Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodz aluminiowa Honda Marine model 15 F


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 21 luty 2010 - 17:12

Mam pytanie czy moze ktos z kolegow plywal kiedys na takiej lodzi ,zastanawiam sie nad zakupem ale wczesniej chcialbym wiedziec cos wiecej na jej temat a w internecie nie wiele mozna znalesc ,interesuje mnie zanurzenie ,stabilnosc i wykonanie .
link.
http://wedkarstwo.on...722,sprzet.html

#2 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 22 luty 2010 - 16:41

Witaj
jest to chyba łódź marine tylko naklejki ma hondy pod hondą pewnie jest drozsza.
http://www.boatshop....log&k_id=2&pg=3
zanużenie pewnie ze 20-30 cm no i stabilna bedzie no i lekka.
u mnie na przystani ma taką gosciu z silnikiem 30 km yamachy to leci w slizgu 45 km/godz po wisełce
P.S. jak szukałes w googlach LUDZ ALUMINIOWA to sie nie dziwie ze nic nie znalazłes :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam

#3 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 luty 2010 - 18:12

Miałem okazję raz pływać na takiej, tylko mniejszej, 12. Z nieco za mocnym silnikiem, bo 20KM miałem wrażenie, że zaraz wystartujemy. Na niespełna 200ha zbiorniku czułem się jak nad stawkiem. Zmiana miejscówek błyskawiczna i stabilność przy manewrach, pełna kontrola. Dla dwójki sporo miejsca, stabilnie na stojąco. Kolega mówił, że dla trójki (czasem w takim składzie pływa) z pełnym rynsztunkiem (zwłaszcza jerkowym :lol: ) lepsza byłaby większa, czyli taka o jaką pytasz. Co do zanurzenia, to nie potrafię odpowiedzieć, na wykonanie nie zwróciłem uwagi B)
Z tego linku, który zapodał kolega pietiabo, łódki mają przy tej samej długości, inne wagi i ładowność, więc nie wiem ,czy to to samo..

Nie mogłem sobie odmówić, przepraszam :mellow:


Pozdrawiam
Grzesiek

#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 23 luty 2010 - 07:49

Witaj
jest to chyba łódź marine tylko naklejki ma hondy pod hondą pewnie jest drozsza.


Witam. Te łódki Marine oferowane w sklepie Boatshop są produkcji czeskiej. Przypuszczam, że to dwie różne łodzie (Marine i Honda Marine).

#5 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 luty 2010 - 19:24

Mam tez takie 2 pytania jeszcze ,zastanawiam sie tez nad Linder 440 FISHING ale producent zaleca silnik max 3.08 kW i nie bardzo rozumie dlaczego to przeciez kawal lodki , moze ktos plywal na mocniejszym silniku i moze sie wypowiedziec na ten temat , ja mam silnik 13.5 CV 4S z krotka kolumna wazy o ile sie nie myle 55kg i teraz zastanawiam sie czy nie przesadzony byl by do tej lodzi.
Tez chodzi mi po glowie Linder Sportsman 400 , powiem wiecej, chyba najbardziej mi sie podoba tylko ze producent pisze ze jest do silnikow z dluga kolumna . Teraz pytanie jest mozliwosc uzywania tej lodki z silnikien o krotkiej kolumnie?,jesli nie to czy jest mozliwosc przerobienia w malym stopniu paweza tak by moglbym wykorzystac silnik ktory mam?
Dzieki

#6 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 23 luty 2010 - 19:29

Gość w przystani ma lindera fishing z silnikiem 8KM,dozwolony jest 5-6KM.Łódź nawet przy 8KM nie wchodzi w ślizg.Za bardzo wersji fishing nie zachwalał,myślę że sportsman byłby lepszym rozwiazaniem

#7 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 23 luty 2010 - 19:37

Linder Sportsman 400 wyglada na bardziej stabilny tylko ten silnik z dluga kolumna mnie martwi

#8 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 23 luty 2010 - 19:55

Mogą to produkowac i czesi na zlecenie hondy przeciez ta łódz to bardzo typowy kształt cos ala LINDER ale niewiem kto to produkuje chyba szwedzi np. łodzie quicksilvera produkuje stocznia w Augustowie

#9 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 23 luty 2010 - 19:56

jak zaczniesz przerabiac paweż to na 100% zabiorą ci gwarancje
a fishing jak nazwa wskazuje to wolne pływanie a sportsmen no to wiadomo


#10 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 23 luty 2010 - 22:19

Ze sportsmana bardzo wygodnie sie wędkuje w 2 osoby

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 09:27

To rzeczywiscie wyglada na łódź produkcji Marine z napisem Hondy... :D
Ponizej wieksza oferta lodzi Marine z wieksza iloscia fotek...skoro juz jak wide chodzi o powazniejsze plywanie, wieksze lodzie i silniki to nie od rzeczy bedzie rowniez looknac na elektronike i srodki ratunkowe (na srodladziu za brak sciga Policja - u mnie sprawdzaja gasnice, ilosc kapokow lub innych śr. ochrony osobistej tego typu musi byc taka sama, jak ilosc ludzi na lodzi; swiatlo biale (statek ponizej 12m) widoczne ze wszystkich stron w nocy, kolo ratunkowe albo rzutka do ratowania topielcow)

http://www.smart.gda.pl/seria-f

Rzeczywiscie ciekawe, przypominaja niektore Quicksilvery. Pytal ktos o cennik? Hondy cennik widac i robi wrazenie... B)
Za 10000 to juz mozna z laminatu calkiem niezly okrecik zlecic zrobic... :unsure:

Gumo

#12 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 24 luty 2010 - 23:51

Widzę że jednak Linderek mi odpada ze względu na silnik tak że będę prawdopodobnie przymierzał się do tej Marine lub Honda Marine co wygląda to na to samo , bo laminat jakoś no nie wiem ta waga mnie odstrasza i co za tym idzie ekonomia silnika .
Wracając do środków ratunkowych wspomnianych wcześniej mogli byście podać jakiś link lub wkleić fotkę żebym zobaczył jak wygląda ta rzutka ratunkowa bo kiedyś kupiłem taka nazwijmy to podkowę z pianki poszytą materiałem i nie wiem czy to jest to i co do oświetlenia to są jakieś specjalne wymogi typu: natężenie światła [ lm] ,wysokość nad burtą?

#13 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1176 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 luty 2010 - 23:55

http://www.wopr.waw.....php?page_id=74

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2010 - 10:12

No...cos takiego... :D

Z tym, ze jezeli juz cos sie stosuje to warto spojrzec (policja spojrzy z pewnoscia) na atesty, daty wyprodukowania, itp.

O ile 1st pozycja poleci najdalej, o tyle policja prz...sie prawie na pewno.

Co do swiatla to nie kojarzy mi sie, zeby byla wymieniana moc.
Jest po prostu powiedziane, ze ma byc widoczne.
Ja zaadoptowalem taka latarnie biwakowa, wazne, zeby byla na diody bo one na bateriach wytrzymuja duzo dluzej niz zarowki.

Jezeli mowimy o łajbie ze skrzynka elektr. to w ogole nie ma ocym mowic - kupujesz w sklepie marine.

Gumo

#15 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 25 luty 2010 - 10:34

A nie lepiej kupić dobrą książkę STERNIK MOTOROWODNY i tam poczytać o wszystkim co nas zobowiązuje i nie tylko.Pozdrawiam Tornado

#16 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 25 luty 2010 - 10:51

A nie lepiej kupić dobrą książkę STERNIK MOTOROWODNY i tam poczytać o wszystkim co nas zobowiązuje i nie tylko.Pozdrawiam Tornado

O ile książka będzie aktualna... Bo wyjdzie rozporządzenie i będzie d.. b..

Warto się oprzeć np. o te informacje





#17 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 25 luty 2010 - 19:32

Dowiedziałem się dziś cen łódek Marine 15S to 2376 € 15f to 3216 € , poszycie maja 1.3mm w 15F podłoga 1.4mm tak że nie ma zawistnej przepaści cenowej między Honda Marine . Tu gdzie mieszkam jest istna samowolka jak masz kamizelki to już wszystko no ale coś za coś jest obowiązkowe ubezpieczenie i pozwolenia na pływanie można tak powiedzieć że na każdy zbiornik osobno i to oczekiwanie na papiery 6 miesięcy to normalka

#18 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 25 luty 2010 - 20:21

Agrabi co by to nie było trochę wiedzy i umiejętności wypada posiadać zasiadając za rumplem czy kołem sterowym.

#19 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 25 luty 2010 - 21:15

Nadrobi się zaległości ;)

#20 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 luty 2010 - 11:32

Luksaj absolutnie w to nie wątpię, miłej lektury i witaj wśród motorowodniaków z patykami na pokładzie :lol: