Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamizelka wedkarska z duzymi kieszeniami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 marzec 2010 - 21:51

Temat juz sie kilka razy przewinal, ale ja mam troszke inne wymagania. Po debacie z moim staruszkiem doszlismy do wniosku, ze kamizelka do spinningu powinna miec wieksze kieszenie, zeby pomiescic pudlo z woblerami. Ojciec znalazl cos takiego:

http://www.hurch.pl/index.php?s=produkt&idCat=76&idP rod=2032

Dwie pojemne kieszenie w pionie i kilka mniejszych. Moze szalowo nie wyglada, ale chyba da rade. Ktos moze juz ja przetestowal? Albo moze macie inne propozycje? Nie wiedzialem nic ciekawego ani na Cabelas ani na BassPro. Myslalem tez o chest-packu Fishponda. Duzo kieszeni, ale wszystkie male i wyglada, ze troche wazy. Chyba nie dla mnie.

#2 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 21 marzec 2010 - 23:40

.

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 marzec 2010 - 06:06

Kupiłem kormorana twin bag za 55zł i jest na tyle miejsca co w kamizelce za 300zeta.

#4 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 08:51

Ja mam tego cormorana i dla mnie jest do dupy - jak wrzuce kilka pudełek do kieszeni na przodzie to cieżko mi operować wedką...

#5 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 09:07

.

#6 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 22 marzec 2010 - 09:32

Mi z wyglądu jak najbardziej pasuje, wreszcie kamizelka na której jest miejsce na naszywki :lol: jerkbaitowe również :mellow:
szkoda tylko że cena tych sensownych kamizelek nadal straszy :unsure: a te wszystkie w przedziale 100-150 są powiedzmy wątpliwej jakości i przydatności :(

#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 marzec 2010 - 10:53

Trzeba trochę mieszać i nie ładować za dużo pudeł z przodu bo faktycznie trochę ciągnie do przodu.Można ściągać paskami mocniej to się nie obsuwa.

#8 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2010 - 12:33

Od kilku sezonów używam takiego Graffa:
http://www.graff.cil.pl/katalog.php?mod=prod&id=548& dzial1=50&nr_dz_gl=&lang=pl

Spokojnie można zmieścić pudełka ze sporymi woblerami. Na razie nie odnotowałem żadnych usterek, suwaki działają, nigdzie się nie pruje itd. Cena bardzo umiarkowana.

#9 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 22 marzec 2010 - 23:02

Graff raczej odpada, mam muchowa i nie jestem zadowolony. Zamki sie rozwalaja i chyba cos z konstrukcja jest nie tak, obciazenie zle sie rozklada na ramiona i kark. Simms robi fajne kamizelki ale kiszenie sa zdecydowanie za male.
Wada chest-packow, jak dla mnie, jest to, ze kilka kieszeni nachodzi na siebie. Kumpel ma Fishponda, jak zapakuje kiezenie, to wszystko z przodu odstaje. Bardzo nieporeczne. Mi wystarcza dwie duze i jedna lub dwie male kieszenie z przodu, a z tylu na aparat. No i musi sie nadawac do brodzenia. Ktos widzial takowa?

#10 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 marzec 2010 - 00:33

może wychwood truefly-vest ?

wygląda bardzo rozsądnie, i kieszenie nie wydają się być małe :D


#11 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 23 marzec 2010 - 02:49

Nawet nie glupio wyglada i podejzanie tanio. Slaba wytrzymalosc jest mocna strona Wychwooda :lol:
A moze ktos tego Loopa ma? http://www.fishingme...-vest~5186.html
Troche kosztuje, ale spelnia wymagania. Ciekawe tylko czy wygodna?

#12 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 marzec 2010 - 08:29

Wedki to każdy robi u wędkoroba :D ale do krawca to już szkoda czasu iść :D, nie lepiej uszyć sobie na miarę?? Skoro te, które w handlu Ci nie odpowiadają to pogadać z krawcową i będziesz miał dokładnie to czego oczekujesz.
Pozdrawiam.

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2010 - 09:16

O ile wedki bezposrednio wplywaja na wedkarski wynik o tyle to, w co jestem ubrany mniej.
Cos chyba nie tak z tymi linkami na poczatku watku? Musze powiedziec, ze skutecznie to musi odstreczac do lektury watku...

Odnosnie jednej takiej cechy kamizelki wedkarskiej, ktora moim zdaniem jest najistotniejsza a takiej jeszce nie widzialem organoleptycznie...
Jak dla mnie kamizelka wedkarska (zakladam ze uzywa sie jako ostatnia, zewnetrzna warstwa) nie zawadzi jakby byla z czegos co nie przemaka.
Zakladanie drugiego dnia na siebie mokrej szmaty nie jest ok a i niszcza sie rozne przedmioty, ktore tam sie trzyma.

Gumo

#14 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 24 marzec 2010 - 07:09

U mnie ten link dziala, wiec nie wiem co jest zle.
Niby kamizelka nie lowi, ale jak sie caly dzien w niej lazi to jednak robi roznice czy jest wygodna czy nie.

#15 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 24 marzec 2010 - 09:24

Sam link działa, tylko obrazek kamizelki się nie wyświetla, ja wchodzę po lewej w zakładkę kamizelki i tam wybieram kamizelkę ATLAS :D nie wiem od czego to zależy, ale sposobem macajewa działa.

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2010 - 09:13

http://www.hurch.pl/index.php?s=pokaz&menu=1008&do=u nset

http://www.looptackl...stems/OPTi-Vest

Gumo



#17 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 25 marzec 2010 - 21:30

Jesli szukasz dobrej kamizelki to polecam wyrób Orvisa Battenkill Pro Guide Vest. Kamizelka produkowana z niewielkimi zmianami przez ponad 12 lat.Niezawodne zamki, kieszenie pojemne, materiał zbudowany w ten sposób że kiedy wbije się w niego hak z zadziorem to rozciągamy go i wyjmujemy bez rwania, bardzo komfortowa nawet gdy włożymy ciężkie i duże pudełka z przynętami. Sam jej używam od 9 sezonów i nie widzę wad.
http://www.orvis.com/store/Product.aspx?pf_id=818P&dir_i d=758&group_id=781&cat_id=5138&subcat_id=6037

#18 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 26 marzec 2010 - 19:16

Dzieki. A pudlo 15x20cm wejdzie w te wieksze kieszenie?

#19 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 26 marzec 2010 - 21:22

Witam.
Tak to wygląda przykładowo zapakowane i wypakowane najwieksze pudełko pośrodku 20*14*3,5cm wchodzi do trzeciej i drugiej kieszeni od przodu, czarne pudełka C&F 20*12*4 wchodzą spokojnie z zapasem do wszystkich kieszeni oprócz zupełnie tych z przodu gdzie wejdą ale z pewnym oporem. Kamizelka na zdjęciu może nie jest już najpiękniejsza ale ma za sobą jakieś 9 sezonów, każdego roku około 50 dni nad wodą w słońcu i deszczu.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 26 marzec 2010 - 21:24

A tak z boku.

Załączone pliki