Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

niezniszczalne multiplikatory, konstrukcje ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 29 kwiecień 2015 - 19:50

Nie chciałem zakładać  nowego tematu i zaśmiecać forum , ale nie wytrzymałem...

Ostatnio smarowałem swoje multiplikatory iiii...

Zillion jak to zillion  nic szczególnego w środku nawet rzekł bym przekładnia słabsza jak  w big baicie dragona    ( drobne ząbki  )..  Konstrukcja  którą można  raczej  zajechać i raczej do lżejszych zadań   ...  Jednak to co zobaczyłem w Plutonie 200 to się zastanawiam czy da się go w ogóle  zajechać... Potężne koło zębate o dużych zębach i najciekawsza rzecz jaką odkryłem, a nie wyczytałem przed kupnem tego multiplikatora to zdublowany anti-revers ... Z początku nie wiedziałem jak ten zdublowany  anti-revers złożyć (instrukcja nic  nie pokaże)  bo pierwszy raz  takie coś widzę , ale potem zajarzyłem ... Powiem wam że to ciekawe rozwiązanie i zarazem prawie że niezawodne, bo jeżeli jakimś cudem uda nam się zajechać  łożysko oporowe, lub ono przepuści, to jest jeszcze dubler ( prosty konstrukcyjnie ale  niezawodny)... W dragonie owo łożysko mi trochę siadło po sezonie i w zimne dni przepuszczało ... Nie pomagało nic dopiero odgięcie plastikowych blaszek które odciągają wałeczki pomogło i teraz nawet ze smarem nie przepuszcza...

 

Bałem się strasznie tych okrąglaków bo to nie leży w małej dłoni , ciężka konstrukcja (głupie gadanie ) itp...  

Teraz wiem że kolejna moją zdobyczą będzie Ryoga bo to jeszcze lepsza konstrukcja od Plutona ...

 

Jeżeli ktoś zna podobne konstrukcje proszę wrzucić linak ... Może Z2020  ma podobnie , może lexa , alphas 150 czy shimano CC nie wiem mam problemy z netem nie mam jak to wszystko posprawdzać ...

  

Link do ryogi :

 

Pozdrawiam ....



#2 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:09

Nasz kolega z forum do którego wysłałem multiki na serwis napisał że Pluton ok achy i ochy .Ale opinia o Quantum Cabo 21 Pts mile mnie zaskoczyła tu cytat "
moim zdanie kawałek pożądnego multika pochula pochula lata przekładnia na dozywocie
wymieniłem mu tylko łozysko podpory "
I dlatego mam dwa :)
Pozdrawiam

Użytkownik rothen edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 20:12


#3 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:21

Przekładnia jak przekładnia w większości jest na dożywocie  ... Jednak trzeba się czepiać najsłabszych elementów  i takim jest np. łożysko oporowe .. No niby groszowa sprawa jak siądzie, ale nie koniecznie łatwo je kupić ..Po za tym przykład z nad wody w tamtym roku : chciałem potrolować bo taki mróz był, że nie dało się łowić i co.... i  mój najmocniejszy wtedy zestaw zawiódł przepuszczało łożysko ...



#4 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:25

Tylko, że ten Cabo to "młodziak na dotarciu" w porównaniu z moim Quantum 1421 MG :D

Pewnie będzie z 15 lat różnicy między premierami rynkowymi a staruszek nadal "jak młody  Bóg" :)

PS był w tym samym serwisie ;)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 20:26


#5 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:29

Fakt Pluton 200 i Ryoga 1016HL przy temperaturach bliskich 0C chodziły byle jak i były zaje....ście zimne w dotyku , ale znowu dla Zilliona 100 SHLA nie stanowiło to problemu śmigał jak wściekły .Ale nie jest to mój typ na dożywocie :)

#6 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:32

Wiem
To czarodziej .Po jego serwisie moje multiki śmigają prawie jak Megabassy 😄👍

Tylko, że ten Cabo to "młodziak na dotarciu" w porównaniu z moim Quantum 1421 MG :D
Pewnie będzie z 15 lat różnicy między premierami rynkowymi a staruszek nadal "jak młody Bóg" :)
PS był w tym samym serwisie ;)


Użytkownik rothen edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 20:36

  • BOB lubi to

#7 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:42

ten zdublowany antyrewers to chodzi ci o część z 2m12s?



#8 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:05

To jest opisane  jako stopper  pozycja  36 na schemacie , taka zapadka ... Jak dla mnie to  jest to rewelacja ...

Jak łowiłem późna jesienią to wszystkie multiki są zimne ... Może  dlatego że wszystkie metalowe:)

 

Zauważcie też jaki Ryoga czy Pluton ma przedział rzutowy ... Przy takiej wytrzymałości to nie do ogarnięcia przez inne  kręcioły ...


Użytkownik darkonis edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 21:12


#9 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:33

Gdzie miłośnicy CC:)?



#10 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:39

To jest opisane  jako stopper  pozycja  36 na schemacie , taka zapadka ... Jak dla mnie to  jest to rewelacja ...

Jak łowiłem późna jesienią to wszystkie multiki są zimne ... Może  dlatego że wszystkie metalowe:)

 

Zauważcie też jaki Ryoga czy Pluton ma przedział rzutowy ... Przy takiej wytrzymałości to nie do ogarnięcia przez inne  kręcioły ...

 

Nie nakręcaj się CC kasuje Ryogę w przedbiegach...  ;)


  • Paweł J, arturbukowski i ezehiel lubią to

#11 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:56

CC  DC link:

 Konstrukcyjnie prawie że takie same  po za hamulcem rzutowym oczywiście...Przekładnia solidna , jednak brak uszczelniaczy w przekładni tak jak w przypadku ryogi no i jest węższa troszkę niż w Plutonie ( w Ryodze chyba też ciut węższa)... Brak też owego dublera łożyska oporowego ( ale ma taka rzecz że dało by się to wstawić)... Po za tym CC chyba strasznie się rysuje ( pewnie lakierowany) bo jak oglądałem się za używkami na ebayu  to strasznie porysowane... 

Kolejnym elementem jest szpula nie wiem ile waży w CC i jakie są jego zdolności rzutowe .... 

Z kolei ciekawostką w Plutonie jest  jego hamulec , składa się z kilku podkładek co czyni go płynniejszym ,a w ryodze  czy CC jest tylko jedna ta podkładka.. W Ryodze mimo jednej podkładki jest zastosowana podkładka z carbonu i jest ona dodatkowo uszczelniona tak żeby smar się nie dostał (chociaż  jak widać jest ona w smarze i dla carbonu nie wiele to robi)  .W CC jak w każdym modelu zwykła i taka byle jaka bez  wymiany na carbon się nie obędzie ...


Użytkownik darkonis edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 22:38


#12 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 29 kwiecień 2015 - 23:18

Czy ktoś rozbierał ziliona typeR ? Jak on się ma do Ryogi 1016 ?

#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2015 - 01:23

Ja rozbierałem mojego Alphasa 150. Nie ma się do czego przyczepić . Sam metal w środku. Ma dożywocie.



#14 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 30 kwiecień 2015 - 05:04

Czy ktoś rozbierał ziliona typeR ? Jak on się ma do Ryogi 1016 ?

 Błędem będzie go porównywać do Ryogi czy CC bo to zabawka o innym przeznaczeniu ...Pewnie używana zgodnie z przeznaczeniem posłuży lata ... Nie jest to jednak model któremu dał bym dożywocie ..

O alphasie 150  nie mogę praktycznie nic znaleźć, a przeznaczenie ma już podobne co np.Ryoga tyle że niski profil  ... Z tego co zauważyłem to przekładnia mocna i umieszczono w niej wielotarczowy hamulec jak w Plutonie...Brak jednak dublera anti-rewers...


Użytkownik darkonis edytował ten post 30 kwiecień 2015 - 05:20


#15 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 30 kwiecień 2015 - 05:05

Ja rozbierałem mojego Alphasa 150. Nie ma się do czego przyczepić . Sam metal w środku. Ma dożywocie.

Nawet kółko zębatę od posówu wodzika ? Bo wydaje mi się że jak w każdym... plastikowe....



#16 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 30 kwiecień 2015 - 07:43

Na fotce widać, że mosiężne ;)

 

 post-3399-1348914962,3127.jpg



#17 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 30 kwiecień 2015 - 07:43

Błędem będzie go porównywać do Ryogi czy CC bo to zabawka o innym przeznaczeniu ...Pewnie używana zgodnie z przeznaczeniem posłuży lata ... Nie jest to jednak model któremu dał bym dożywocie ..
O alphasie 150  nie mogę praktycznie nic znaleźć, a przeznaczenie ma już podobne co np.Ryoga tyle że niski profil  ... Z tego co zauważyłem to przekładnia mocna i umieszczono w niej wielotarczowy hamulec jak w Plutonie...Brak jednak dublera anti-rewers...

Ogólnie okrąglaki są mocniejsze niż niski profil (napewno są wyjątki) ale chodzi mi o przkładnie i o części plastikowe czy jest w nim dużo tworzywa , bo sam w sobie zilion trochę jednak waży jak na niskiego koziołka a karbonowa rączka całego młynka nie odchudzi.

#18 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 30 kwiecień 2015 - 08:55

O precyzji wykonania i przemyśleniu konstrukcji ryogi versus 201dc można by pisać poematy, ale u mnie CC wygrywa ze względu na innowacyjny system elektronicznej kontroli rzutów, działający w 201dc de facto lepiej moim zdaniem niż w nowszych konstrukcjach a po drugie CC niżej schodzi od ryogi jakby kto szukał uniwersalizmu ;)



#19 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:26

Jeden młynek i komfort od 10 do 100gr.....to jest uniwersalizm

Tomku mógłbyś podać mi średnicę polika od CC201DC, zastanawiam się o ile jest mniejsza niż w Abu  C3



#20 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 kwiecień 2015 - 09:47

Jeden młynek i komfort od 10 do 100gr.....to jest uniwersalizm

Tomku mógłbyś podać mi średnicę polika od CC201DC, zastanawiam się o ile jest mniejsza niż w Abu  C3

... i nawijamy jedną, równie uniwersalną linkę obsługującą przynęty od 10 do 100g :) zajefajnie ;)  :D


  • PILOT lubi to