Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kotyzka Płuczka mały zbiornik mazowieckie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 03 czerwiec 2015 - 14:06

Witam mam pytanie :czy ktoś posiada informacje na temat tej wody .Pozdrawiam.



#2 OFFLINE   zaitsev42

zaitsev42

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaRadkowice
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2018 - 09:42

Witam,

pochodzę z tamtych okolic a nad zbiornikiem Płuczka spędziłem dużo czasu w młodości.

Woda dopiero od niedawna administrowana jest przez PZW Radom. Zbiornik to pozostałość po kopalni żelaza, powstał chyba w latach 70 tych. 

Niestety miejscowi wędkarze nie pozwalają osiągać rybom znaczących rozmiarów. Przez kilkanaście lat mojego łowienia na tym zbiorniku byłem notorycznie świadkiem zabierania niewymiarowych szczupaków. 

Ogólnie na zbiorniku najlepsze efekty uzyskiwałem w okresach znacząco podwyższonego stanu, gdy woda wlewała się do lasu na zboczach. Łowienie było bardzo utrudnione przez co wielu miejscowych rezygnowało a ryby miały dobre warunki do rozrodu i wzrostu. Niestety większość łowionych przeze mnie szczupaków było z przedziału 40-50 cm. Były okresy kiedy złowienie wymiarowej ryby graniczyło z cudem. Ryb powyżej 50 cm złowiłem kilkanaście a największa miała 67 cm. Choć wiem że w zbiorniku padło kilka metrówek.

Najlepiej sprawdzały się duże błystki wahadłowe i obrotówki. 

Z relacji znajomych występują w zbiorniku śladowe ilości sandaczy nieprzekraczających 70 cm, pojedyncze sumy (miałem jednego na wędce który pochwycił holowanego przeze mnie szczupaka ok 35 cm) oraz całkiem ładne okonie do 45 cm.

Z białorybu ogromna populacja małej płotki i wzdręgi. Po dłuższym nęceniu trafiały się ładne leszcze no i pojedyncze okazy karpi i amurów (niektóre nawet widziałem zgłoszone do WW). Bardzo ciężko złowić lina, karasia, jazia. 

W ostatnich 5 latach nie jeździłem na ten zbiornik, po kilku bardzo słabych wypadach i sprawdzeniu wody echosondą zrezygnowałem. 

Ale pewnie warto sprawdzić jak sytuacja wygląda obecnie.

Pozdrawiam

Łukasz


  • Guzu i michal7709 lubią to

#3 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 06 marzec 2018 - 20:27

Dzięki Łukasz ,całkiem zapomniałem o temacie ,a szkoda bo może warto było by wejść ze świdrem za pasiakami .pozdrawiam.



#4 OFFLINE   zaitsev42

zaitsev42

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaRadkowice
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 marzec 2018 - 05:57

Na okonie polecam okolicę wyspy która znajduję się we wschodniej części zbiornika. Teren od wyspy w kierunku zachodnim na odcinku około 100 metrów. Na zbiorniku występowało kiedyś bardzo dużo raków które stanowiły pożywienie dla okoni przez co te chętnie brały na wleczone po dnie imitacje raczków lub po prostu ciemne rippery (ja łowiłem na 7 cm ripper Mannsa, czerwony z czarnym grzbietem). Myślę że wypad na okonie to jak najbardziej dobry pomysł na tą wodę bo są tam piękne garbusy. 

Pozdrawiam i służę informacją

Łukasz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych