Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do sezonu Boleniowego 2010r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 05 marzec 2010 - 19:57

Witam.

Chciałbym abyście podzielili się w tym wątku o swoich przygotowaniach do sezonu boleniowego 2010r.Do rozpoczęcia sezonu pozostało dwa miesiące,zapewne już co poniektórzy nie mogą się doczekać.Jest tu na forum Jerkbait.Pl sporo nowych użytkowników, co może mają dużo ciekawego do powiedzenia w tej dziedzinie,a nie mieli okazji się jeszcze wypowiedzieć,być może mają pytania do bardziej doświadczonych kolegów w łowieniu boleni.Chętnie posłuchamy także starych wiarusów boleniowych...jakieś nowinki woblerowe...??,no wszystko to, co jest związane z łowieniem boleni.

Zachęcam wszystkich do dyskusji.

#2 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 marzec 2010 - 23:27

Widać że wszyscy się zbroją i nikt nie chce zdradzić nowych sztuczek na srebrne torpedy :D

#3 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 07 marzec 2010 - 23:06

Ja zakupiłem ripperki Knight, podobno dobra przynęta na bolka. Sprawdzę jak się będą sprawować u mnie na Odrze. Aha i na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w moskitiere, gdyż w zeszłym roku podczas inwazji bzyków to był towar wręcz deficytowy :mellow:

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 07 marzec 2010 - 23:45

Ja zakupiłem ripperki Knight, podobno dobra przynęta na bolka. Sprawdzę jak się będą sprawować u mnie na Odrze. Aha i na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w moskitiere, gdyż w zeszłym roku podczas inwazji bzyków to był towar wręcz deficytowy :mellow:

Nie wiem jak u Ciebie na Odrze wyglada rzeka ale w zeszlym roku znalazlem wlasnie identyczna i okazalo sie, ze przyneta jest kosa :mellow: U mnie sie sprawdzila

#5 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 08 marzec 2010 - 01:02

Tak wygląda Odra w moich stronach, gdzie poluję na rapy

Załączone pliki



#6 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 08 marzec 2010 - 10:00

Knight to przyneta stanowiąca jeden z wielu trybików mechanizmu lowienia boleni nie jest idealna na wszystkie warunki lowienia boleni ten sredni rozmiar jest ok do tego 10 gr glowka i mozna latac sprawdziła mi się przy wysokiej wodzie i poznej wiosnie gdy nagrzane jest dosc malo wody z wierzchu za trawami itp. w poprzek i z pradem ok pod prad moze stawiac duzy opór ewentyalnie podciac mozna boczne stabilizatory dopasowując przynete do uciagu i zachowania drobnicy

#7 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 09 marzec 2010 - 14:37

Tak wygląda Odra w moich stronach, gdzie poluję na rapy

W porownaniu do Odry na moim odcinku to to jakis kanal jest :mellow:

#8 OFFLINE   CIECIER

CIECIER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 09 marzec 2010 - 14:46

Panowie a jakie kolory Knight-ów Wam się sprawdziły,zbroje się i mam zamiar odegrać się na moich narwiańskich bolesławach w tym sezonie :angry:

#9 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 09 marzec 2010 - 15:53

Może i nie zbyt szeroka, ale za to cholernie rybna. Mało kto łowi tam bolki i inne ryby, dlatego jest ich jeszcze sporo :mellow:

#10 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 09 marzec 2010 - 18:43

A powiedzcie Panowie czy łowiliście i mieliście może jakieś bolki na Kastmastera? Bo ja już kilkakrotnie łowiłem, bierze dobrze ale szczupak, nie boleń.

Załączone pliki



#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2010 - 20:39

Widze duze zainteresoowanie knightami. Bywa ze i bolen sie interesuje <_< ...jak ma chec (w tamtym roku slabo bylo raczej).

Warto wiedziec, ze ta przyneta ma swoj odpowiednik za Woda. Ale nie bede dociekal kto wymyslil 1wszy, dosc ze zaopatrzylem sie kiedys..od 3cm :huh: do jakichs 8miu oferuja.

O nazwie knight tez mam, podobne sa...

Kolory jakich uzywalem to perlowe, perlowo-czarne i perlowo-niebieskie. Inna rzecz, ze w warszawskiej Wisle kolor nie ma z takiegoo znaczenia ale na wszystkie mialem brania.

Poza regulacja wielkosci wypustek tworzywa, odpowiedzialnych za ruchy gumy, warto pomyslec nad schowaniem olowiu glowki w korpus. Zaslepia sie to czyms w rodzaju cyjanopanu.

Kastmastera to jakos tak zawsze traktowalem jak taki kawal zelaza typu olowianka czy torpeda. Nie wiem jak gdzie indziej ale tu u mnie bolen na to da sie nabrac na poczatku seonu i to tam gdzie nie zostal juz opukany.

Gumo

#12 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 marzec 2010 - 20:45

A powiedzcie Panowie czy łowiliście i mieliście może jakieś bolki na Kastmastera? Bo ja już kilkakrotnie łowiłem, bierze dobrze ale szczupak, nie boleń.



belona tak troc w morzu pewnie tez by nie pogardzila ale bolenia na to nie chwycilem zgodze sie z gumo na poczatku sezonu jak woda nie obita to i na slidery bolki dawaly sie nabrac

#13 OFFLINE   CIECIER

CIECIER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 10 marzec 2010 - 19:12

Dzięki @Gumo za odpowiedź w sprawie Knightów.

#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 15:58

Bywa ze i bolen sie interesuje <_< ...jak ma chec

Gumo


Też, jakieś 4 lata temu stosowałem te gumy, zachęcony artykułem w prasie wędkarskiej, którą wtedy czytywałem Embarassed . Może nie umiem nimi łowić, bo wyniki miałem słabe. Potem i tak w 90% przerzuciłem się na woblery. A tak na marginesie to inna guma za to mi się sprawdziła, na Odrze: Walleye Sea Shad 4 - Albino/Fire Tail, producent bass assassin. Pomimo, bardzo intensywnego czerwonego akcentu w ogonie.

#15 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 11 marzec 2010 - 17:46

A jak wypada wam porównanie Hermesa Gloog i Thrill'a Salmo? Która z przynęt w poprzednich sezonach okazała się łowniejsza? Czy ten marketing Thrill'a jakoby był boleniowym killerem jest przesadny w stosunku do tego jakie są na niego wyniki?

#16 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 20:17

W poszukiwaniu boleni na moim odcinku Odry, salmo thrill i glog hermesa to podstawowe moje wobki. Na kazda z tych przynet nabralem juz nie jednego bolenia, jednak moje subiektywne odczucia co do skutecznosci obu przynet sa rozne, tak jak i same przynety.
I tak zauwazylem, iz wiecej zainteresowania okazywal hermes, bardzo czesto sie zdarzalo, ze rapa poprostu plynela za nim, lecz zadko decydowala sie na skuteczny atak.
Z koleji brania na thrilla bardzo czesto pojawialy sie jakby znikad w najmniej oczekiwanym momencie (czesto pod samymi nogami),lecz byly na tyle agresywne, ze najczesciej konczyly sie udanym holem.
Procz boleni na hermesa trafilo mi sie jeszcze kilka szczuplych, a na thrilla padlo kilka sporych okoni(co moze kogos zdziwic)..

Reasumujac, ogolnie wiecej bolkow wyciaglem wlasnei na thrilla( choc tak naprawde wiecej go uzywalem).
Doszedlem do wniosku, iz salmo thrill lepiej nasladuje naturalny pokarm boleni czyli ukleje.
Na podstawie moich skromnych obserwacji, moge stwierdzic, iz salmo thrill nie jest jakas uniwersalna i cudowna przyneta na bolenia, bo niejednokrotnie z wody schodzilem o kiju, mimo ze bolenie zerowaly bardzo intensywnie.

#17 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2010 - 21:50

@blackabyss mógłbyś jeszcze opisać sposoby prowadzenia tych woblerów, tempo, kierunek względem nurtu, itp. i na jakich miejscówkach się najlepiej sprawdzały

z góry dzieki
pzdr
Grzecho

#18 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 12 marzec 2010 - 00:01

A jak wypada wam porównanie Hermesa Gloog i Thrill'a Salmo? Która z przynęt w poprzednich sezonach okazała się łowniejsza? Czy ten marketing Thrill'a jakoby był boleniowym killerem jest przesadny w stosunku do tego jakie są na niego wyniki?

Z pierwszego wylatuja stery a drugi to najbardziej przereklamowany masowy polski wobler. Kup olowek Gebskiego, to jest lowny boleniowy wobler.

#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2010 - 10:12

Ja tylko dorzuce tyle, ze zmieniajac lowiska, dana przyneta moze sie nie sprawdzic gdzies zupelnie a gdzie indziej darzyc rybami.

Z drugiej strony mozna trafic na dzien/dni kiedy ryby wala we wszystko i..jakos pozniej trudno zejsc na ziemie, ze przyneta ktora mamy nie jest cud przyneta zawsze skuteczna.

Z 3 strony bardzo dobra przyneta młócona w danym rejonie non stop powoduje zanik bran.

No i, jak to z boleniem, jest jeszzce kilka stron ale trzeba sie starac wybrac w miare szeroki zestaw rozmaicie pracujacych przynet, zeby nie bylo tekstu......tutaj jest trzaskajacy mróz a ty synu przyszedles w krótkich spodenkach... :D

Gumo

#20 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 12 marzec 2010 - 11:52

A jak wypada wam porównanie Hermesa Gloog i Thrill'a Salmo? Która z przynęt w poprzednich sezonach okazała się łowniejsza? Czy ten marketing Thrill'a jakoby był boleniowym killerem jest przesadny w stosunku do tego jakie są na niego wyniki?


Masz tutaj, bo generalnie wszystko juz było
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7373& ;prevloaded=1&&start=0

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=tree&th=1136&am p;am p;




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych