Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki, pstrągi i Salmo - wywiad z Piotrem Piskorskim - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 kwiecień 2006 - 08:59

Cześć,
Dla większości z nas Piotrek Piskorski (Pepe) to znana osoba. Mieliśmy okazję poznać go podczas wielu zlotów, czy warsztatów, które organizowało dla nas, wędkarzy, Salmo – firma, której Piotrek jest współwłaścicielem. Siedzieliśmy wtedy do białego rana i rozmawialiśmy o wszystkim – rybach, wędkarstwie, przygodach, biznesie i o zwykłym codziennym życiu. Rozmowy trwałyby pewnie bez końca jednak zawsze nadchodził koniec, kiedy trzeba było pojechać do domu do swoich codziennych zajęć. Po powrocie, pojawiały się kolejne pytania, kolejne niewyjaśnione kwestie, o które chciałem zapytać. Teraz ponownie miałem okazję zadać kilka pytań tej niezwykle ciekawej osobie, a wynikami rozmowy chciałem podzielić się z Wami. Zapraszam serdecznie do lektury nowego wywiadu na jerkbait.pl.

Pozdrawiam serdecznie
Remek


#2 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 kwiecień 2006 - 09:35

Co tu dużo gadać. Po prostu cały Piotrek...! :mellow:

respect!

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 kwiecień 2006 - 09:59

Kawal dobrej roboty!

Bardzo duzo wiedzy fachowej. A poza tym...caly Pepe :D

Rewelacja.


Guzu

#4 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:04

Już jestem ciekaw jaka będzie ta nowa przynęta boleniowa. Jak do tej pory Salmo nie miało dobrej przynęty na ten gatunek, a to dziwne skoro Piotrek pisał że rapy go fascynują..
Poza tym wywiad przeczytałem z dużą przyjemnością.

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:05

swietny artykul, masa przydatnych informacji, super!

#6 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:11

@wujek - tu się z Tobą nie mogę zgodzić. Może lokalni producenci potrafili zrobić bardziej selektywną i łowną (boleń) przynętę, ale sting 9cm jest bardzo skuteczny. Również rover przyniósł wiele fajnych rap, tylko wciąż trudno się do niego przekonać.
Poza tym ciężko skupić projektowanie przynęty na gatunku, który z racji ograniczonego występowania, na starcie skazuje dany model na bardzo wąskie grono nabywców.

#7 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:19

Ciekawe, czy Piotr napisze kiedyś książkę :D

#8 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:24

Świetny wywiad!
mam przyjemność znać Salmiaków od wielu lat i niewątpliwie oni wywarli najwiekszy wpływ na moje wędkarstwo spinningowe.Jestem im za to bardzo wdzięczny.Podziwiam ich za pracowitość ,wytrwałość ,konsekwencję ,zaangażowanie a przede wszystkim za koleżeńskość,cierpliwość i otwartość w przekazywaniu doświadczeń wędkarskich.Dzięki nim mam dzisiaj zupełnie inne spojrzenie na łowienie sztucznymi przynętami :unsure: ,spędziłem wiele pięknych chwil na wspólnych wyprawach i poznałem mnóstwo ciekawych ludzi.
Życzę Salmo dalszych sukcesów,a sobie dalszej wspaniałej znajomości :mellow: B)

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:31

Co tu dużo mówic... REWELKA i tyle :mellow:

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 kwiecień 2006 - 10:47

@wujek - tu się z Tobą nie mogę zgodzić. Może lokalni producenci potrafili zrobić bardziej selektywną i łowną (boleń) przynętę, ale sting 9cm jest bardzo skuteczny. Również rover przyniósł wiele fajnych rap, tylko wciąż trudno się do niego przekonać.
Poza tym ciężko skupić projektowanie przynęty na gatunku, który z racji ograniczonego występowania, na starcie skazuje dany model na bardzo wąskie grono nabywców.



Hmm, mam swoje zdanie na ten temat. Rower jest przynęta na szczupaki, a bolki są przy okazji. Owszem może coś tam się da na niego złowić, ale są lepsze boleniowe powierzchniowce. A sting może, ale ja na niego za wiele bolków nie złowiłem, choć słyszałem że podrasowany jest całkiem skuteczny, ale cóż podrasowany. Podstawowy minus stinga to mała masa uniemożliwiająca daleke rzuty. Przy brzegach i burtach tak. Mimo wszystko nie jest to przynęta o specjalistycznym przeznaczeniu, a boleń jak żadna inna ryba takiego podejścia wymaga.
Pozdrawiam Wujek

#11 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 kwiecień 2006 - 11:09

Jestem jednego ciekaw. Jak będzie wyglądała przynęta na bassa morskiego i troć. Może będzie przypominała już wycofanego Slima? :wacko: . Zapewne i na bolenia będzie idealny. Już nie mogę się doczekać.
Pozdr.
Salmo

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2006 - 11:27

@Remek
myślę że wyszedł bardzo fajny materiał, spójny, przyjemny w odbiorze, okraszony ładnymi zdjęciami, nie zabrakło też walorów edukacyjnych. Dobra robota.

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 kwiecień 2006 - 11:29

@wujek - to fakt, specjalistyczne nie są, ale ja tylko napisałem, że nie można powiedzieć, iż w ofercie Salmo nie ma skutecznych przynęt na bolka (cyt.: Jak do tej pory Salmo nie miało dobrej przynęty na ten gatunek...). Zaręczam, że nawet niepodrasowany sting bywa zabójczy...

