Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Walleye CC661 / Competitor CC661 - różnice a budżetowy kij do woblerów i obrotówek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 kwiecień 2010 - 09:07

Lamiglas - Walleye CC661 / Competitor CC661

Co prócz dolnika różni te dwa modele w z oferty Lamiglas?

Chciałbym zakupić kij, który (z Antares AR) pozwoli mi komfortowo łowić woblerami 5-12gr i blaszkami obrotowymi no.2-4.

Według tego, co pisze Jerzy w swoim artykule (http://www.jerkbait.pl/?p=157) i z moich skromnych doświadczeń, Lamiglas Walleye CC661 powinien się do tego nadawać. Co jednak, prócz krótszego, wygodniejszego dla mnie uchwytu, odróżnia go od bliźniaczego kija z serii Competitor?

Może macie jakieś swoje propozycje na taki kij? Coś o parametrach wyżej wymienionych, ale może nieco dłuższe 7-7.6

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 09:27

ale ja opisywalem XC661 na blanku IM700 z serii Certified Pro.

Competitora CC661 uzywalem krotko i dobrze go wspominam, byl delikatniejszy od XC661. 15 lbs mocy. W dolnym zakresie chodzil tez lepiej niz 17 funtowiec, ale to nie powinno dziwic. Z scorpionem 1001 i zylka 0,2 lub plecionka 8 lbs spokojnie moge polecic ten kijek na okonie do wabikow od 4-5g. Gora w granicach 20 g moim zdaniem...


Tego walleye nie znam.




p.s Antaresa AR do blaszek obrotowych wielkosci 2 raczej nie polecam. Chyba, ze korpusy tych blystek beda ciezsze i bardziej zwarte, jak np w obrotowkach ABU droppen. Aglia 2 to raczej przyneta dla Conquesta 51 i to na kiju max 10-12 funtow o niezbyt szybkiej akcji.

Mam na mysli skuteczne lowienie a nie katowanie sie rzutami na 4-5 metrow.. :D

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 kwiecień 2010 - 09:30

Lamiglas - Walleye CC661 / Competitor CC661

................?
Chciałbym zakupić kij, który (z Antares AR) pozwoli mi komfortowo łowić woblerami 5-12gr i blaszkami obrotowymi no.2-4.
.......................7-7.6

Nie znam tego konkretu. Znam natomiast XC661 CertyfiedPro i ten z pewnością obsłuży zapodany przez Ciebie asortyment przynetowy.
Kolega Tofik miał niedawno jeszcze pięknego amiglasa o nie znanym mi symbolu, który rownież s powodzeniem obsłuży te wabiki. Zapytaj go może :D

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 09:36

[quote]
Lamiglas - Walleye CC661 / Competitor CC661

................?
Chciałbym zakupić kij, który (z Antares AR) pozwoli mi komfortowo łowić woblerami 5-12gr i blaszkami obrotowymi no.2-4.
.......................7-7.6
[/quote]
Nie znam tego konkretu. Znam natomiast XC661 CertyfiedPro i ten z pewnością obsłuży zapodany przez Ciebie asortyment przynetowy.
Kolega Tofik miał niedawno jeszcze pięknego amiglasa o nie znanym mi symbolu, który rownież s powodzeniem obsłuży te wabiki. Zapytaj go może :D
[/quote]


ten tofikowy to 15 funtowy XMG opisywany w jakims rodbuldingowym artykule. Moim zdaniem zarowno competitor CC661 jak i Certified pro XC661 beda sie lepiej ladowac przy dolnym zakresie. XMG ma juz te sztywnosc typowa dla wielu kijow wysoko modulowych...



#5 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 kwiecień 2010 - 19:10

Dzięki za odpowiedzi :D



Jerzy

p.s Antaresa AR do blaszek obrotowych wielkosci 2 raczej nie polecam. Chyba, ze korpusy tych blystek beda ciezsze i bardziej zwarte, jak np w obrotowkach ABU droppen. Aglia 2 to raczej przyneta dla Conquesta 51 i to na kiju max 10-12 funtow o niezbyt szybkiej akcji.

Mam na mysli skuteczne lowienie a nie katowanie sie rzutami na 4-5 metrow.. Smile


Hmm.. Szkolno-trenningowym St.Croix TRC66MF i rzeczonym Antaresem, rzucam blaszką nr.2 na ok. 20m. Nie jest to oczywiście wygodne ani nawet mądre, ale jak trzeba, to się da. W sumie no. 2 mogę sobie odpuścić. Szukam czegoś do woblerów i wirówek.

Zdecyduję się raczej na tego Lamiglasa, chyba, że znajdę coś ciekawszego, używanego.



jerzy

XMG ma juz te sztywnosc typowa dla wielu kijow wysoko modulowych...


Wygląda na to, że klasyczny szklak mógłby się tu sprawdzić?


pozdrawiam :D

#6 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 07 kwiecień 2010 - 22:17

Czy St.Croix Avid AVC 66MLF będzie spełniał założone kryteria kija?

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 kwiecień 2010 - 21:31

Czy St.Croix Avid AVC 66MLF będzie spełniał założone kryteria kija?



tak


#8 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:33

Dzięki :D

#9 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 11 kwiecień 2010 - 09:44

Jeszcze pytanie odnośnie Lamiglas CC703.

Na stronie Żbik'a, według opisu, wędka spełnia moje wymagania, jednak na stronie Lamiglasa jej opis jest dziwny. Chodzi o moc (http://www.lamiglas.....php?groupid=19). Wędka jest opisana na 8-20lb. Rozumiem, że potraktowali tą wartość baaardzo orientacyjnie? Według lamiglasa wędka ma mniejszy wyrzut niż CC661, ale większą moc. Czy te cechy nie pozostają w sprzeczności?


