Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Minn Kota 30 Endura - tuning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   konopek2

konopek2

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 luty 2010 - 21:13

Witam,

chciałbym zapytać, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tuningiem w/w silników? Mianowicie, chodzi mi o to, czy wstawienie maximizera zamiast przełącznika daje 10% więcej mocy i zmniejsza 2 razy zużycie prądu? Takie efekty przedstawił autor na tej stronie http://www.multi-com.../maximizer.html

Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2010 - 14:15

Z tego co zdazylem wyczytac na szybko, jest to reklamowka sklepu.
Posiadam silnik elektryczny Minn Kota z od razu wbudowanym fabrycznie maximizerem, wiec takich prob z tuningiem nie robilem...
Mysle, ze to moze byc dobry pomysl bo na pewno nie zaszkodzi wymiana starych zasniedzialych kabli, poprawienie stykow, wyeliminowanie strat pradu, jakie maja m-ce przy kazdym przelaczeniu na inny bieg. (to wszystko powoduje slaby styk a wiec straty)

Czy to zmniejsza 2 krotnie zuzycie pradu watpie, mysle ze chodzi tu o wyeliminowanie strat spowodowanych przez skoki napiecia podczas kazdego przelaczenia na inny bieg.

Zalozenie innej sruby moze zwiekszyc sile ciagu, natomiast moze rowniez spowodowac szybsze zuzycie silnika.

Widze, ze firma daje 36 miesieczna gwarancje...
Coz, ktos musi byc 1szy, zeby sprawdzic.

Mysle, ze to ciekawa propozycja zwazywszy, ze koszt mocnego silnika z maximizerem jest znaczny w porownaniu z silnikiem bez owego urzadzenia.

A dowiadywal sie ktos jakie sa koszty takiego tuningu w owej firmie?

Gumo

#3 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 luty 2010 - 14:53

Nie czytałem opisu na stronie, ale maximizer może na niższych biegach zmniejszać zużycie prądu nawet 2-krotnie. Zresztą było już o tym: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=77303& amp;

#4 OFFLINE   luk11

luk11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 luty 2010 - 15:14

Ogólnie koszt tuningu u nich to 370zł ale dochodzi koszt przesylki w 2 strony ok 80zł i jak rozmawiałem ze sprzedawcą z tego sklepu to 80zł za zastosowanie jakichs dodatkowych kabli. Ogólny koszt wychodzi jakieś 550 zł. Ale można kupić u nich silnik, na który oni udzielają gwarancję. Tuning silnika
np. Neraus 55lbs kosztuje razem z silnikiem 1300zł. Więcej informacji jest na ich stronie sklepu internetowego. Z rozmowy gość, z którym rozmawiałem wydał się kompetentny. Jak się robi zakupy powyżej 500żł to przesyłka jest gratis. Pozdrawiam.