Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Epidian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 czerwiec 2015 - 21:45

Panowie planuję przejść przy wklejaniu sterów na żywicę Epidian (ponoć 5 jest najwłaściwsza) może mi ktoś coś więcej o niej powiedzieć? np. czy jest przeźroczysta, jeśli tak czy po upływie czasu również?. Może wie ktoś gdzie to kupić np. w Kielcach , Radomiu, Starachowicach..., nie wiem czy kupi się to w "każdym" sklepie z chemią itp??. Z góry dzięki za odp pozdr



#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 czerwiec 2015 - 07:36

Michale, do wklejania sterów każda bezbarwna żywica będzie dobra. Nawet, jeśli (jak wzmiankowany Epidian 5) ma lekko słomkowy odcień. Natomiast wadą Epidianu jest proporcja stosowania utwardzacza, czyli 1 do 10 wagowo. Będzie Ci trudno odmierzyć właściwe proporcje dla małych ilości, właściwych do wklejania sterów. A odmierzyć trzeba bardzo dokładnie. Dodatkową wadą jest sam utwardzacz (Z-1), który posiada specyficzny, ostry zapach. Może droższym, ale z całą pewnością lepszym sposobem jest stosowanie powszechnie dostępnych żywic, np: UHU PLUS 300 kg. Występuje w różnych pojemnościach, w formie strzykawek lub aluminiowych tub.

Załączony plik  uhu-plus-300-kg.jpg   38,23 KB   9 Ilość pobrań



#3 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:38

dzięki Januszu za odp;), kurcze zawsze coś :doh: ...już sam nie wiem, czyli z epidianem też sprawa nie wygląda tak "kolorowo", tego UHU też kiedyś próbowałem, ale właśnie też po czasie kolor zrobił się słomkowy... Czy człowiek chce tak dużo od życia :whistling:  - szukam tylko  ideału :innocent:  - kleju (żywicy) który trzymałby mocno przez długi czas i byłby trwale przeźroczysty (lub przynajmniej się starał być)?!    (poxipol przeźroczysty, ponoć też nie jest najlepszym wyborem)



#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 czerwiec 2015 - 11:42

Spróbuj tej. Masz 10 minut na nałożenie na stery, kolejne 10-15 na korekty, jest trwale bezbarwna, dobrze wypełnia szczeliny. Do wody może trafić po około trzech godzinach (lub oczywiście później). Żeby pewnie trzymała, ster należy nawiercić wiertłem min. 1,5 mm. To jest najpewniejsze połączenie.

http://www.bocianmix...ukt,modele.html


  • trout master lubi to

#5 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 czerwiec 2015 - 13:59

dzięki za info;) tylko ta cena + wysyłka , w "normalnym" sklepie się chyba tego nie dostanie, no ale nic jak nie znajdę nic innego to spróbuje. (Co do czasu schnięcia oczywiście nie zależy mi na szybkości wiązania)



#6 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 20 czerwiec 2015 - 15:08

Spróbuj tej. Masz 10 minut na nałożenie na stery, kolejne 10-15 na korekty, jest trwale bezbarwna, dobrze wypełnia szczeliny. Do wody może trafić po około trzech godzinach (lub oczywiście później). Żeby pewnie trzymała, ster należy nawiercić wiertłem min. 1,5 mm. To jest najpewniejsze połączenie.

http://www.bocianmix...ukt,modele.html

 

Podepnę się pod temat.

Czy nada się o do wklejania oczek  z drutu 1,0 do dużych przynęt,jako alternatywa dla distalu?


Użytkownik sebalos.77 edytował ten post 20 czerwiec 2015 - 15:10


#7 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 czerwiec 2015 - 15:23

Do wklejania oczek, moim zdaniem, jest zbyt gęsta. Nie będzie wnikać właściwie w drewno. Do wklejania wkrętek zastosowałbym raczej http://www.bocianmix...ukt,modele.html


  • Sebalos lubi to

#8 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 20 czerwiec 2015 - 15:51

Dziękuje bardzo ,na pewno skorzystam,dosyć mam już taplania w distalu.



#9 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 czerwiec 2015 - 20:13

Panowie planuję przejść przy wklejaniu sterów na żywicę Epidian (ponoć 5 jest najwłaściwsza) może mi ktoś coś więcej o niej powiedzieć? np. czy jest przeźroczysta, jeśli tak czy po upływie czasu również?. Może wie ktoś gdzie to kupić np. w Kielcach , Radomiu, Starachowicach..., nie wiem czy kupi się to w "każdym" sklepie z chemią itp??. Z góry dzięki za odp pozdr


Dlaczego chcesz wklejać stery na żywicy????
Każda jest płynna, co utrudnia poprawne jego ustawienie a po pewnym czasie twarda jak … żywica. Nie jest to dobre połączenie. Jedyny skuteczny sposób na to aby ster wklejony na żywicy nie wypadł to nawiercenie w nim otworku (kolega wyżej podpowiedział). Chyba nie chcesz na każdym sterze wiercić otworków. :(

Pzdr.

#10 OFFLINE   Skryty

Skryty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • Lokalizacjaokolice Lipska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:01

to że trzeba zrobić punkt zaczepienia w sterze to ja wiem, wklejałem już na kleje epoksydowe, ale żaden nie był przeźroczysty. Szukam takiego który by trzymał "odpowiednio" i nie żółkł po dłuższym czasie. Próbowałem też klei typu technicoll do tw. pl. ale zdecydowanie za mocno nadwyręża poliwęglan, także od dłuższego czasu go nie stosuję. Zostaje chyba tylko żywica...



#11 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:32

to że trzeba zrobić punkt zaczepienia w sterze to ja wiem, wklejałem już na kleje epoksydowe, ale żaden nie był przeźroczysty. Szukam takiego który by trzymał "odpowiednio" i nie żółkł po dłuższym czasie. Próbowałem też klei typu technicoll do tw. pl. ale zdecydowanie za mocno nadwyręża poliwęglan, także od dłuższego czasu go nie stosuję. Zostaje chyba tylko żywica...

 

Jedynie żywice do omotek są idealnie przeźroczyste. Mają długi czas wiązania więc i dużą ilość wykorzystasz (zamiast wyrzucić). Są też w miarę elastyczne.

Spróbuj tego.   :)