Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podkładki dystansowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 kwiecień 2015 - 15:44

Podaje linka dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z zakupu podkładek i doprowadzić swoje CUDA do "perfekcji" :

http://allegro.pl/li...isqm-4-spt-0113    ;)



#2 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 17 kwiecień 2015 - 16:32

Niestety nie mają o średnicy wewnętrznej 7 mm, przynajmniej takich nie widzę.



#3 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 kwiecień 2015 - 18:03

Trzeba zapytać lub poczekać na wystawienie oferty.



#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 17 kwiecień 2015 - 20:00

Ni ma co czekać i zapytywać: nie ma i nie będzie.

Nabywa się 5x10, a następnie szuru-buru, szuru-buru trza własnoręcznie zrobić se siedem w środku i gotowe... :rolleyes:


  • NARA lubi to

#5 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 kwiecień 2015 - 20:10

Podaje linka dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z zakupu podkładek i doprowadzić swoje CUDA do "perfekcji" :

http://allegro.pl/li...isqm-4-spt-0113    ;)

Na Allegro to szajs i nie trzymają podanych grubości oraz nie te rozmiary co trzeba,tak więc tam zakupionymi "ala" podkładkami nie doprowadzimy maszynek do "perfekcji". Można więcej narobić szkody jak pożytku. Lepiej nie oszczędzać tylko stosować oryginalne,a oryginalne ma @ Mefisto.   I to wszystko w tym temacie.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


  • Guzu, Jozi i Sławek.Sobolewski lubią to

#6 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 kwiecień 2015 - 20:17

Ni ma co czekać i zapytywać: nie ma i nie będzie.

Nabywa się 5x10, a następnie szuru-buru, szuru-buru trza własnoręcznie zrobić se siedem w środku i gotowe... :rolleyes:

Szuru -buru to bardzo nieprofesjonalna metoda Panie Tomku.  Wiązanie na druty" ruskich" maszynek itp. już dawno się skończyło,a co dopiero tak ważny szczegół jak podkładki regulacyjne pod przekładnie i nie tylko.


  • NARA lubi to

#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 kwiecień 2015 - 09:56

Ja tam bym tego "szajsen" nie nazywał ;) ani kanibalizmem mechanicznym, posiadam i nie stwierdziłem złego wpływu . Poza tym, to lepsze rozwiązanie niż docinanie nożyczkami et cetera.......zwane: kaleczeniem rzemiosła. Również ekonomia mówi sama za się. Nikogo nie zmuszam do zakupu powyższych  oraz nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą , a podałem ten link bo ludzie wiecznie szukają wszelkiego rodzaju podkładek korekcyjnych.Pozdrawiam  ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 18 kwiecień 2015 - 10:05


#8 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 kwiecień 2015 - 19:43

Ja tam bym tego "szajsen" nie nazywał ;) ani kanibalizmem mechanicznym, posiadam i nie stwierdziłem złego wpływu . Poza tym, to lepsze rozwiązanie niż docinanie nożyczkami et cetera.......zwane: kaleczeniem rzemiosła. Również ekonomia mówi sama za się. Nikogo nie zmuszam do zakupu powyższych  oraz nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą , a podałem ten link bo ludzie wiecznie szukają wszelkiego rodzaju podkładek korekcyjnych.Pozdrawiam  ;) .

Ekonomia jak gdyby nie ma tu raczej nic do rzeczy w porównani do tego co chce się wyregulować. Ja osobiście bazuje na oryginalnych podkładkach regulacyjnych firm Shimano i Daiwa w różnych rozmiarach o średnicy wewnętrznej  7,8,9,10 mm i w różnych grubościach od 00,1 do 0,5 mm.

Tych podkładek z Allegro nigdy bym nie założył do markowych kołowrotków,bo właśnie na tym etapie zaczyna się "kaleczenie rzemiosła"

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#9 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:34

Panie Józefie, po takich wypowiedziach utwierdzam się tylko w przekonaniu, że każdy kto ma odwagę, manualne umiejętności(a te są dość pospolite ;-) ) i jest w miarę zorganizowany, może zająć się serwisowaniem swoich kołowrotków z powodzeniem, niekoniecznie sugerując się opiniami znawców w tym temacie. Warto jednak zaczynać od kołowrotka "spisanego na straty" i kombinować, uczyć się jego zasady działania, zależności :-) Kilka lat temu kupiłem tego typu podkładki o wymiarze wewnętrznym 6mm, tak jak kolega zorro podpowiada, kombinowałem aż w końcu dobrze zaczęły wychodzić te obróbki i jakoś nie widzę negatywnych skutków tych zabiegów a luzy zostały zniwelowane.

