Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 16 maj 2015 - 22:37

Czesc wszystkim. Przychodze tu z prosba o opinie i porade bardziej doswiadczonych kolegow po kiju. Aktualnie zaczalem struganie, zakupilem zwyczajne akrylki w tubkach do tego pedzelki lecz efekty nie sa zadowalajace. (m.in. smugi po pedzlu ). Planuje pobawic sie w inny sposob a dokladniej spraye / aero. Moje pytania, co bedzie lepszym wyborem - puszki czy zakup aero itd? Nie maluje zbyt duzo - ~20 wobkow miesiecznie. Chodzi mi o koszty i efekty. Co byscie doradzili ? I ewentualnie jakie spraye polecacie zeby nie gryzly sie z poliuretanem? Slyszalem ze motip daje rade, lecz czy sa moze tansze zamienniki ? Z gory dziekuje za kazda pomoc. Z wedkarskim pozdrowieniem, Michal.

#2 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 17 maj 2015 - 07:56

Cześć.Używam spreye motip i champion. Wszystko nakładane bezpośrednio jedno po drugim . Na mokro i nie ma niespodzianek. Jedynie fluorescencyjny chempion potrafi zepsuć całą robotę. Ale to akryl.Pozdrawiam Waldi.



#3 OFFLINE   pazurak

pazurak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 17 maj 2015 - 08:37

Na początek wystarczą spraye. Kup sobie zestaw tanich farb np.  http://galeriakoloru...anka-150-zestaw. Ja takich używam, z Domaluxem się nie gryzą. Do tego kilka takich końcówek http://galeriakoloru...el 1 Skinny Cap , żeby się lepiej malowało.



#4 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 17 maj 2015 - 08:51

Czesc wszystkim. Przychodze tu z prosba o opinie i porade bardziej doswiadczonych kolegow po kiju. Aktualnie zaczalem struganie, zakupilem zwyczajne akrylki w tubkach do tego pedzelki lecz efekty nie sa zadowalajace. (m.in. smugi po pedzlu ). Planuje pobawic sie w inny sposob a dokladniej spraye / aero. Moje pytania, co bedzie lepszym wyborem - puszki czy zakup aero itd? Nie maluje zbyt duzo - ~20 wobkow miesiecznie. Chodzi mi o koszty i efekty. Co byscie doradzili ? I ewentualnie jakie spraye polecacie zeby nie gryzly sie z poliuretanem? Slyszalem ze motip daje rade, lecz czy sa moze tansze zamienniki ? Z gory dziekuje za kazda pomoc. Z wedkarskim pozdrowieniem, Michal.

Ja też zaczynałem malować akryle z tubki i pędzle i nie byłem zachwycony  :wacko:  jak malujesz mało to myśle, że puchy ci wystarczą. Jak cie bardziej to wciągnie to wtedy możesz myśleć nad aero  ;) Puchy to polecam Motp, bardzo dobrze kryje i z Hartz Lakiem się nic nie gryzie  ^_^  aero troche droższa sprawa, bo jeszcze do tego kompresor potrzeba i w miare jakieś farby. Używałem na początku Pactra, ale zapychało mi aero i lipa ( inni ich używają i nic się nie dzieje), teraz zakupiłem Vallejo Air i jest gitara  ;)  jednak są droższe.. No i efekty aero można zrobić kosmiczne  B)



#5 OFFLINE   bodzio233

bodzio233

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBochnia
  • Imię:Bogdan
  • Nazwisko:Siewiera

Napisano 17 maj 2015 - 09:08

Na początek wystarczą spraye. Kup sobie zestaw tanich farb np. http://galeriakoloru...anka-150-zestaw. Ja takich używam, z Domaluxem się nie gryzą. Do tego kilka takich końcówek http://galeriakoloru...el 1 Skinny Cap , żeby się lepiej malowało.


Czescc. 30 zl za 20 puszek czy 1 puszke?

Użytkownik bodzio233 edytował ten post 17 maj 2015 - 09:14


#6 OFFLINE   pazurak

pazurak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 17 maj 2015 - 09:19

Czescc. 30 zl za 20 puszek czy 1 puszke?

