Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z kołowrotkiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mr.Prezes

Mr.Prezes

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:J

Napisano 18 lipiec 2015 - 11:58

Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu castingowego.Mój kołowrotek to Abu Garcia Black Max i jest z nim jeden problem.Gdy rzucam przynętą to szpula kołowrotka nie zatrzymuje się gdy przynęta zderzy się z taflą wody tylko kręci się dalej i dalej i dalej co powoduje tzw."Ptasie gniazdo".Plecionka jest strasznie splątana i nwm co mam robić :'( .Gdy zmieniam ustawienie hamulca rzutowego na najwyższe to gdy przynęta zderzy się z wodą to szpula co prawda zatrzymuję się ale na takim ustawieniu nie da się praktycznie oddać nawet średniej wielkości rzutu.Myślałem też że to wina plecionki (Dragon Maxima Clear 0.20mm) ale raczej w to wątpię.Naprawdę chciałbym zacząć łowić metodą castingową bo bardzo ale to bardzo mi się spodobała,lecz z tak poważnym problemem raczej trudno będzie coś złapać :D.Naprawdę będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki lub porady co mam zrobić,czego nie zrobiłem lub co źle zrobiłem.


  • Tomek88 i ezehiel lubią to

#2 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 lipiec 2015 - 12:08

Paluszek na szpuli cały czas kontrolując obroty i łapiemy szpulkę, gdy przynęta wpada do wody. Potem z czasem można kombinować z dynamiką rzutów i odległościami. Jednak praktyka, praktyka i jeszcze raz cierpliwość :)

 


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 lipiec 2015 - 12:15

  • ezehiel lubi to

#3 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 18 lipiec 2015 - 12:31

Kolego początki są zawsze trudne , teeeeeeeeeeeeeeeee  brody doprowadzają do szewskiej pasji :lol:   wyreguluj hamulec szpuli ,  powinno pomóc  :)



#4 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 lipiec 2015 - 12:48

Ahh te przyzwyczajenia do stałoszpulowców :) Kolego, jak szpulki nei zatrzymasz palcem - to tak będzie zawsze :) Inny świat te multiplikatory :)


  • Flame lubi to

#5 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 18 lipiec 2015 - 12:53

Witam Dwa razy podchodziłem do tego temat .Na początek kołowrotek z dolnej pułki dał mi moc nieprzyjemnych chwil na wodą .Po 2 latach choroba wróciła i człowiek już ozdrowiał nowa koncepcja nowe wyzwanie.Po lekcji u kolegi po kiju zakup ABU REVO STX ,kijek nie szpada tylko TalonVI 64HM i zabawa trwa do dziś.Zero splątań i bardzo chwalę plecionkę X-zoga super plećka .Czasami porady są potrzebne ale praktyczne jak ci kolega po kiju udzieli sa praktyczniejsze.pozdrawiam udanego miłego wędkowania.



#6 OFFLINE   Mr.Prezes

Mr.Prezes

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:J

Napisano 18 lipiec 2015 - 13:09

Dziękuję wszystkim za odpowiedz,na pewno wezmę wasze porady pod uwagę i może macie racje cierpliwość i ćwiczenia to podstawa :D  



#7 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 lipiec 2015 - 06:17

Kolego początki są zawsze trudne , teeeeeeeeeeeeeeeee brody doprowadzają do szewskiej pasji :lol: wyreguluj hamulec szpuli , powinno pomóc :)


Gdyby to była choć "szwedzka" … pasja, to pod kołowrotek by pasowała. :D

#8 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 19 lipiec 2015 - 16:45

Ja się może podłącze , kupiłem multik Abu Garcia Ambassador 5601 C4 , do tego plećka PP 20lbs. Podczas rzutu kilka razy plecionka sklinowała się na szpuli multika i odstrzeliłem 3 jerki .... Przynęty od Melanżyka po 100g i slider 10 tonący.

Co może być przyczyną że w trakcie lotu wabika blokuje się pleciona na szpuli ?? POMOCY !



#9 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 lipiec 2015 - 18:50

Pewnie za luźno nawinięta i się "wcina" przy dużym przeciążeniu. :(
  • ezehiel lubi to

#10 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 19 lipiec 2015 - 21:35

Pewnie za luźno nawinięta i się "wcina" przy dużym przeciążeniu. :(

A jest na to jakis sposob ?? No tak to wyglada jakby byla wcieta pod wczesniejsze zwoje ...

#11 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 lipiec 2015 - 21:46

Kiepska sprawa.
Zwijana przynęta stawia za mały opór i zwoje pletki są luźne. Jedyny sposób to zjechać z jej średnicą lub kupić bardziej miękką.
Inny sposób który wydaje mi sie mógłby coś zaradzić,to zwijać pletkę przez coś z oporem, ale wtedy to już kompletny brak czucia przynęty. Młynek na pewno sobie z tym poradzi.

#12 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 19 lipiec 2015 - 21:52

Kiepska sprawa.
Zwijana przynęta stawia za mały opór i zwoje pletki są luźne. Jedyny sposób to zjechać z jej średnicą lub kupić bardziej miękką.
Inny sposób który wydaje mi sie mógłby coś zaradzić,to zwijać pletkę przez coś z oporem, ale wtedy to już kompletny brak czucia przynęty. Młynek na pewno sobie z tym poradzi.

No jerki 100g ale przy podszarpnieciach moze luz...
Cieńsza niz 20lbs to raczej nie wchodzi w gre przy tej przynecie. A byś polecił jakąś dobrą sprawdzoną pletke pod takie jerki ??

#13 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 lipiec 2015 - 02:12

Kolego a może wręcz odwrotnie i plećka za cieńka do klocków i dlatego wcina się przy szarpaniu ja spróbowałbym raczej na 30lbs przejść np PP sam takiej używam do jerków do 80gr i nigdy podobnych problemów nie miałem,i jeszcze docisk szpóli może być za bardzo skręcony co też może mieć wpływ na wcinanie plecionki.

#14 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2015 - 06:25

Kolego a może wręcz odwrotnie i plećka za cieńka do klocków i dlatego wcina się przy szarpaniu ja spróbowałbym raczej na 30lbs przejść np PP sam takiej używam do jerków do 80gr i nigdy podobnych problemów nie miałem,i jeszcze docisk szpóli może być za bardzo skręcony co też może mieć wpływ na wcinanie plecionki.

Hamulec odkręcony praktycznie na luźno ;-)
Zamówiłem PP 50 lbs i bede probować. Tylko że jerki na dnie leżą......

#15 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 lipiec 2015 - 20:29

Takie uroki castingu pierwszy sezon też odstrzałów trochę było u mnie ale teraz już bez strat a przyjemność niesamowita i do spina wracam tylko z najmniejszą gramaturą