Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty oklejone skórą a regulamin PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 12:40

Pomijając kwestie etyczne. Czy wykorzystywanie ryb których wymiar ochronny ewidentnie jest złamany do produkcji woblerów, jest czy nie jest zgodny z regulaminem? Wydaje mi się że producent takiej przynęty powinien przedstawić dowód na to że ryba została pozyskana w sposób legalny. Tzn. komercyjnie, bo innej ewentualności nie da się chyba udowodnić. Może to burza w szklance wody, ale wkurza mnie np. 15 cm szczupak obdarty ze skóry.

#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2010 - 12:55

Wydaje mi sie, ze takie cos byloby trudno udowodnic, ze skora zostala zdarta z ryby niewymiarowej.

Najlepszym sposobem na ukrocenie tego jest nie kupowanie takich wynalazkow. Zaden wobler i tak nie porusza sie w wodzie jak zywa ryba.
Jezeli ktos chce maksymalnie upodobnic swoja przynete do ryby to musi poszperac w przynetach gumowych, atraktorach zapachowych (niektore firmy od razu nasaczaja) a takze popracowac nad technika prowadzenia.
A cwana ryba i tak zobaczy roznice, chocby z powodu, ze to bedzie wisialo na powrozie.

Tak ze, moim zdaniem, jest to wybieg marketingowy, majacy stworzyc wrazenie wiekszego stopnia upodobnienia do pokarmu naturalnego i z powodow w/w nie przeniesie sie na wieksza ilosc bran.

Kwestii zasadniczych zwiazanych z produkcja nie poruszam bo taki watek juz byl, a i ci co nie czytali, mysle ze czuja problem.

Gumo

#3 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 18 marzec 2010 - 13:06

Wydaje mi sie, ze takie cos byloby trudno udowodnic, ze skora zostala zdarta z ryby niewymiarowej.



To po drugie.. Choć chyba naistotniejsze...
Bo po pierwsze, to obowiązuje nas przede wszystkim ustawa o rybactwie śródlądowym i wydane na jej podstawie rozporządzenie w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie...
A po trzecie, to prawo chroni ryby w wodach publicznych. W stawie hodowlanym nie ma wymiarów...
Tak że Gumo słusznie prawi - nie będzie popytu - nie będzie podaży...


#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2010 - 13:13

Ludzie, wiosna idzie, wędki w dłoń i za pstrągiem/kleniem trzeba ruszyć, a nie dywagować o takich mecyjach...
Pięknie za oknem, przynajmniej u mnie :D

#5 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 18 marzec 2010 - 13:31

Ludzie, wiosna idzie, wędki w dłoń i za pstrągiem/kleniem trzeba ruszyć, a nie dywagować o takich mecyjach...
Pięknie za oknem, przynajmniej u mnie :D



Mądrego to i poczytać przyjemnie...
Ale skoro kolegę coś boli, to wypada pomóc.. By w spokoju ducha mógł się hobby oddać!!

#6 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 marzec 2010 - 16:44

Jasne. Tyle że, mnie chodzi o te w których właśnie widać, że ewidentnie są zdjęte z ryb niewymiarowych, jest np. cała głowa, rozmiar łuski itp.

#7 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 18 marzec 2010 - 17:48

Ryby mogą pochodzić z prywatnych stawów itp., nikt nie zdoła udowodnić skąd pochodzą ryby. A resztę zostawmy sumieniu twórców...

#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 marzec 2010 - 08:55

Tak dla jaj napiszę tylko , że mucha też całkiem sztuczna nie jest bo z naturalnej sierści i piórek :mellow:

#9 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 22 marzec 2010 - 10:09

Mnie się to oklejanie skórą wogóle nie widzi. Ale jak już ktoś musi to są sposoby. Wszystkich skalpowników zapraszam do siebie. Kupicie sobie pstrążków małych i róbcie co chcecie, bylebym ja tego nie widział. Przynajmniej z rzeki mordować nie będziecie. Aha kiełbi, kóz i innych wynalazków nie hoduję. Tu polecam wylęgarnię w Szczodrym na dolnym Śląsku.

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2010 - 22:48

Na pewno cię odwiedzimy po majowym wyjeździe na szkiery
Pozdrawiam FC :mellow:
Outsider
http://www.fishingclub.eu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych