Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MHX DS820 DS821 a S842?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 07:34

DS820 macałem sam blank i gotową wędkę.... DS821 domyślam się że będzie mocniejszy ale jak się wpisuje między te dwa blanki S842 gdzie i gramatura i moc jest "pomiędzy" dwoma DS'ami? różnice że dwa to dropshot a ten nie widzę ;) chodzi mi bardziej o praktyczne różnice. cena S842 jest bardzo promocyjna....



#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 07:41

DSy będą zdecydowanie bardziej szczytowe niż S842. Miałem DS821, to bardzo szczytowy patyk o realnym c.w. 5-15g + guma. S842 jest zdecydowanie wolniejszy, o bardziej środkowym ugięciu.

#3 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 czerwiec 2015 - 08:58

Zależy do czego kolega poszukuje blanku

S842 to blank ogłęnszej pracy, cw opisane w tym przypadku dobrze przez producenta i górą te 9 gram plus delikatna gumka da radę, fajny kijek na okonie.

DS821 to szczytowy szybki blank pod mocniejsze łowienie, można ogarnąć porządne okonie, i sandaczyka na lekko



#4 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 09:22

przezbroiłem ostatnio fabryczną wędkę opisaną 5-15 g.... pomimo znacznie lżejszego uzbrojenia oceniam ją na maks 12gram - brak siły w dolniku na pociągnięcie rzutu... do łowienia okoni....fajna zabawka w castingu. traf chciał że na 5 cm kopytko połakomił się sandacz.....ok 45 cm i.... wędka pracowała pod multikiem.... szukam czegość budżetowego do samodzielnego ukręcenia. wędka (cast) ma obsłużyć 7 - 10 gram plus maks 7 cm gumy (okoń ciut grubiej). ma to być delikatne ale dające szansę powalczyć z wymiarowym sandaczem...i nie ma to być wklejka



#5 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:03

to obstawiam DS

S842 to typowa okoniówka, nie pociągnie tych przynęt



#6 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:08

Zdecydowanie DS821 zatem ;)



#7 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:27

ale DS821 z tego co kolega pisze jest w rzeczywistości mocniejszy....5-15 plus guma.... czyli sandacz na lekko a nie okoń na ciężej.... czy może już za dużo niuansików szukam?



#8 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:33

Mam DS821 w spirali w cascie zbrojony przez @Mekamila. Jak dla mnie rewelacja - najlżej co nim próbowałem to główka 3,5g + 2 calowa guma oraz 4,5g wobek. Najciężej czeburaszka 12g + 3" guma. Polecam szczerze ten blank, tym bardziej że w BRC mają go w śmiesznej cenie - patrz dział Outlet :). U mnie DS821 jest sparowany z ABU LT. Jeśli mieszkasz gdzieś niedaleko mnie możemy się umówić na oględziny.


Użytkownik mahi66 edytował ten post 25 czerwiec 2015 - 10:37


#9 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 10:44

niestety mieszkam w sotlycy :) więc nie obejrzę ręcyma ;)

moje zastanawianie się bierze się stąd że posiadam kijek do sandacza na lekko z potężnym dołem jak na górne cw max 12 gram plus gumiak. niestety ten patyk do okonia jest za mocny.... przy zacięciu rozrywa pyszczek okoniom...i łowienie pozostawia pewien niesmak... nie chcę też dublowania czy zbyt mocnego nakładania się wędek - będę miał dylemat na którą łowić ;)



#10 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 25 czerwiec 2015 - 11:09

DS821 ma delikatną i czułą szczytówkę (spady raczej nie będą miały miejsca) i dużą moc w dolniku - zerknij sobie na zbieżność blanku. Gdzieś w necie są pokazane ugięcia - @minecjusz je znalazł na francuskiej stronie o rodbuildingu.