Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda a stożek przetwornika...doradźcie cuś :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:23

Koledzy poproszę o jakieś konkretne wnioski co do zakupu echa Fishmarka 320 lub 480 lub Lowrenców :D X96 lub X125 czy X135. Czemu Lowrence są droższe od marków? :D No i sprawa stożków, co i jaki waraiant jest najoptymalniejszy? Ineteresuje mnie łowienie na zaporówkach w Polsce. Jakieś ogólne wytyczne poproszę :D


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 luty 2010 - 09:02

zasadniczo eagle i lowrance maja bardzo podobne puszki i same maszynki. podstawowa roznica miedzy nimi to fakt ze lowrance ma mocnieszy sygnal od eagla. czyli dokladnejsza penetracja, wieksze glebokosci. ja od 4 lat uzywam starej wysluzonej ale i zarazem bardzo sprawdzonej fish easy 2 i w zasadzie do mojego plywania jest w zupelnosci wystarczajaca :D

#3 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 luty 2010 - 12:48

Ja SZUKAŁBYM coś z Lowrance 480DS z podwójnym stożkiem daje ona już spore możliwości szukania igły na dnie.Biorąc zaporówki z GPSem aby trafiać na miejscówkę we mgle i nocy.

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2010 - 10:36

Konkretne wnioski lekko sie kloca z ogolnymi wytycznymi.. <_<
Mysle, ze troche wskazowek napisalem w tym watku

Mysle, ze dobrze jest wybrac taka sonde, ktora bedzie sporo dawac w roznych syt.
Jezeli idzie o zaporowki to dobrze jest dysponowac rowniez gpsem. Sa dwie opcje: albo kupic urzadzenie typu combo (a wiec odpadaja fishmarki oraz inne wyposazone w sama sonde) albo kupic Lowrance/Eagle'a z sonda i dokupic gps reczniak.
Ma to rozwiazanie taki plus, ze mozna je zabrac rowniez na wycieczki piesze. minus to maly ekranik i wieksza liczba rak potrzebna do obslugi a takze koniecznosc posiadania zapasowych akumulatorkow.

Najnowszy produkt to urzadzenia Lowrance'a w technologii High definition.
Ale ja nic nie moge o tym powiedziec, nie mialem ani nie widzialem i trudno mi powiedziec, na ile i czy w ogole to jest przydatne dla wedkarza do lowienia ryb.

http://www.lowrance.com/Products/Marine/HDS-High-Definition- System/

Gumo

#5 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 luty 2010 - 11:22

Już trochę o tym było na forum- zabawka niczego sobie, ale problem z mapami na środlądziu :(

#6 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 luty 2010 - 11:37

Lowrance po wprowadzeniu HDsów zaprzestał produkcji poprzednich modeli.W tym momencie trwa totalna wyprzedaż na świecie np.LMS i LCX. Na przykład LCX 37 można już kupić za międzą za niecałe 1000 euro.
http://www.arielle-tradingcenter.de/product_info.php/info/p3 12_LCX-37C-50-200---with-50-200-kHz-transducer-HST-DFBL.html

Tylko uwaga na e-Bay-ach pokazały się podróbki chińskie wyższej klasy Lowranców np. LCX 112.

Jans

Niestety ale promocja już się skończyła.

#7 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 05 luty 2010 - 22:09

No...żadnych wniosków dla siebie nie widzę..koledzy...cos bardziej treściwie o tych stozkach :D 60 czy 20 stopni? A co jesli echo jest od razu ze stozkiem 20 stopni? Trzeba szukac z innym przetwornikiem???

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2010 - 10:40

Wniosek jak dla mnie jest jeden: Kup sobie fishmarka 320 ze standardowym przetwornikiem 60st. Ewentualnie z odczytem temperatury.

Wedlug mnie rozmaite cuda, ktore sie oferuje w coraz to nowszych modelach niewiele wnosza do lowienia o jakim mowimy. Lepiej zajac sie lowieniem, pamietajac ze sonda jest do niego tylko dodatkiem, zwiekszajacym czas efektywnego lowienia.

No i poczekac jak rozwinie sie technologia HD.

Gumo

#9 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 27 luty 2010 - 19:50

jestem posiadaczem lowrance LMS 522c z GPS wewnętrznym. Wszystko w kupie żadnych kabli do GPS i antem zewnętrznych z coverem lowrance PPP-16i można też używać w zimie, a ceny są naprawdę teraz konkurencyjne do tego co można uzyskać w kraju patrz e-Bay.

#10 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 27 luty 2010 - 22:31

Witam, rzewo a jak się ma ten GPS i Mapy do polskiej rzeczywistości ?

#11 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 luty 2010 - 22:52

Mefisto

Po co kombinujesz, Gumo Ci napisał FischMark 320 ja dodam lub 480. Mam takowego, dno jak na ręce a reszta to bajery. Po kilku turach ten sam zbiornik dno będziesz miał w głowie i echo zostanie w bagażniku... Jedynie mały przenośny GPS jest potrzebny. W sezonie pływam dużo (zbiornik 800ha) jednak echo zabieram kontrolnie, sporadycznie co któryś raz z rzędu. Obstawiam na 320, 480 i cena dobra...

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2010 - 10:04

Dodam cos jeszcze do tego braku kabli. O ile bedzie sie uzywac gpsa na otwartym pokladzie albo na lodzie to rzcezywiscie ten brak kabli jest tylko zaleta.
Gorzej moze byc jak sie trafi uzywac w kokpicie.

Jest mozliwosc, ze niektore modele/firmy, pomimo gpsa wbudowanego, dysponuja wyprowadzeniem na antene zewnatrzna.

W kazdym razie stary model Garmina tego nie mial...a do wersji z ant. zewn. byly mozliwe do dokupienia takie jak to nazwaliplecki

Gumo

#13 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 luty 2010 - 10:23

Ostatnio pływając po Odrze używałem GPSa samochodowego i na nim zaznaczałem miejscówki. Nawet bardzo fajnie to działa bo nie było problemu z powrotem i to dokładnym na dane miejscówki a na mapie miałem wszystko co w koło mnie się działo drogi wioski ścieżki, nie było lini barometrycznych ale i tak ich nigdy nie będzie.