Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przechowywanie przynęt spinningowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 kwiecień 2006 - 14:05

Witam,korzystająć z wolnego dnia,odwiedziłem sklep wędkarski i zakupiłem kilka gum.Wszystkie gumy w sklepie były zapakowane w torebki plastikowe z zamkiem błyskawicznym,czy jakoś tak.

No i zacząłem się zastanawiać czy sposób przechowywania przynęt spinningowych(chodzi mi głównie o gumy) ma jakiś wpływ na ich łowność??

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 kwiecień 2006 - 14:58

No i zacząłem się zastanawiać czy sposób przechowywania przynęt spinningowych(chodzi mi głównie o gumy) ma jakiś wpływ na ich łowność??

No np. jak przechowujesz w jednym pudełku (przegródce, torebce) gumy róźnego koloru to potem masz je wszystkie w jednym kolorze :mellow: . A poza tym mogą niektóre pudełka rozpuszczać i odbarwiać inne przynęty np. woblery.
Pozdr.
Salmo

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2006 - 15:06

@Tommek,

mam identyczne uwagi jak @Salmo. Gumki w różnych kolorach mogą się niepotrzebnie zabarwić. Przechowywane w torebkach strunowych mogą się bezpowrotnie odkształcić, a niektóre plastikowe pudełka rozpuszczają gumy. Kupuj tylko te pudełka w przypadku, których jesteś pewien że nie będą rozpuszczać gum bo jest to bardzo upierdliwe i może zniszczyć ci wiele przynęt. :(



#4 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2006 - 15:18

Czasem nie ma nic złego w tym, że gumki się przebarwią. Ja celowo łączę niektóre kolory, by się delikatnie miejscami zabarwiły, np. gumki białe z seledynem.

#5 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 kwiecień 2006 - 15:24

Ja też czasami przechowuje różne kolory gum razem żeby zmienić im kolor,ale czy przechowywanie gum w jednym kolorze w torebce strunowej ma potem jakiś wpływ na brania??Bo w sumie nie mam aż tylu pudełek żeby wszystkie kolory gum trzymać oddzielnie

#6 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2006 - 15:53

Sprowadziłem ze Stanów tysiące gumek (najczęściej Relaxy). Wszystkie przechowywałem (a sporo wciąż przechowuje- już od 2-ch lat) w obszernych torebkach strunowych. Jedyne gumki z którymi coś się działo w trakcie przechowywania to te świecące w ciemności (zachodziła tam jakaś reakcja chemiczna i nieco zmieniały kolor i lekko parciały). Co do odkształceń, to jedynymi gumami odkształconymi były te, które do mnie dotarły (niektóre były tak zmaltretowane (jedna na sto), że ewidentnie musiały być podczas transportu mocno i przez długi czas ściskane). Żadnych odkształceń podczas przechowywania w domu nie zauważyłem.

#7 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 kwiecień 2006 - 17:14

Ok,dzięki,o to mi chodziło