Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Giełda. Sprzedaż na potrzeby własne, a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:11

Ponieważ ostatnimi czasy mam nieodparte wrażenie, że giełda jerkbaitowa przestaje być miejscem wymiany jednostkowej (wg regulaminu " na potrzeby własne"), a stała się platformą handlową dla sprzedawców detalicznych mniejszych lub większych, przez co ogłoszenia kolegów rzeczywiście chcących się pozbyć jakichś zbędnych rzeczy są zalewane przez posty ludzi handlujących mniej lub bardziej zawodowo, pozwalam sobie zapytać, czy tylko ja mam takie odczucia, czy czepiam się :-) ?

Czy widzicie jakieś szanse "odhandlarzowienia" naszej giełdy w części niekomercyjnej?
  • TomekSudety lubi to

#2 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:18

Czepiasz się.



#3 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:27

Ja nie widzę problemu, nawet jeśli ktoś sprzedaje duże ilości to zwykłe po dobrych cenach w ramach forumowej giełdy.

#4 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:45

Ja nie widzę problemu, nawet jeśli ktoś sprzedaje duże ilości to zwykłe po dobrych cenach w ramach forumowej giełdy.

Chyba jedno drugiemu nie przeszkadza, bo dla tych osób wydzielono "komercyjną" część giełdy w górnej części.
Poza tym pamiętam jak jeden z kolegów, gdy wyprzedawał swoją słynną szufladę z kołowrotków i było ich kilkanaście, umieścił je w części komercyjnej - i takie standardy są warte promowania.
Podobnie Twórcy mają swoją wydzieloną część giełdy.

Użytkownik witoldn edytował ten post 25 kwiecień 2015 - 08:47

  • Friko i Gofer2005 lubią to

#5 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:51

Witek jak najbardziej masz racje.Ja również to zaobserwowałem. Zapewne zaraz odezwie się rzesza

przeciwników tej tezy. :P 

np. koledzy robiący wobki , kije -mając Giełdę Twórców nagminnie wstawiają swoje wyroby do działu Sprzedam

czyżby nie czuli się twórcami?. :P



#6 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:53

Niestety masz rację, zdarzało się, że "koledzy" kupowali coś w promocji, a następnie drożej odsprzedawali towar (w sporych ilościach) na giełdzie. 



#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 08:59

Czytam, analizuję.

Cały czas pracujemy wewnętrznie nad koncepcją zmian na giełdzie. Nasza intencja - pomóc Wam w sprzedaży i ... kupnie. Jak to zrobić najbardziej optymalnie?



#8 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:03

Zostawić na giełdzie "nówki" z paragonami i kartami gwarancyjnymi ze sklepów (wiadomo, nieudany zakup, nietrafiony prezent, itp) ..... a pozostałe nowe nowe przedmioty wywalić do części komercyjnej ..... :)



#9 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:11

Wyodrębnić w dziale Sprzedam dwa poddziały, na np "prywatne/hurtowe" lub "sprzedaż prywatna/sprzedaż komercyjna" itp
W jednym dziale będa ogłoszenia osób sprzedających jedną lub parę rzeczy ale prywatnie, w drugim będą ogłoszenia osób sprzedających w dużych ilościach haczyki, gumy, ciężarki, linki itp

Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 kwiecień 2015 - 18:06


#10 OFFLINE   XYT

XYT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Imię:xyt'u

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:26

Jaki problem? Przecież giełda to miejsce gdzie spotykają się osoby, które sprzedają towar okazjonalnie jak i osoby prowadzące działalność. Tylko od administratorów forum powinno zależeć czy sprzedaż "okazjonalna" nosi już znamiona prowadzonej działalności i dać takiej osobie do zrozumienia: "stary sory ale to jest działalność - ogłoszenia komercyjne". To, że pojawiają się ogłoszenia , że tak to nazwę "atrakcyjne" jest spowodowane manią kolekcjonowania i kupowania na zapas większości wędkarzy. Jednak każda osoba, która śledzi giełdę jest w stanie obiektywnie to ocenić.



#11 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 09:53

...od administratorów forum powinno zależeć czy sprzedaż "okazjonalna" nosi już znamiona prowadzonej działalności i dać takiej osobie do zrozumienia: "stary sory ale to jest działalność - ogłoszenia komercyjne". To, że pojawiają się ogłoszenia , że tak to nazwę "atrakcyjne" jest spowodowane manią kolekcjonowania i kupowania na zapas większości wędkarzy. Jednak każda osoba, która śledzi giełdę jest w stanie obiektywnie to ocenić.

Też widzę w tym jakąś szanse na zdyscyplinowenie niektórych forumowiczów - zgłaszanie typowo handlowych ogłoszeń do moderatorów. Bo przepisy już mamy, tylko je egzekwować stanowczo.
Z drugiej strony może udałoby się wprowadzić dodatkową funkcjonalność obserwowania nie tylko całego działu jak dotychczas, ale poszczególnych kategorii, typu "wędki", "kołowrotki"?
  • Friko lubi to

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2015 - 10:20

To trzeba by giełdę już na działy podzielić. Wtedy by można.

 

 

chciałbym by firmy na tym forum były traktowane w sposób równy tj. jeśli jakaś uczciwa wykupuje ogłoszenie komercyjne to inne też powinny. Po prostu to nie fair w stosunku do nas, którzy utrzymujemy i rozwijamy portal, jak i w stosunku do osób, które korzystają z wyróżnienia (ogłoszenie płatne). Dlatego prosimy o zgłaszanie przypadków łamania regulaminu.



#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 kwiecień 2015 - 19:04

Dzień dobry,
Zgodnie z Waszą sugestią zrobiłem pierwszy przegląd giełdy - poskutkowało ukryciem sporej ilości wątków i wiadomością prywatną do autora wątku.

Zgodnie z pkt.2 regulaminy - ogłoszenia mające znamiona handlu (działalność gospodarcza) powinny być uzgodnione ze mną.

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 czerwiec 2015 - 14:55

Ja bym kilka zgłoszeń na swoim koncie policzył, ale nie przypominam sobie na nie reakcji więc odechciało mi się. Oczywiste jest, że ogłoszenia komercyjne wspierają działalność forum "darowizną" /czy jakąkolwiek ma to formę/ i dlatego powinny mimo wszystko mieć dużą oglądalność. Przypięcie ich na górze pierwszej strony Giełdy to moim zdaniem jedyne słuszne rozwiązanie.

 

Nie wiem czy chciałoby mi się wchodzić do innego wątku i czytać tylko oferty sprzedawców 'PRO'. Pewnie nie.



#15 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 lipiec 2015 - 16:41

Ja osobiście uważam, że jeżeli ktoś chce mieć temat podpięty to powinien płacić jak nie to sprzedawać uczciwie z innymi ! Może osobny dział stworzyć "sprzedaż hurtowa" bo już prawie pół strony trzeba omijać i tylko jedno płatne gdzieś tam się przewija po środku ledwo zauważane !


Użytkownik wyjec edytował ten post 18 lipiec 2015 - 16:42


#16 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 lipiec 2015 - 10:28

Ja osobiście uważam, że jeżeli ktoś chce mieć temat podpięty to powinien płacić jak nie to sprzedawać uczciwie z innymi ! Może osobny dział stworzyć "sprzedaż hurtowa" bo już prawie pół strony trzeba omijać i tylko jedno płatne gdzieś tam się przewija po środku ledwo zauważane !

Wszystkie podpięte tematy w dziale sprzedaż są płatne.


  • mifek lubi to

#17 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 lipiec 2015 - 20:36

Ja osobiście uważam, że jeżeli ktoś chce mieć temat podpięty to powinien płacić jak nie to sprzedawać uczciwie z innymi ! Może osobny dział stworzyć "sprzedaż hurtowa" bo już prawie pół strony trzeba omijać i tylko jedno płatne gdzieś tam się przewija po środku ledwo zauważane !

 

 

Wszystkie podpięte tematy w dziale sprzedaż są płatne.

 

 

Dokładnie tak jest, potwierdzam.



#18 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 lipiec 2015 - 16:45

To mój błąd połączony z niewiedzą ! :)



#19 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:04

Jedyne co mozecie zrobic z tym pierdzielnikiem zwanym gielda to podzielic tak by niewidoczna byla calosc tylko jej wybrane elementy jak np: kolowrotki, wedki itd, stlamszone to w jednym miejscu spowoduje obnizona sprzedaz a wraz z nia zainteresowanie jerkbait.pl



#20 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:33

Przecież masz kategorie kołowrotki, wędki, mulriplikatory, linki, przynęty itd... Wystarczy kliknąć.