Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 listopad 2015 - 12:04

Dokładnie o to mi chodziło ...

Dobrze było by dołożyć w środku jeszcze jedną rolkę kilową tak aby łódeczka była podparta w 3 punktach...



#182 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 12:25

Jakie patenty antykradzieżowe warto zastosować aby zabezpieczyć przyczepkę na wakacjach?

 

 

AC.



#183 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2015 - 12:29

Aha. dzięki

 

Ps. Widzę, że ta z górnego linku takie ma, z tym że 2 rolki.

Którą bierzesz? Tez chyba będę brał pod pontonik 3,3 a w przyszłci 3,6. Później może łódka. 

Już dawno bym kupił nie mam haków w swoich samochodach a w przyszłym roku będę je wymieniał i szkoda inwestować w porządne haki.



#184 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 listopad 2015 - 13:13

Zapewne jak będę kupował (przed przyszłym sezonem) to taką, żeby miała te rolki ale wtedy to już raczej będzie jakaś łódeczka 380 a nie ponton. Wszystko powkładane do łódki, 5-10 minut i płynę...



#185 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 16 listopad 2015 - 22:05

Przyczepka z Iławy u mnie woziła ponton - Busha Favorite 420, a teraz wozi Sempera 410.

Ustawiłem tylko inaczej płozy i działa.

Ma jednak wadę - płozy są na tyle wysoko, że nie widzę możliwci slipowania łodzi na płytkiej wodzie.

Na razie nie korzystam z płytkiego slipu, ale planuję przeróbkę na system ruchomych rolek naprowadzających.



#186 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 listopad 2015 - 15:10

Przechodziłem to samo. Od płóz po rolki (płytkie slipy, lub brzegi) oczywiście z koniecznci. Wydaje się, że bliska ideału jest przyczepa Piernik Toruński, ale czy tak do końca. Z własnych obserwacji mogę napisać, że zawsze jest c co nam nie pasuje.



#187 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 15:21

Czytają to między innymi producenci przyczep, więc zważcie proszę na nasze potrzeby a do kupujących mam apel

o negocjowanie modyfikacji przyczep tak aby były lepsze i dogadywanie detali przed kupnem tak abyśmy jak najmniej musieli przerabiać sami.

Myślę, że przechylenie tutaj szali na korzyść kupujących jest do zrobienia jak będzie nas więcej i przyczepki mogą być lepsze.

Lepiej ,żeby modyfikacji dokonywali profesjonaliści a nie amatorzy.

 

Mi np. bardzo by odpowiadały dodatkowe pojemniki w okolicach osi na akumulatory a najlepiej też na więcej sprzętu. Do tego jakaś mocna siatka albo kratka metalowa zabezpieczająca ten bagaż aby się nie przesuwał podczas jazdy. Bo dlaczego przyczepki pod ponton nie wykorzystać

też pod przewóz bagażu. Chowanie gratów do pontonu nie zawsze jest optymalne (wyciąganie i wsadzanie tego w warunkach płytkiego slipu, lub slipu na brzeg a nie do wody!), odciąża załadowany na maksa na wakacje samochód itd.

No i te dodatkowe rolki z płozami przy wodowaniu na brzeg też są istotne.

 

Jak tych dwóch rzeczy nie ma to już nei wiem czy nie lepiej samemu dodać rolkę do przyczepki transportowej tak jak już tu jeden kolega z forum pokazywał - super sprawa i wyjdzie taniej i praktycznie.

Takie rozwiązanie pod bagaż i ściąganie pontonu na grunt chciałoby się kupić gotowe. 


Użytkownik jerkins edytował ten post 19 listopad 2015 - 15:28


#188 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 15:37

Takie fajne modyfikowane, niestandardowe przyczepki z tego co widzę oferuje już firma Cymerman - http://www.przyczepy.waw.pl/

Więc możliwe, że w innych firmach np. TEMA, Branderup zgodziliby się c takiego zrobić lub przerobić gotową.


Użytkownik jerkins edytował ten post 19 listopad 2015 - 15:38


#189 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2015 - 15:43

Takie fajne modyfikowane, niestandardowe przyczepki z tego co widzę oferuje już firma Cymerman - http://www.przyczepy.waw.pl/

Więc możliwe, że w innych firmach np. TEMA, Branderup zgodziliby się c takiego zrobić lub przerobić gotową.

Blisko mnie. Ma kt? Też chcę gotowca.



#190 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 19 listopad 2015 - 15:57

Kupiłem pod łajbe przyczepę Cymerman. Mam ją już cztery lata i złego słowa na producenta nie powiem.

#191 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2015 - 16:08

Takie fajne modyfikowane, niestandardowe przyczepki z tego co widzę oferuje już firma Cymerman - http://www.przyczepy.waw.pl/
Więc możliwe, że w innych firmach np. TEMA, Branderup zgodziliby się c takiego zrobić lub przerobić gotową.

Jeden minus u Cymermana to koszt. Za belkę z ledami zawołał w tym roku 900 pln, to dostosowanie przyczepy pod ponton może okazać się ceną zaporową. Mimo wszystko mogę polecić jego produkty w wersji podstawowej,przeróbki zrobiłem sam i mam przyczepę taką jak chciałem. Co prawda moja jest pod łódkę ale wymagała paru usprawnień.

#192 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 16:11

Ok a może kt potwierdzić, czy samemu wodowanie pontonu 4m jest łatwe na wyciągarce ręcznej? 

Czy modyfikacja - instalacja elektrycznej wyciągarki na pilota bardzo zwiększy komfort i możliwci wodowania w pojedynke?

Niestety brakuje dwiadczeń w wodowaniu z przyczepką z mojej strony...

 

@welpa1809 - sam tzn. sam wierciłeś i skręcałeś czy dałeś do jakieg zakładu do zrobienia? Jaki zakład mógłby się tym zająć oprócz firm "przyczepowych"?


Użytkownik jerkins edytował ten post 19 listopad 2015 - 16:16


#193 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2015 - 16:20

Sam skręcałem dodatkowe rolki,sam montowałem światła led,sam dopasowałem płozy do kształtu dna ,i sam kupiłem potrzebne elementy. Materiały na tylną belkę czyli komplet lamp led około 230 pln z przesyłką,przekładka zajeła około 2 godzin.

#194 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2015 - 17:19

Przerabiałem większć producentów. Albo cena, albo niedostępnć, albo lub sraczka i przemarsz wojsk radzieckich.

Klient c chce kupić od nich, a oni odmawiają - poczułem się jak w socjaliźmie, daleko nam jeszcze do zachodnich standardów obsługi klienta.

 

Ostatecznie dogadałem się z gciem z Radomia, zrobił mi tak jak chciałem i z czego chciałem. Może nie wszystko, bo wymagało by to zmiany homologacji. Najważniejsze że ma amortyzatory i już nie skacze jak chce, jak poprzednia na osi skrętnej.

Ja robiłem do Skylla 370.

 

Na placu widziałem też pod ponton.



#195 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 17:55

Moglibyśmy prosić o namiar do tego gcia?



#196 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 listopad 2015 - 18:18

a kt c o tej powie , cena  jak i wyposażenie  wydaję sie atrakcyjne http://www.glowacz.pl/040.html



#197 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2015 - 19:36

Moglibyśmy prosić o namiar do tego gcia?

http://tsprzyczepy.r...pod_lodzie.html

 

Tylko musisz być cierpliwy jak wymyślisz nowy element konstrukcyjny, bo do cynkowania gdzieś tam wożą i nie opłaca się im jednego elementu wieźć.



#198 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 21:56

To jest moja przyczepka i po sezonie użytkowania nie mam najmniejszych zastrzeżeń http://allegro.pl/pr...5790482499.html



#199 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2015 - 06:59

Ok a może kt potwierdzić, czy samemu wodowanie pontonu 4m jest łatwe na wyciągarce ręcznej? 

Czy modyfikacja - instalacja elektrycznej wyciągarki na pilota bardzo zwiększy komfort i możliwci wodowania w pojedynke?

Niestety brakuje dwiadczeń w wodowaniu z przyczepką z mojej strony...

 

@welpa1809 - sam tzn. sam wierciłeś i skręcałeś czy dałeś do jakieg zakładu do zrobienia? Jaki zakład mógłby się tym zająć oprócz firm "przyczepowych"?

Moje wodowanie yam 380s wygląda tak,odkręcam tylną belkę ze światłami,kółka na pawęż idą w dół,staję na dyszlu i ponton za uchwyt do góry wtedy kółka opierają się o ziemię i jazda do tyłu.Dalej jest już łatwizna,za przedni uchwyt jak na początku i jazda do wody.Na wodzie kółka do góry,cały szpej na ponton i płynę.Cale wodowanie zajmuje mi 10 do 15 min.



#200 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2015 - 07:07

To jest moja przyczepka i po sezonie użytkowania nie mam najmniejszych zastrzeżeń http://allegro.pl/pr...5790482499.html

Mam taką samą tylko czarne błotniki,od czerwca żadnego problemu nie miałem.Lekka i bardzo poręczna.