Użytkownik asafa edytował ten post 21 kwiecień 2015 - 05:56


#10 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 21 kwiecień 2015 - 06:30

A Polacy to w ogóle są szczególni i tych zdolności manualnych mają aż nadto.Ograniczać nas może tylko lenistwo. Na szczęscie dla serwisantów leni też nie brakuje to i mają co robić  ;)


  • NARA lubi to

#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:16

Jest skarb, ktory posiada wielu Polakow. Ma wieksza wartosc niz zdolnosci manualne czy smykalka mechaniczno inzynieryjna.

Na dodatek nie sa swiadomi posiadania tego skarbu... Dopoki go nie straca.

Ten skarb to : wolny czas.


  • Jozi, miramar69 i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#12 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 21 kwiecień 2015 - 09:44

Jest skarb, ktory posiada wielu Polakow. Ma wieksza wartosc niz zdolnosci manualne czy smykalka mechaniczno inzynieryjna.

Na dodatek nie sa swiadomi posiadania tego skarbu... Dopoki go nie straca.

Ten skarb to : wolny czas.

 

@guzu masz racje - czas jest jak... zdrowie. Z tym, że nie dotyczy to tylko wielu Polaków (jak zdaje się sugerujesz we wpisie) a wszystkich obywateli tego świata.



#13 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 kwiecień 2015 - 13:44

Panie Józefie, po takich wypowiedziach utwierdzam się tylko w przekonaniu, że każdy kto ma odwagę, manualne umiejętności(a te są dość pospolite ;-) ) i jest w miarę zorganizowany, może zająć się serwisowaniem swoich kołowrotków z powodzeniem, niekoniecznie sugerując się opiniami znawców w tym temacie. Warto jednak zaczynać od kołowrotka "spisanego na straty" i kombinować, uczyć się jego zasady działania, zależności :-) Kilka lat temu kupiłem tego typu podkładki o wymiarze wewnętrznym 6mm, tak jak kolega zorro podpowiada, kombinowałem aż w końcu dobrze zaczęły wychodzić te obróbki i jakoś nie widzę negatywnych skutków tych zabiegów a luzy zostały zniwelowane.

Nie zabraniam nikomu kombinowania.  Tylko widzę co z tego wychodzi. Czy to aż tak wielki wydatek na zdobycie oryginalnych podkładek dystansowych pod przekładnię że trzeba coś co nie jest dostosowane dostosowywać ?.

U Mefisto komplet oryginalnych podkładek kosztuje ok. 10 zł. Można tez sobie indywidualnie przy zamawianiu innych części zamówić w Japonii i będzie taniej.

Podkładki te są wykonywane w różnych grubościach i bardzo dokładnie,a to jest czynnik najważniejszy.

Szlifowanie na papierze ściernym nie daje gwarancji że uzyskamy na całym obwodzie jednakową grubość.

Założenie takiej nierównej podkładki do np. Stelli,TP i innych wysokiej klasy kołowrotków zaowocuje tym że przekładnia w jednym miejscu będzie miała ciasno,a w drugim miejscu luz,czyli nie jednakowo na całym obwodzie. Co w praktyce przejawia się tzw. "ząbkowaniem",ale to wyjdzie dopiero po czasie.

W precyzyjnych maszynkach nie ma miejsca na kombinowanie. Ze starymi zdezelowanymi "rupieciami" można sobie do woli kombinować,Ale to raczej w kwestii poznawczej zachowywania się mechanizmów.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#14 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 kwiecień 2015 - 16:49

Podkładki które kiedyś tam kupowałem na próbę w jednej firmie były jak sprzedawca zapewniał, produkowane do maszyn precyzyjnych, bo i po co produkować takie podkładki o grubości 0,1 0,2mm? Za 10 zł miałem ich 50 a że chęci na kombinowanie nie brakowało, toteż spróbowałem :-) Zaufałem i jak już wspominałem nie żałuję. Co do papieru ściernego, absolutnie nigdy nie bawiłem się w ścieranie grubości, jedynie zmiana średnicy wewnętrznej z 6 na 7mm.
  • grzegorzyk lubi to

#15 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 21 kwiecień 2015 - 20:53


Ten skarb to : wolny czas.

http://demotywatory...._deathL_600.jpg

Marzenie ,to  mieć czas i pieniądze :) .


  • Jozi lubi to

#16 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:19

http://demotywatory...._deathL_600.jpg

Marzenie ,to  mieć czas i pieniądze :) .

 

To już jest ROZPUSTA :D