Sam jestem ciekaw tych nowości na drapieżny białoryb...

#14 OFFLINE   Piker 90'

Piker 90'

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 kwiecień 2006 - 13:45

Świetny wywiad...
też kocham łowić szczupaki, a mój największy miał .......





51 cm :mellow:

#15 OFFLINE   EsoxRules

EsoxRules

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 13 kwiecień 2006 - 14:46

Kolejny świetny tekst doskonałego wędkarza. Wyczuwa się, że autor tych słów jest prawdziwym fachowcem w tym co robi. Mnóstwo bardzo cennych wskazówek. Trzeba będzie zweryfikować swoje metody na szczupaka trochę chyba...

A Remkowi gratuluję!!! Nie ma w polskim internecie lepszej strony dla łowców grubych ryb. Najlepsi fachowcy, najlepsze teksty. Tak trzymaj!

#16 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 13 kwiecień 2006 - 15:43

Super wywiad. Ma dużą wartość edukacyjną a przede wszystkim bardzo przyjemnie się go czyta. Mnie osobiście najbardziej cieszy to że pojawią się duże łamańce Whitefish18J i Pike16J. Większy perch też powinien być świetny na duże rybcie. Czekam na nowości z utęsknieniem.
pozdrawiam,

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 kwiecień 2006 - 09:21

Dziękuję wszystkim za bardzo miłe przyjęcie tego wywiadu. Rzeczywiście artykuł przesączony wiedzą. A tak przy okazji, to profesjonalna książka o szczupakach na pewno by się przydała na rynku polskim. Wielką nadzieję wiązałem z książką Bertusa no ale jak widać nie będzie nam dane jej czytać w naszym języku, a szkoda.

Pozdrawiam
Remek


#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 kwiecień 2006 - 14:01

Mnie również bardzo podobał się wywiad. Szczególnie utkwiło mi takie stwierdzenie o pstrągach.
- Skuteczne łowienie dużych ryb tego gatunku to najwyższej klasy wyzwanie dla wędkarza, jego wiedzy o biologii gatunku, umiejętności praktycznych, doskonałego opanowania sprzętu i cierpliwości. Pstrągi jak żaden chyba nasz gatunek potrafią nauczyć pokory. Moim zdaniem każdy, kto potrafi łowić skutecznie potokowce jest w stanie w krótkim czasie nauczyć się łowić dowolny gatunek. Tak więc finezja i najwyższy stopień wtajemniczenia ?
Ze swojej strony bym dodał, że łowienie tych szlachetnych ryb na casting potęguje trudność ale przyjemność z takiego sposobu łowienia jest jeszcze większa. Budująca jest zapowiedź rozpoczęcia prac nad castingowymi woblerkami na pstrągi. Czyli idzie to wszystko w dobrym kierunku. a prowadzący wywiad już nawet zaczął robić pierwsze kroki w takim łowieniu.

Wesołych Świąt

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 14 kwiecień 2006 - 15:21

Bardzo ciekawy wywiad.
Mnie zastanowily dwie rzeczy:

Piotr stanowczo twierdzi, ze duzy szczupak wychodzi do przynety prowadzonej wpól wody i pewnie tak jest...w Szwecji, Holandii. Mialem pare razy w kraju taka przypadlosc , ze obserwowane na echosondzie szczupaki (bo to one byly) za cholere nie dawaly sie nabrac na wobler prowadzony wpól toni. Dopiero sprowadzenie glebiej gumy i opukanie stoku skutkowalo braniem.

Druga rzecz to przywiazanie do HMa...coz, sa gusta i gusteczka.

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2006 - 11:18

No i doczekalismy sie wywiadu z Piotrem. Musze przyznac, ze warto bylo poczekac, inspirujacy tekst a ryby na fotkach - marzenie... :unsure:

Ja powiem jeszcze inaczej niz Kuba...duzo zalezy (moje obserwacje) od rodzaju akwenu, pory roku, pogody i jeszcze kilku spraw pewnie, wzajemnie na siebie wplywajacych, od tego na jakiej glebokosci i w jakich m-cach bedzie mozna dorwac szczupaki.
Jezeli lowisko zostanie wybrane z mysla o lowieniu plytkim to jasne, ze najskuteczniejsze beda przynety powierzchniowe albo schodzace plytko pod powierzchnie...jezeli jest glebiej to to, ze szczupak wychodzi z kilku metrow do przynety mi sie nie sprawdzilo.
Mowie o warunkach nie w Polsce, u nas ryba jest tak tluczona, ze najczesciej trzeba orac dno, zeby cos sprowokowac do brania.

W moim przypadku, poszukiwania odpowiednich woblerow daly mi pelniejszy obraz, czego mozna chciec od przynety..pewnie nigdy bym do tego nie doszedl, gdybym mial podane na tacy...:D

Wyszlo mi, ze docelowym materialem, ktory w mojej ocenie jest najlepszy do wyrobu przynet twardych, to wysokoudarowe tworzywo sztuczne. W takiej konstr. ster jest integralna czescia przynety, jaka wyplula wtryskarka...

O HM-ach i innych kwestiach juz kilka razy pisalem, wiec nie bede sie powtarzal... :D

Pozdro
Światecznie
Gumo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych