Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozmowa z Mickiem Brown – wywiad dla JERKBAIT.pl - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2010 - 10:11

Cześć,
Mick Brown – niewątpliwie jego pasją jest łowienie szczupaków, dużych szczupaków. Wędkarz wszechstronny, łowiący wieloma metodami – spinning, mucha, żywiec oraz martwa rybka. Cały czas poszukujący optymalnych metod połowu tego najpopularniejsze w naszych europejskich wodach drapieżnika. Propagator akcji Catch and Release. Autor książek wędkarskich. Z wielką przyjemnością zapraszamy na wywiad z Mickiem.

Zapraszam serdecznie do lektury artykułu, wywiadu na naszej stronie. Tym razem o szczupakach z Mickiem Brownem.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2010 - 11:06

Jezusicku jakie maciory :huh: goscia kojarze z TV a sam wywiad na razie tylko obejrzałem - ale zdjęcia robią wrażenie. Podoba mi się też droga życiowa tego Pana - 300 szczupaków powyżej 20lb - way to go, man... czytam dalej

#3 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 11:55

Z przyjemnością jeszcze raz przeczytałem (pomagałem tłumaczyć :mellow:).
Pitt, zrobiłeś kawał doskonałej roboty
Dzięki!

#4 OFFLINE   Raptor1981

Raptor1981

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń k/Torunia

Napisano 08 styczeń 2010 - 12:40

Super artykuł ze znanym i szanowanym łowcą szczupaków. Brawo dla was chłopaki za wykonaną ciężką robotę, to świadczy o dobrej pozycji jerkbait.pl i świetnymi artykułami ze sławami wędkarstwa z całego świata.

#5 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 styczeń 2010 - 14:56

oj znam z Youtub-a dobrze tego Pana,wywiad z odpowiednią osoba,no i fajne ma rybne wody do tropienia tych predatorów <_<
ed i wiele wiecej :D

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2010 - 15:04

Wypuszcza - to ma. Myslę że wywiady z łowcami okazów dobrze obrazują sens catch & release, przynajmniej ten wędkarski. Żeby ryby mogłby urosnąć do takich rozmiarów, musiały wcześniej dostać taką szansę, że tak powiem...

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 styczeń 2010 - 15:08

Friko sam wiesz jak jest w tamtych rejonach,szczypaka jest i to niemówią tylko o kabanach ale i o takich do pobawienia sie 70-tkach,sam z jednego dołka takiej river wyjąłęs pare :D
C&R tak jest

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2010 - 15:12

u nas też tak kiedyś było Przemku, takie czasy pamiętam jeszcze z własnego dzieciństwa. Tyle, że wtedy ja sam dawałem w łeb i pakowałem do wora co popadło - taki obowiązywał wzorzec. Opamiętanie przyszło zbyt późno, niestety.

#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 styczeń 2010 - 17:04

Jakoś tak. Brak słów......... :D

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 17:51

mick to dla mnie prawdziwy gentleman, facet jest niesamowicie sympatyczny ... o wiedzy na temat wedkowania, to nawet nie ma co pisac ... to prawdziwy gigant!

#11 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 styczeń 2010 - 18:41

Gigant w Gigantycznym świecie w naszym pustostanowym byłby maluczki <_< ma z kim walczyć bo predatorów mu nie brak,w jakosci i ilosci.
sory za docinkę,ale nasze realia tak nastrajają :unsure:

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 18:52

o wiedzy na temat wedkowania, to nawet nie ma co pisac ... to prawdziwy gigant!

i nie przepraszam za docinke B)


#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 08 styczeń 2010 - 19:08

fakt pitt masz rację,ale jak wiadomo wiekszość użytkowników jest w posiadaniu przekłądni i szpulki a zapewne mniejszośc w posiadaniu PB szczupaka w skali 100cm+ tymbardziej z naszego podwórka,a tymbardziej zima gdzie,my siedzimy przed kompem,a Mick ciągnie pajka za pajkiem <_<


#14 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 styczeń 2010 - 19:18

Niezłe wejście w Nowy Rok, gratulacje !
Po przeczytanie tego artu i obejrzeniu zdjęć, też realia mnie fatalnie nastrajają..
Realia pogodowe: lód jest wszędzie - nie ma gdzie przynęty posłać :lol: ;) :lol:

#15 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 styczeń 2010 - 19:21

Mick Brown Herbu Zebaty Szczupak ...w porzadku gosciu :mellow:

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2010 - 20:13

Rzeczywiście Mike jest niesamowity. Ryby w jego wykonaniu, no i to jak podchodzi do wędkarstwa - ręce same składają się do oklasków. Wszechstronny i skory do pomocy. Więcej takich wędkarzy tutaj w Polsce (również albo przede wszystkim). Kiedy byliśmy na zlocie w Irlandii widziałem Niemców łowiących na trupka. Spinningistów, miłośników jerków, bili skutecznością na głowę ale ... jednak wolę sztuczne przynęty :D Szczupak w dzwoneczkach - tego komentować nie trzeba, marzenie pewnie każdego muszkarza i łowcy szczupaków.

A co do polskich szczupaków - jeszcze są ... może nawet większe niż w UK, Niemczech ... a na pewno niż w Szwecji :D Tutaj mają warunki, tylko trzeba cieszyć się z ich łowienia i nie brać na kolację.

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 20:27

Remku,

Proszę, wczytaj się w Jego wypowiedzi jeszcze raz. Za pierwszym razem, jak czytałem ten wywiad w oryginale, też zadałem sobie to pytanie: Trupek, słyszałem, ale co to ma wspólnego z J.pl? I dopiero później zrozumiałem, że tą metodą też można wędkować aktywnie i selektywnie, a przede wszystkim nie kaleczyć ryb. To bardzo ważne.
Aktywność, skupienie, napięcie, akcja .... udany hol.
Myślę, że to Mick chciał mi przekazać. :unsure:

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 styczeń 2010 - 20:46

Aktywność, skupienie, napięcie, akcja .... udany hol.

Czyżbyś nigdy nie próbował?

#19 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:22

Czytałem dokładnie, trupek to trupek. Gdyby ten tekst napisał Pan Czesio z Dziećkowic byłby barbarzyńcą. Wypadło na znamienitego łowcę z Anglii - jest git. Zaczynamy pomału oswajać się z myślą, że przynęty naturalne są również skuteczne i dopuszczone do nowoczesnego wędkarstwa a sztuczne to tylko namiastka i alternatywa.
Prezentacja rybki z dna, podciąganie, podnoszenie i takie tam - to niedomówienie zawoalowane w tekście. Tak ja to odbieram. Chłopaki stosują nagminnie. W ten sposób wymiatają sumy i duże szczupaki. Czasami mają obce rejestracje...
Na trupka już nie łapię, historia sprzed 20 lat. Jednak czasami mnie kusi... Był bardzo, ale to bardzo skuteczny...
Nie jestem cynikiem, staram się tylko obiektywnie przedstawić swój punkt widzenia...
Dzisiaj łapię tylko na sztuczne i 99% wypuszczam...

Zapewne zaraz mi ktoś dokopie...

#20 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:27

Takie teksty regularnie serwowane przez Pitta sprawiają , iż utrwalam w sobie jeszcze mocniejsze przekonanie , że lakierowane gazety które walają się po kioskach , balansują niebezpiecznie blisko makulatury ..
Z tym ich żałośnie usługowym , wysilonym profesjonalizmem który oferują ..





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych