Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pontony opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 13:16

witam!
chciałbym zapoczątkować pewien temat związany z pontonami. chodzi mi konkretni o opinie samych użytkowników tego sprzętu. z roku na rok przybywa pontonów na naszych wodach co świadczy o tym że coraz więcej osób kupuje ten sprzęt. z mojego doświadczenia wiem jak ciężko jest znaleźć obiektywna opinię na temat szukanego pontonu czy tez silnika do niego. w chwili obecnej jestem już praktycznie właścicielem mojego drugiego pontonu. napisałem praktycznie gdyż jeszcze mogę zmienić zdanie. dlatego poszukuje opinii o pontonie Quicksilver HD 380. jest to model z 2008 roku z drewnianą podłogą. oczywiście kolor czerwony. ciężko znaleźć cokolwiek na temat tego pontonu. tylko opisy producenta. a jak w praktyce? posiadam do tego 4 suwowy silnik Mercury 15KM. jest on nowy, jeszcze na dotarciu wiec za dużo nie można o nim powiedzieć. tyle tylko że po zainstalowaniu go do pontonu Info Media 3.30m mało nie wyfrunął. po prostu czuć moc. na rynku jest ogrom nowych firm produkujących i importujących pontony wiec przyda się trochę informacji na ten temat. gdyby ktoś chciał jakieś informacje pontonowe związane z rzeką Odrą to chętnie coś podpowiem. mój poprzedni sprzęt to Avon o długości 390cm i silnik Mariner 5km.

#2 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 22:40

Cześć,

Powiedz coś o tym pontonie z InfoMedia...jakość, twoje wrażenia, solidność itp

Pozdro

#3 OFFLINE   skwara

skwara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • Lokalizacjapiaseczno

Napisano 01 luty 2010 - 21:32

witam
ja juz 3 rok tyram pontonik z info medi 3,8 metra drewniana podloga w alu profilach i nic absolutnie sie nie dzieje
- tak naprawde to nic innego tylko honada czy quicksilver bez napisów
najczesciej jest wodowany z wysokiej skarpy wiec czesto gesto kilem po piachu i patykach szoruje i nie zauważyłem zadnych wytarc czy ubytkow
plywam obecnie na 2 suw 15 km yamahy i do tej długosci no najbardziej optymalna wg mnie moc, wczesniej bylo 4 hp pozniej 8 hp i stwierdzam ze aby szybko i komfortowo przemieszczać sie po wieksztch zbiornikach to tylko 15 km
plywalem jakas godzine na 20 hp mercury ale odniosłem wrazenie braku kontroli przy wiekszych predkosciach i tendencje do podsterownosci w ciasniejszych zakretach
to tyle co do pontonu to w 1000 % polecam pontony z info media
pozdrawiam

#4 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 luty 2010 - 19:32

ponton Info Media na którym pływałem był bez zarzutów. bardzo ładnie zrobiony, jasny kolor- dobry na lato , podłoga drewniana to również zaleta jak dla mnie. nie skrzypi i się nie grzeje. generalnie OK. jedyne co mnie zdziwiło to to że ponton przy silniku 8KM pływał szybciej ze spuszczonym kilem niż z nadmuchanym. różnica była bardzo widoczna. być może jego wielkość i rozmieszczenie ciężaru miało na to wpływ. myślę jednak że jest to dobre rozwiązanie za taką cenę. okaże się za kilka lat ile rzeczywiście takie chińskie cacko wytrzyma. teraz tylko czekam jak lody odpuszczą i wstawiam mojego quicksilvera na testy. już nie mogę się doczekać. pozdrawiam! aha ile kosztował ten pontonik 3,8m?

#5 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 15 luty 2010 - 12:18

mam już mojego Quicksilvera! siedzi teraz w garażu i czeka na ocieplenie. muszę go rozwinąć i się dokładnie przyjrzeć. wygląda na porządny. czekam pierwszego słońca i Odra moja. napisze jak wrażenia po testach. apropos to znalazłem sklep w Anglii który ma te modele za 1290 funtów. wydaje mi się że cena jest atrakcyjna jak na taki sprzęt. jak ktoś chce to dam namiar.

#6 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 13:53

Przed laty chodziła opinia, że ekstraklasę tworzy Zodiac i poniekąd jego klony tj. Avon w USA i Brytanii oraz francuski Bombard. Zodiac, który produkuje dmuchane rzeczy dla przemysłu lotniczego, pontony szturmowe dla wojska (Zodiac Militar - trudno dostać, jakbyś chciał kupić czołg lub Stingera!) i Bombardy dalej trzymają klasę (u Bombarda modele Commando od 3 do 5). Przy odsprzedaży 20-letnie Zodiaki trzymają 50-60% oryginalnej ceny.
Niewiele wiem o nowych firmach na rynku i dlatego słusznie wymieniajmy się opiniami. Chińskie pontony wyglądają bardzo dobrze (mają słabe, łamliwe ławki) - czy są dobre - nie wiem - pokaże praktyka. Dość dobre wydają się modele sygnowane przez Yamahę, Hondę, Suzuki.

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2010 - 23:35

Gdybym mial taki wybor to raczej wybralbym Zodiaka (tego dostepnego w handlu). Cena moze byc podobna do wspomnianych Yamah, Hond,Suzuki...
Natomiast (nie sledzilem gdzie sie co produkuje, wliczajac w/w) chlopaki z forum pozytywnie wypowiadali sie o Pontonach Kolibri a w szzcegolnosci Bush. To juz bedzie kilka lat eksploatacji, juz by wyszly jakies razace braki.
Dlatego mysle, ze bym nie zaplacil polowy ceny za leciwego Zodiaka.

Gumo

#8 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 marzec 2010 - 17:08

Wczoraj TV Wrocław robiło wywiad w Agencji mienia wojskowego we Wrocku i podano tam że maja wiele fajnych rzeczy dla nas maniaków i miedzy innymi pontony w wyprzedaży wojskowej.

#9 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 marzec 2010 - 20:03

o Pontonach Kolibri a w szzcegolnosci Bush.
Gumo



Gwoli ścisłości Kolibri i Busch to dwie różne firmy
I jak słusznie Gumo pisze chyba najdłużej użytkowane z nowych firm.
Puki co oba mają swoich zwolenników i przeciwników choć Ja o jakichkolwiek niedorubkach nie słyszałem.
Jedyne niepochlebne opinie wynikały raczej z niewiedzy podczas wybory pontonu

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2010 - 14:19

Jak kto powertuje to z pewnoscia dojdzie - Bush Kaiman okolo K 300R albo Kolibri rzedu KM 300 D albo...cos w tym stylu...ale dzieki @jajakub - sprostowanie jak najbardziej na m-cu.

Warto popatrzec na srednice plywakow i na moce zalecanych silnkow..

Gumo