Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2015 - 07:16

Głowacz Rawicz w 3000zl spokojnie się zmieścisz i jeszcze zostanie.

#202 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 29 luty 2016 - 06:28

Przyczepka do mnie jedzie będzie pojutrze, taka sama jak Daniela.
Ale przed chwilą gadałem z producentem (fajny gć), łożyska mają zimering i taki plastikowy kapsel, mówi że od lat robi na nich, sam użytkuje przyczepkę, normalnie wjeżdża do wody i nic się nie dzieje. Pytał mnie o opinie osób, które od niego kupowały, jak mu powiedziałem, że na pewno lepsze od Niewiadowa, to powiedział że go obrażam :D bo przyczepka jest sporo lepsza, solidniejsze profile itd.
Zobaczymy, ja jestem dobrej myśli. Zamontował mi z przodu taki miękki zderzak pod ponton (w miejscu dziobnicy), oczywiście boczne płozy, a w połowie maja mam się zgłosić bo będzie miał takie podpory pod pawęż z silnikiem na tył.

Jak wyglądają te podpry pod silnik? Mam zamiar wozić silnik na pawęży przy pontonie.Czy po jakimś czasie pawęż nie zacznie się odklejać od pontonu przy takim przewożeniu? Ponton 3.80, silnik w planie max do10 km tylko nie wiem czy 2t czy 4t, narazie szukam czeg rozsądnego.Przyczpka z Iławy ,rok bez problemów.

#203 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 29 luty 2016 - 08:12

Powiem szczerze, że zapomniałem o tej podporze, nie wiem nawet czy c jest w tym temacie. Wożę silnik normalnie zapięty na pawęż, śmigam po dziurach i nierównciach (jak to na naszych drogach) i nie widzę żadnych problemów, pawęż nie takie przeciążenia dostaje na wodzie.


Użytkownik komanch edytował ten post 29 luty 2016 - 08:13


#204 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 29 luty 2016 - 10:11

Powiem szczerze, że zapomniałem o tej podporze, nie wiem nawet czy c jest w tym temacie. Wożę silnik normalnie zapięty na pawęż, śmigam po dziurach i nierównciach (jak to na naszych drogach) i nie widzę żadnych problemów, pawęż nie takie przeciążenia dostaje na wodzie.

A ile waży silnik, masz przypięty dalej do pontonu, czy do łodzi?

#205 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 29 luty 2016 - 10:55

Ponton Bush. Silnik Suzuki 40-43kg.



#206 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 29 luty 2016 - 12:09

Ponton proscan 470 lub kolibri 450 i yamaha 20hp 4stroke ok 60kg,jest przykręcony na stałe i nic się nie dzieje.Ważne tylko żeby dobrze dokręcić silnik,bo zdarzają się przypadki zgubienia.Najlepiej zablokować motylki blokadą anty kradzieżową ,np taką http://zeglarskitoru...72-thickbox.jpg



#207 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 29 luty 2016 - 20:53

Ponton proscan 470 lub kolibri 450 i yamaha 20hp 4stroke ok 60kg,jest przykręcony na stałe i nic się nie dzieje.Ważne tylko żeby dobrze dokręcić silnik,bo zdarzają się przypadki zgubienia.Najlepiej zablokować motylki blokadą anty kradzieżową ,np taką http://zeglarskitoru...72-thickbox.jpg

Widzę że cięższy silnik na pawęży przy transporcie też daje radę, więc nie ma się co obawiać przy wożeniu lżejszego silnika ;-)

#208 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 29 luty 2016 - 22:36

Kolibri 330+Yamaha 15 waga 52 kg
Śmigam drugi sezon i nie wyobrażam sobie go zdejmować tak jak kiedyś miało to miejsce.
U mnie blokada to zwykła klodka o średnicy kolanka które wchodzi w otwory w motylkach.
Zabezpiecza przy odkrecaniu się motylkow i przed pierwszym lepszym kradziejem😉

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 29 luty 2016 - 22:55


#209 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 luty 2016 - 22:53

Kolibri 320+Yamaha 15 waga 52 kg
Śmigam drugi sezon i nie wyobrażam sobie go zdejmować tak jak kiedyś miało to miejsce.
U mnie blokada to zwykła klodka o średnicy kolanka które wchodzi w otwory w motylkach.
Zabezpiecza przy odkrecaniu się motylkow i przed pierwszym lepszym kradziejem

Jaki Vmax na tym zestawie? 45 km/h?

I oczywiście Kolibri 330... . 


Użytkownik godski edytował ten post 29 luty 2016 - 22:53


#210 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 29 luty 2016 - 22:59

Jaki Vmax na tym zestawie? 45 km/h?
I oczywiście Kolibri 330... .

Tak masz rację 330 masz taki sam☺juz poprawiłem.
Andrzeju tyle nie poleci pewnie to od sruby zależy.U mnie to max 38.
I nie myślę o zmianie to mi wystarczy.

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 29 luty 2016 - 23:00


#211 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 luty 2016 - 23:03

Tak masz rację 330 masz taki sam☺juz poprawiłem.
Andrzeju tyle nie poleci pewnie to od sruby zależy.U mnie to max 38.
I nie myślę o zmianie to mi wystarczy.

Zadzwonię do ciebie w sprawie przyczepki. Chcę sprawdzonego gotowca bez żadnych przeróbek. Ponton ten sam jak wiesz.



#212 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 29 luty 2016 - 23:07

Zadzwonię do ciebie w sprawie przyczepki. Chcę sprawdzonego gotowca bez żadnych przeróbek. Ponton ten sam jak wiesz.


Jasne dzwon jutro to powiem Ci co i jak i za ile
A i fotki mogę Ci w sobotę podesłać.

#213 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 marzec 2016 - 12:38

Fotki to i na forum chętnie zobaczymy.


  • BOSMAN 76 lubi to

#214 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 01 marzec 2016 - 13:20

Panowie odnnie przyczepek , u mnie na Podkarpaciu jest firma Stim, która robi przyczepki. Jakć powala, wszystkie inne to takie " papierowe wydmuszki" . Cena atrakcyjna w granicach 3100 zł z plozami. Jak kupię większa łódkę to na pewno kupię. Jeśli kt szuka czeg mega porządnego to brać. Mają kiepską stronę www ale wszystko można tel załatwić. Sam mam zamówiona przyczepke Niewiadów P400, ale do łódki Alu 2.90 styknie. Różnica tysiąc zł zaważyła.

#215 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 19 marzec 2016 - 20:00

Panowie, potrzebuję info na temat przyczep Staval water 500 lub brenderup basic 500, może jest kt kto widział na własne oczy którąś z w/w. Na razie pod ponton a w przyszłci pod łódkę 380-440 cm. Jakie ogólne wrażenia (spawane, skręcane itp itd) .Wszelkie info pomocne



#216 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 13:21

Jak się sprawdza przyczepka TEMA Jet pod ponton? Jakie ma mocne/słabe punkty? Używał kt?



#217 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 31 marzec 2016 - 13:18

@Tomasxt: Brenderup to tutaj popularna, bo niezla (i) budgetowa marka przyczep...

Mialem 750, teraz nadal uzywam 600, na ktorej wozilem kiedys lajbe o masie ok. 470 kg, teraz aluminiowa lupinke na male wody o masie z 5-cio konnym silnikiem ok. 90 kg. Z "wad" to wyminilbym skromne seryjne wyposazenie (basic!) i mala srednice kol, ale to pierwsze mozna wyeliminowac (choc wtedy przyczepa staje sie juz nie az tak budgetowa ;-)) a z drugim da sie zyc. Reszta nie odbiega od przyjetych standardow.

500 to pewnie identyk z podpieta oska o nizszej nosnosci. Pod ponton beda pewnie troche inne wymagania odnosnie osprzetu.

Na niemieckim eBayu pod haslem "Trailerzubehör" dostaniesz wszystko, czego dusza zapragnie...


  • thug lubi to

#218 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 marzec 2016 - 13:30

Dzięki yacare. Ten brenderup w katalogu ma niby 13' koła a na necie widziałem też z kolami niby 10'.. ? Musze podjechać i pooglądać, ciotka handluje tymi przyczepkami więc też cenka inna będzie, kwestia dorobienia płóz, płacić kilka stówek za płozy to trochę sporo... A jak wygląda sprawa ramy ? Jak patrze na zdjęcia to te rury takie cienkie mi się wydają



#219 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 31 marzec 2016 - 14:30

10" to ledwo troche ponad 25 cm... Moja ma "na oko" minimum te 13 "...

Plozy nie sa az tak strasznie drogie, a o rame bym sie nie martwil - wytrzyma przynajmniej to, co jest podane w specyfikacji.

Rama ma 40x40 mm, dyszel 40x80 mm, grubosc scianki 3 mm, wiec nie jest w kontekscie przewidzianego zaladunku zbyt delikatna.

Jak ciotka handluje nimi, to na co czekasz? ;-)



#220 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 15:35

W przyszłym tygodniu będę chciał zamawiać przyczepkę pod Kolibri 360D, docelowo pod jakąś łajbę 350-400cm.

 

Celuję w producenta z Bydgoszczy, bo naczytałem się w tym temacie wielu pochlebnych opinii o nim.

 

Mam kilka pytań:

- czy da radę zmodernizować tą przyczepkę i obniżyć płozy tak, aby kil pontonu jeździł po rolkach dolnych na środku przyczepki (ze zdjęć widzę, że podpory są wysokie i rolki dolne są bezużyteczne chyba?)

- czy potrzeba c dorabiać do przyczepki do przewożenia pontonu? Są płozy, czy trzeba dodać jakieś rolki "startowe" na końcach?

 

Pytanie również o przechowywanie/postój przyczepki z pontonem. Czy szkodliwym dla samego pontonu będzie postój napompowanego pontonu stale na przyczepce przez cały sezon na otwartym powietrzu (miejsce postojowe na zamkniętym osiedlu, przez dłuższą część dnia zacienione). Ponton byłby przykryty jakimś pokrowcem. Czy warunki atmosferyczne (słońce, temperatura) i odgniecenia od przyczepki mogą zaszkodzić Kolibrii?