Tak jak jest napisane, 30 zł za 20 sztuk, farby są prawdopodobnie przeterminowane, dlatego takie tanie. Na początku trzeba dobrze wymieszać, bo nie chce lecieć, ale później jest ok. Kupowałem trzy razy i wszystkie były dobre. Zresztą ktoś na forum już je polecał.



#7 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 17 maj 2015 - 20:22

Tak jak jest napisane, 30 zł za 20 sztuk, farby są prawdopodobnie przeterminowane, dlatego takie tanie. Na początku trzeba dobrze wymieszać, bo nie chce lecieć, ale później jest ok. Kupowałem trzy razy i wszystkie były dobre. Zresztą ktoś na forum już je polecał.

Na początek za takie hajsiwo to warto kupić :D



#8 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 maj 2015 - 20:39

Na początek za takie hajsiwo to warto kupić :D

http://www.ebay.pl/i...=item231fdf2b02

Za 1 puche tyle normalnie zapłacisz ;)

#9 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 17 maj 2015 - 21:24

 Aktualnie zaczalem struganie, zakupilem zwyczajne akrylki w tubkach do tego pedzelki lecz efekty nie sa zadowalajace. (m.in. smugi po pedzlu ). 

 

Akrylami trzeba malować parę warstw żeby nie było smug.Polecam tempery,można je mieszać z akrylami.



#10 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 18 maj 2015 - 06:45

Albo pędzlem i farbkami ale transparentnie. Szkoda, że Tomka nie widać, myślę, że mógłby Ci podpowiedzieć co nieco, no cóż, ale widocznie to forum niczym wybory :)


Użytkownik obcy91 edytował ten post 18 maj 2015 - 06:45


#11 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 18 maj 2015 - 07:53

http://www.ebay.pl/i...=item231fdf2b02

Za 1 puche tyle normalnie zapłacisz ;)

O prosze.. :huh:

 

Akrylami trzeba malować parę warstw żeby nie było smug.Polecam tempery,można je mieszać z akrylami.

Słuchaj Eli, wie co mówi :D



#12 OFFLINE   muddler

muddler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Jarosław

Napisano 18 maj 2015 - 11:22

Ja polecam rzucić się od razu na głębszą wodę :rolleyes:. Proponuję malowanie aerografem, żadne tam pierwsze kroki tylko zaopatrzyć się w tani pistolet do aero, sprężarkę można wykonać samemu z lodówki i butli od gaśnicy. Trzeba na początku trochę pracy i wytrwałości ale wystarczy to na lata, i zdobywasz nowe umiejętności. Im wcześniej zaczniesz tym wcześniej będziesz umiał :lol:. Jeżeli chodzi o koszta to aerograf maluje najbardziej oszczędnie, jedną kroplę gęstej farbki rozprowadzisz na kilka wobków. Efekt wizualny też jest najlepszy, prezyzja duża, zakres możliwości ogromny, można malować prawie wszystko prawie każdą zabarwioną cieczą. Potrzeba tylko wytrwałości żeby wejść w temat. Ale jeżeli już wchodzić w jakiś temat, jeżeli cokolwiek drążyć, to  właśnie drążyć uporczywie temat aerografu.


Użytkownik muddler edytował ten post 18 maj 2015 - 11:24


#13 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 18 maj 2015 - 11:40

Ja kupiłem aero za 130zł i może być (no czasem mnie wkurzy), a kompresor to się zmajstrował taki.

Załączone pliki



#14 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 maj 2015 - 13:58

Wygląda dość kosmicznie :) , to to takie czerwone to kompresor do pompowania kół ?

 

Co by tak poza tematem zupełnie nie było :D , michalosix przyjacielu nie rezygnuj tak od razu z tradycyjnych farb . Popróbuj z innymi metodami nakładania np gąbkami o różnej fakturze . Spreje czy aero maja jedną ale za to ogromną wadę , potrzeba na to trochę miejsca ^_^ i porządnej wentylacji .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 18 maj 2015 - 14:07


#15 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 18 maj 2015 - 18:04

Wygląda dość kosmicznie :) , to to takie czerwone to kompresor do pompowania kół ?

 

 

Może i troche wygląda kosmicznie, ale najważniejsze, że działa elegancko :D :P