Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Garcia Revo MGX+St.Croix Triumph X Cast 7-21g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   suharlok

suharlok

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 14:25

Witam wszystkich. mam pytanie odnośnie zestawu Abu Garcia Revo MGX+St.Croix Triumph X Cast 7-21g co o nim myślicie. Czy bedzie dobrze dobrany. Może coś innego polecicie Łowię na jeziorach używam woblerów od 7g-20g cięższymi nie rzucam proszę o opinię

#2 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 20 kwiecień 2015 - 14:58

MGX-a odpuść sobie jeśli chodzi o woblery. Bardziej Revo SX bądź STX. MGX jest za delikatny...



#3 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:21

To dość mocny kij. MGX za delikatne.



#4 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:27

Wczoraj testowałem zestaw MGX z Phenix Elixir (do 7g) ... nie źle grało :P  :D



#5 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:40

aż jestem pod wrażeniem jak bardzo pomogłeś koledze swoją wypowiedzią  :doh:



#6 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:48

Wbrew pozorom, jeśli ktoś chce/umie czytać ze zrozumieniem tekstu, wyczyta z jakim kijem zgrywa się ten multik. B)


  • minecjusz, Mr.Happy i Kamil_Be lubią to

#7 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 20 kwiecień 2015 - 19:07

dokładnie, jest tak jak piszesz - sztuka czytania ze zrozumieniem - ale pytanie dotyczyło kompletu czyli konkretnego multika i konkretnego kija. Koledzy wcześnie nie chwalili się a udzielili krótkich i zwięzłych podpowiedzi - i tyle w temacie



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 20 kwiecień 2015 - 19:19

Jakby to było gumisiowanie to bym się przychylił, jednak jeśli łowisz na woblery, które stawiają w wodzie znaczny opór i odwiedzasz łowisko dość często to delikatny multi z dużym przełożeniem zakatujesz prędzej czy później.

Mi służy do łowienia lżejszymi przynętami stawiającymi opór alphas 103r edition, ciężko go jednak wyrwać. Mocniejsza i trochę łatwiej dostępna będzie luna 101, powinna podpasować i wytrzyma lata katowania. Jeśli wystąpią u Ciebie problemy z dolną granicą versus odległość to serwis łożysk szpuli ewentualnie zmieniasz na lepsze i dalej jazda :)

 

Co do kija podobnie jak wyżej, spory opór w wodzie to i witką nie pociągniesz, może Ci podpasować, połowisz to się przekonasz  :)



#9 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 kwiecień 2015 - 19:33

dokładnie, jest tak jak piszesz - sztuka czytania ze zrozumieniem - ale pytanie dotyczyło kompletu czyli konkretnego multika i konkretnego kija. Koledzy wcześnie nie chwalili się a udzielili krótkich i zwięzłych podpowiedzi - i tyle w temacie

No widzisz i tu jest pies pogrzebany. Ty odczytujesz mój wpis jako chwalenie się :wacko:  A ja do dwu wpisów odradzających ten multik do konkretnego kija  , podaje zestaw z jakim kijem  gada ten multik. Jak ktoś chce to wyciągnie wnioski :P Akurat na bieżąco piszemy między sobą o posiadanym sprzęcie więc nie ma nawet czym się chwalić :) I tyle w temacie



#10 OFFLINE   suharlok

suharlok

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 20:42

Dzięki wszystkim za opinie.

#11 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 20 kwiecień 2015 - 23:46

Do tego kija to citica lub curado 201e powinny podołać od ok 8gr
Tatula też nie będzie zła, Revo premier najlepiej 1 generacji też będzie dobrym wyborem.

#12 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 kwiecień 2015 - 08:08

Jakby to było gumisiowanie to bym się przychylił, jednak jeśli łowisz na woblery, które stawiają w wodzie znaczny opór i odwiedzasz łowisko dość często to delikatny multi z dużym przełożeniem zakatujesz prędzej czy później.

Mi służy do łowienia lżejszymi przynętami stawiającymi opór alphas 103r edition, ciężko go jednak wyrwać. Mocniejsza i trochę łatwiej dostępna będzie luna 101, powinna podpasować i wytrzyma lata katowania. Jeśli wystąpią u Ciebie problemy z dolną granicą versus odległość to serwis łożysk szpuli ewentualnie zmieniasz na lepsze i dalej jazda :)

 

Co do kija podobnie jak wyżej, spory opór w wodzie to i witką nie pociągniesz, może Ci podpasować, połowisz to się przekonasz   :)

 Tomuś, chyba Luna 103? Ale to okrąglak, choć mały. Choć moc spora. U mnie lata to to na jerkówce.



#13 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 kwiecień 2015 - 13:44

 Tomuś, chyba Luna 103? Ale to okrąglak, choć mały. Choć moc spora. U mnie lata to to na jerkówce.

Oczywiście 103, u każdego lata tak jak mu pasuje. Rzecz w tym, że woblery stawiają większy opór w wodzie od jerków i wymagają mocniejszej przekładni. Są lepsze konstrukcje do podanych wymagań, starałem się cenowo trafić około mgx'a w domyśle.



#14 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 22 kwiecień 2015 - 14:41

St.Croix Triumph X Cast 7-21g wydaje mi się ze ten kij w dolnym zakresie to 13g,  jak bardzo lotny(BOLENIOWY) to10g ,moge się mylić bo porównuje go do mojego Xtrema o tej samej gramaturze .