Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pentax 645D - Coś pięknego ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 marzec 2010 - 09:04

http://www.optyczne.pl/2762-nowo%C5%9B%C4%87-Pentax_645D.htm l

Może niekoniecznie dla wędkarzy, ale generalnie ten Pentax narobi na rynku niezłego bałabanu w średnim formacie :D Super Pentax!

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 21:05

Pentax tym aparatem oj narobi bałaganu, po cenie można stwierdzić że będzie niezłą konkurencją dla najwyższych modeli aparatów.Niech będzie co raz większa konkurencja, to może ceny będą co raz niższe :D

Tak patrząc na dzisiejsze oferty aparatów większych formatów niż 35mm to coraz częściej o nich słychać. Dajmy na to mamiye która wprowadziła niezłą promocję, kupując body bodajże 645AFDII, możesz dostać aż nawet 4 szkła za darmo, oszczędzając 8tyś.

Ciekawi mnie od jakiegoś czasu fakt dlaczego nie które modele nazywają się tak samo chodzi mi o 645, mamiya, phase one czy też nowy pentax. Czyżby chodziło o format?


Pozdrawiam
Slider




#3 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 10 marzec 2010 - 22:03

Matryca wielkości 40 Mpix i RAWy wielkości ponad 100MB :huh: > Ciekawe ile waży 16 bitowy TIF?Pewnie jak film Divx 700MB :wacko: Cena sugerowana 27 000pln.Pentaxiarze oczekujący pełnej klatki dostali chyba troszkę więcej niż chcieli B)

#4 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 22:36

Matryca wielkości 40 Mpix i RAWy wielkości ponad 100MB :huh: > Ciekawe ile waży 16 bitowy TIF?Pewnie jak film Divx 700MB :wacko: Cena sugerowana 27 000pln.Pentaxiarze oczekujący pełnej klatki dostali chyba troszkę więcej niż chcieli B)


Fakt zapas kart pamięci obowiązkowy albo laptop i bezpośrednie zgrywanie na dysk. Do obróbki takich plików to zwykły pecet z 4gb ram to raczej nie wystarczy...

W takim razie rawy z pentaxa wiecęj ważą niż z Hasselblada H3DII który jest wyposażony w matrycę 50mpx. Waga Rawa z pentaxa jest zbliżona do wagi tiffa 8'mio bitowego z H3D. Jak to bywa, większy plik równa się więcej informacji o zdjęciu... co się czasem przydaje przy obróbce.

Do takich aparatów które generują potężne pliki powinni dorzucić woreczek kart pamięci albo kartę pamięci z wifi :D

Pozdrawiam
Slider

#5 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2010 - 23:07

Są już karty SD 64GB

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 23:15

Są większe też:)

Przy sesjach z takim aparatem używa się najczęściej bezpośredni import plików do programów graficznych lub sortowania. Praca wygląda tak że fotograf robi zdjęcia a w tym samym czasie grafik je obrabia.

Pozdrawiam
Slider

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 marzec 2010 - 07:27

Matryca wielkości 40 Mpix i RAWy wielkości ponad 100MB :huh: > Ciekawe ile waży 16 bitowy TIF?Pewnie jak film Divx 700MB :wacko: Cena sugerowana 27 000pln.Pentaxiarze oczekujący pełnej klatki dostali chyba troszkę więcej niż chcieli B)


Fish ... kogo to obchodzi :lol: Ci co to kupią problemu z tym nie będą mieli. Poza tym takim aparatem robi się raczej przemyślane zdjęcia, pracuje się inaczej niż kompaktem, albo nawet lustrzanką.

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 marzec 2010 - 07:28

Ciekawi mnie od jakiegoś czasu fakt dlaczego nie które modele nazywają się tak samo chodzi mi o 645, mamiya, phase one czy też nowy pentax. Czyżby chodziło o format?




Tak - format 6x45.


#9 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 11 marzec 2010 - 10:08

Tak jakoś przeraziła mnie wizja otwarcia tego 100MB RAWa jako 700MB 16-bitowego TIFa z którego tworzę kolejną warstwę.Następnie zabieram się do obróbki tego 1,4GB zdjęcia B) .Nie wiem czy dobrze liczę ale przyzwoity domowy PC-et chyba nie jest w stanie tego udźwignąć :wacko:

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 marzec 2010 - 21:56

To fakt! :D Ale jak ktoś kupuje takiego potwroa to kupuje też potężny komputer. Mój kolega kupił D3x i do tego komputer z 4 procesorami i 16GB RAM.

#11 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 22:17

. Mój kolega kupił D3x i do tego komputer z 4 procesorami i 16GB RAM.

To serwer bardziej niż zwykły komputer B)


#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2010 - 08:36

[quote]
. Mój kolega kupił D3x i do tego komputer z 4 procesorami i 16GB RAM.
[/quote]To serwer bardziej niż zwykły komputer B)

[/quote]

Zwykły komputer ... :D do obróbki zdjęć :D