Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jezioro Sejwy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2010 - 18:31

Witam Kolegów po kiju.
Mam pytanko o wszelkie szczegóły, które możecie mi przekazać o jeziorze Sejwy.
Wybieram się tam na letni wypoczynek z wędką, a ponieważ jest to jeden z pomysłów, więc proszę przekażcie rzetelne i aktualne informacje o tej wodzie bym mógł podjąć decyzję.
Napiszcie jaka to woda,
· Charakter łowiska
· Co pływa
· Gdzie kupić licencje
· Gdzie wynająć ew łódź itp.

Za wszelkie info bardzo dziękuję.


#2 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 kwiecień 2010 - 07:59

Jeśli masz na myśli jezioro Sejwy niedaleko Sejn to pewnych informacji potrafię udzielić :D Jest to jezioro sielawowe (ale niestety sielawy w nim nie ma już od kilku lat). Powierzchnia ok. 100ha, max głębokość 25m, sporo górek, ogólnie dno dosyć urozmaicone. Ostatnimi czasy woda ta słynie ze sporych sandaczy, co na suwalszczyźnie jest rzadkością. Z białorybu liczyłbym na dużego leszcza, bo też jest go tam sporo, ewentualnie lina. Trafiają się też niedobitki 20-kilogramowych karpi i amurów - pozostałość po zarybieniach PGRyb-u.
Dzierżawcą jeziora Sejwy jest PZW Suwałki. Zezwolenie możesz kupić przez internet (http://www.pzw.suwalki.com.pl/) albo w którymś sklepie wędkarskim w Suwałkach, Augustowie czy Sejnach.
Połamania!

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 kwiecień 2010 - 08:21

O sejny za czasów studenckich często nawet tam bywałem ze wzgł.na projekty w tamtych okolicach,oczywista z travelek w tybie zamiast sztaligi :mellow: to prawda ze sandaczy tam sporo,mozna podjąć tez bez problemu z brzegu,jesli czcesz liczyć na cos innego niz sandały to raczej marne szanse,(no chyba ze cos sie zmieniło)przedział wiekowy bardzo rozległy ,i sporo było drobiazgu 30cm potrafiacego w ciągu dnia pudło relaxów pozbawić kopytek,od pulnocnej strony łowiłem zazwyczaj,z tego co kolega pisze to widać zostało troche sandało.

Minus to to że niestety smigała tam ekipa z Gawrychrudy,ludzie z wędkami bioracy co popadnie i niestety umiący łowić.no ale jak widać niedali rady,skoro cos zostało

co do miejsc to klasyka spady stoki górki,echo bardzo wskazane,a jesli z brzegu to od pulnocy,jak dla mnie najciekawiej/rybnie no i noc pod brzeg podchodziły smoczki do 50-60cm mozna było złowic poprawiajac sobie wyniki z któciaków porannych

#4 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2010 - 20:01

dzięki za info
jakby kto co jeszcze wiedział poproszę info na priv