Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zapytanie o Kösen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2016 - 23:34

Byłem tam dwa razy wszystko wyłowili żywczarze .Zostało naprawdę niewiele

I tyle na ten temat. Sam wiele lat temu łowiłem na żywca i widziałem efekty połknięcia głęboko żywca. Znałem też wielu łowiących tą metodą i o ile mnie pamięć nie myli ( było to ponad 16 lat temu) to żadna ryba nie wróciła do wody . Widziałem też spustoszenia jakie ta metoda na niewielkim zbiorniku poczyniła. 

Dobrze że w tej chwili nie znam nikogo...



#22 OFFLINE   Taurone

Taurone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 07:22

Jesli sie zatnie w odpowiednim momencie to podobnie to wyglada jak przy spinningu. Ale lowilem tak tylko dwa razy bo mi nie pasuje. Jak jest tak jak piszecie to szkoda, ze do takiego stanu jest doprowadzane jezioro.

jacekp29- jakie efekty miales i na ile dni?

 

Nie piszemy dwóch postów podrząd masz godzinę na edycję wiadomości


Użytkownik milupa edytował ten post 21 styczeń 2016 - 09:28


#23 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 21 styczeń 2016 - 17:02

Przeczytaj od początku wątek, znajdziesz moją opinie  



#24 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2016 - 21:09

we wrześniu 2015 byliśmy we dwóch przez 2 tyg. na Unnen.

 

Nie wiem, czy pogoda była do bani czy nie umieliśmy ryby znaleźć. Próbowaliśmy z opadu na głębokościach 8-10 m.

 

Praktycznie nic nie było, drobne pstryknięcia i nic. Kilka niemiarowych sandaczy, 2 sandaczki ledwo wymiarowe, 1 szczupak 75 cm/2,3 kg złowiony w pół wody nad górką. W sumie dno.

 

Baliśmy się wpływać między kamienie i szukaliśmy w głębszych miejscach, przy podstawie górek. Jezioro absolutnie bezludne, żadnej łodzi nie widzieliśmy.... 



#25 OFFLINE   eston

eston

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjapiaseczno
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:grzywna

Napisano 10 marzec 2016 - 00:18

Ja byłem 3 razy na Kosen2010-2011.Pierwszy raz super mój pierwszy meterek w sandaczu + codziennie przerzucone po 10-15szt.sandacza i 1-2 szczupaki (wszystko z rzutu).Byłem tydzień początek listopada pogoda różna( deszcz, grad, śnieg i słońce)-2 do+5, domek nad wodą100m od łódki, wszystko ok.Drugi raz od 2 czerwca następnego roku i tu porażka.przez 7 dni złapaliśmy w 4 os. 10 wymiarowych sandaczy i 4szczupaki jakby jezioro wymarło bez zapisów na sondzie.Trzeci raz ten sam rok początek listopada, myślałem że będzie jak rok wcześniej  a tu dupa lepiej niż w czerwcu ale dużo, dużo gorzej niż rok wcześniej.Dużo sandaczy nie wymiarów trochę szczupaków okonie pojedyńcze. Na tym wyjeździe odkryta rzeka i najlepsze wyniki były na rzece. A przyczyna?Jak się okazało dowiedzieliśmy się ,że po naszym pierwszym wyjeździe z jeziora została upuszczona woda o ok 2 metry bo była remontowana elektrownia na rzece wypływającej z jeziora. Więc myślę że i ryby poszły z wodą gdy dostały większego nurtu.Reasumując wrócę jeszcze kiedyś na te jezioro jak się odbuduje.Byłem też dwa dni na Bolmen w czasie drugiego wyjazdu bo ryby nie brały ,fajne duże jezioro ale bardzo ciężkie miałem w miarę dużą łódkę4,4metra+25hp a i tak ciężko było jak wiatr wiał.Ryby przewaga szczupaków nad sandaczem parę fajnych okoni bez szału. gdyby nie mapy to i tego by nie było.Pozdrawiam i sukcesów na kosen.


  • platynowłosy lubi to

#26 OFFLINE   Taurone

Taurone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 13 marzec 2016 - 11:25

O jakiej rzece piszesz?

Dam znać w  czerwcu czy coś się poprawiło.



#27 OFFLINE   eston

eston

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjapiaseczno
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:grzywna

Napisano 19 marzec 2016 - 16:56

rzeka która łączy Bolmen i Kosen. Wypływając z Kosen dopływa się do zapory, można wędkować na całej długości ale trzeba szukać dziur a w nich sandaczy



#28 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 20 marzec 2016 - 22:42

Jesli sie zatnie w odpowiednim momencie to podobnie to wyglada jak przy spinningu (...)

A co z rybą użytą jako przynęta? To "zwykła" płotka, czy krąpik, więc luzik?  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych