa ) i też ok. Po 15 km na silniku pokazuje jeszcze jedną diodę ( tak było w zeszłym sezonie) za tą kasę OK.



#32 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 luty 2015 - 21:35

20km dziennie?



#33 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 luty 2015 - 21:37

Teraz dla Minnkoty Sznajder robi. 

Łukasz @Pumba ma taki już kilka lat i niedawno kupił drugi. A troluje w sezonie po dwadzieścia kilka kilometrów.

Tak jak pisałem po 15 km w trolu, ostatnia lampka na kotce się pali , nie pamiętam jak to jest ,ile zostało, ale jeszcze spokojnie pociągnie dobrych kilka km.

Mój rekord to właśnie 15 km ;)


Użytkownik maweric edytował ten post 10 luty 2015 - 21:39


#34 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 luty 2015 - 21:41

Panowie o co chodzi z tym strażnikiem?Poproszę o jakieś linki z tym urządzeniem.



#35 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 luty 2015 - 21:42

Chyba będę się sklanial ku temu Sznajdera. Dobra cena jest. Tylko czym to lądować w razie gdyby mi ładowanie ze spaliny nie wystarczyło? Jakieś niedrogi ładowarki do tego?

#36 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 luty 2015 - 21:55

Ja używam EST 516 15A/12V ale to nie jest tani prostownik, ale pewnie koledzy mają dobre tańsze i sprawdzone prostowniki.

Zaraz posypią się propozycje.

 

#37 OFFLINE   prezes77

prezes77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • Lokalizacjabieszczady
  • Imię:Artur

Napisano 10 luty 2015 - 21:59

Panowie o co chodzi z tym strażnikiem?Poproszę o jakieś linki z tym urządzeniem.

http://www.mc-sklep....buzzer-p-1.html


  • hm62 lubi to

#38 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 10 luty 2015 - 22:10

http://jerkbait.pl/t...-około-2000-zł/



#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15607 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2015 - 22:39

20km dziennie?

Do 20 można przetrolować na jednym aku. Dalej pewnie też by pociągnął, ale lepiej zmienić na drugi.

 

 

 

Panowie o co chodzi z tym strażnikiem?Poproszę o jakieś linki z tym urządzeniem.

Albo coś takiego jak poniżej. Stała informacja o napięciu pod obciążeniem. Ja staram się nie schodzić ponizej 11 V

 

http://jerkbait.pl/t...rz#entry1491488

 

 

 

 

 

Ja używam EST 516 15A/12V ale to nie jest tani prostownik, ale pewnie koledzy mają dobre tańsze i sprawdzone prostowniki.

Zaraz posypią się propozycje.

 

 

Też mam EST jak wyżej . Pewnie już ponad 5 lat. Ma minusy. Gdzieś na forum było. Generalnie największy zarzut to to, że po osiągnięciu max. napięcia 14,7-14,9 V nie przechodzi w spoczynkowe ładowanie na poziomie 13 Volt z hakiem tylko cały czas pompuje te prawie 15 Volt.

 

Teraz kupiłem Yato 15 A. Kable i reszta gorszej jakości, ale wybór rodzaju aku, wieloetapowe ładowanie i po naładowaniu przechodzi w stan ładowania konserwującego.

I rzeczywiście na początku jest te 15 A, a nie jak w EST około 12. Ale może tylko na wskaźniku...  



#40 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 luty 2015 - 23:25

Dzięki chłopaki B)