Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkiery Turku Finland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Napisano 05 czerwiec 2015 - 10:15

Koledzy! Od tygodnia siedzę na fińskich szkierach i za nic nie potrafię zlokalizować szczupłych. Próbujemy wszystkiego, były w akcji i gumy i woblery i blachy...był troll. Masakra! Lowimy 'szczury'po 60 cm i to w śladowych ilościach.
Podpowie ktoś coś?? Dodatkowo pogoda nie dopisuje, silny wiatr, wysoka fala.

#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 czerwiec 2015 - 10:19

Przede wszystkim pytanie w jakich miejscach łowicie?

Warto szukać miejsc z najcieplejszą wodą, z podwodną roślinnością, trzcinowisk ze starymi/nowymi trzcinami, miejsc nawietrznych (fala dobija do brzegu, spycha drobnicę), miejsc z falą, lekko trąconą/zmąconą wodą... itd.



#3 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 czerwiec 2015 - 10:29

Koledzy! Od tygodnia siedzę na fińskich szkierach i za nic nie potrafię zlokalizować szczupłych. Próbujemy wszystkiego, były w akcji i gumy i woblery i blachy...był troll. Masakra! Lowimy 'szczury'po 60 cm i to w śladowych ilościach.
Podpowie ktoś coś?? Dodatkowo pogoda nie dopisuje, silny wiatr, wysoka fala.

Kiepsko trafiłeś w tym roku z fińską pogodą,wiosna spóźniona o jakieś 1,5 miesiąca w stosunku do lat poprzednich.U mnie w połowie maja szczupaki były nie wytarte,dopiero teraz zaczynają się ustawiać na płytszych stanowiskach,bo białoryb powoli zaczyna tarło zresztą też opóźnione.



#4 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Napisano 05 czerwiec 2015 - 10:31

Wszystko o czym piszesz testowane było i nic. Szukamy zatok, trzcinowisk i lipa. Wrrrr ;)

#5 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 czerwiec 2015 - 11:07

Ja w tym roku byłem na Roslagen 22-29.05. Grupa przed nami narzekała na zimno (+5oC), wiatr i deszcz, jednym słowem pogoda pod psem i... połowili super, nawet po 25 szt. na os./dzień, ryby łatwo lokalizowali i zagryzały.

W dzień naszego przyjazdu zmieniła się pogoda tzn. "poprawiła" już tak nie padało, podniosła się temperatura, przestało wiać i... pupa, ryby się skończyły. Nawet w miejscach gdzie jeszcze 2-3 dni temu połowili naprawdę sporo ryby nie brały, każda sztuka "wymęczona" dziesiątkami rzutów, czasem 30-40 min. zagryzały, udawało się złowić po 3-4 szt. niezbyt duże sztuki i koniec. Średnio wyszło mniej ok. 5-6 szt. na os. dziennie, ale zdarzało się, że było 1,2,3 szt. lub nawet chłopaki schodzili z łodzi na 0.

Takie życie, cierpliwości, szukajcie, młóćcie wodę, wykorzystujcie każdy krótki okres brań na maxa

 

PS. z tą spóźnioną, dziwną wiosną to prawda, w miejscach gdzie w zeszłym roku o tej porze roku właściwie z trudem dawało się połowić nad intensywnie wzrastającą roślinnością, w tym roku...goło i wesoło, no i ryba się tam też nie trzyma...


Użytkownik Jano edytował ten post 05 czerwiec 2015 - 11:10


#6 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 czerwiec 2015 - 13:46

Niestety płytka woda wiosną nie zawsze się sprawdza. Niedawno wróciłem z Szwecji gdzie byłem z moją żoną, Friko i Milupą i 95% ryb było powyżej 10m głębokości. Relacja z tego wyjazdu ukaże się na forum i mimo że wyniki nie powalały na kolana to myślę że artykuł ten da wielu osobom dużo do myślenia. Na szybko podpowiem Ci  że jeżeli ryb nie ma na płytkim, a z tego co piszesz na pewno nie ma musi być na głębokim, przyczyną pewnie jest śledź, więc szukajcie ławic śledzi i łówcie w okolicy. Ciężkie to łowienie ale dające jakąkolwiek nadzieję na grubszą rybę.