Drugą wątpliwość budzi dolnik.

Według Lamiglas'a jest to dolnik nr. 3
http://www.lamiglas....ges/prod/19.jpg

A u Żbika jest to również nr. 3, ale według zamieszczonego zdjęcia:
http://zbik.fishing.pl/var/sklep/storage/images/media/fotki/ uchwyty/lamiglas/lamiglas_bass/30492-5-pol-PL/lamiglas_bass. jpg

Jaka w końcu jest jej rękojeść? :wacko:

pozdrawiam :D

#10 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 11 kwiecień 2010 - 10:06

według lamiglasa CC703 ma rekojeść numer 2 i wyrzut 3/4oz czyli 21g,a CC661 ma rękojeść numer 1 i wyrzut 5/8oz czyli 18g :D

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:28

trzebaby zobaczyc jaka ma zbieznosc ten CC703. Zdarza sie, ze kij na duza moc a relatywnie niewielki do tej mocy c/w.

Taki kij najprawdopodobniej ma akcje blizsza mod/fast i delikatniejsza szczytowke. Moc jest w dolniku.

Biorac pod uwage filozofie Lamiglasa, a takze fakt, ze seria competitor jest robiona z podstawowego wegla, mozna z pewnym prawdopodobienstwem zalozyc, ze CC703 cechuje sie wlasnie taka charakterystyka.

Ale to takie moje teoretyzowanie, bo tego konkretnego kija nie mialem w rekach.. :D

Kije o takiej akcji sa bardzo wszechstronne i latwe rzutowo. Spokojnie mozna z kijem takim wybrac sie i na pstraga i na szczupaka.

Piszac art. o Uniwersalizmie w castingu, opieralem swoje obserwacje wlasnie na doswiadczeniach z wedkami tego typu.

Slawek Kurzynski z BigBaita uzywa Batsona o podobnej charakterystyce..

Zapytaj o szczegoly ... :D

#12 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 11 kwiecień 2010 - 15:22

Taki kij najprawdopodobniej ma akcje blizsza mod/fast i delikatniejsza szczytowke. Moc jest w dolniku.

Biorac pod uwage filozofie Lamiglasa, a takze fakt, ze seria competitor jest robiona z podstawowego wegla [..]



Ok. Coś już wiem. Co rozumiesz poprzez filozofię lamiglasa? Opisy są bardziej precyzyjne? Do 3/4oz oznacza do 3/4oz, a nie jak w St.Croix, do 1i1/3?

Cały problem jest w tym, że tych wędek nie sposób zobaczyć przed kupnem. Opisy też cechują się dużą dowolnością. Najlepszym przykładem są St.Croix TRC60 i 66MF. Opisy dokładnie te same, wędki różne.

Rozumiem, że ten CC703 nie będzie taką pałą, jak teoretycznie taki sam TRC66MF?

dziękuję raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam :D


#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 11 kwiecień 2010 - 21:34

Rozumiem, że ten CC703 nie będzie taką pałą, jak teoretycznie taki sam TRC66MF?



Nie mozna tego wykluczyc...
Jesli jednak zalezy ci na lzejszych okoniowych wabikach celuj w kij omocy 12-15 lbs i progresywnym ugienciu.

#14 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 11 kwiecień 2010 - 21:37

OK. Dzięki :D

#15 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 14 kwiecień 2010 - 16:53

Dostałem dziś Lamiglas Competitor CC703

Jednak zdecydowałem się właśnie na nią. Zaważyła dostępna długość i fakt, że jednak nie szukam kija całkowicie pstrągowego (choć życzę sobie i wszystkim pstrągów i na taki kij).

Wszystko, co napisał Jerzy się potwierdziło i chciałem z tego miejsca podziękować Jemu i wszystkim tym, którzy odpowiadali na moje posty :D

Już podczas porównania na sucho, widzę, że wędka pomimo niemal identycznego opisu z St.Croix TRC66MF, różni się od niej diametralnie. Na pierwszy rzut oka widać, że jest od niej o sporo cieńsza i delikatniejsza, choć wyraźnie czuć zapas mocy w dolniku. Ma mniejszą zbieżność, a akcja średnia w opisie rzeczywiście przekłada się na głębsze ugięcie kija. Nie traci przy tym szybkości i czułości. Wykonanie też bardziej przypadło mi do gustu. Lakier oszczędnie na omotkach i dużo mniej szpachli w korku rękojeści.

Wydaje mi się, że mam dokładnie to, czego chciałem. Więcej napiszę, po pierwszym łowieniu.

pozdrawiam :D

#16 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 04 maj 2010 - 11:35

@ dawid może napisz coś o tym kiju bo i mnie on kusi

#17 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 04 maj 2010 - 19:42

To typowy uniwersalny kij, co oczywiście nie dla wszystkich może oznaczać zaletę. Opis jest w zasadzie zgodny z jego parametrami.

Wraz z Antares AR swobodnie rzucam bardziej lotnymi woblerkami (x-rap shad 6cm/9gr, s.minnow 9/10, s.butcher 6/7) a już całkiem swobodnie i daleko nieco cięższymi (x-rap 10/13, s.perch 8/12, rapala DT 6/17). Dużo oczywiście zależy od konstrukcji, lotności woblera. Obrotówki spokojnie od nr.3, a gumy już od główek 7gr.

Używam go z Shimano Antares AR, ale nie jest to młynek do bardzo lekkiego łowienia i myślę że taki kij sparowany z czymś lżejszym mógłby sensownie obsłużyć szeroki zakres przynęt, od pstrągowo-okoniowych wabików po szczupakowe przynęty (na lekko oczywiście, np. x-rap 10/13, s.perch 8/12i14).

Wykonanie bardzo dobre i dokładne. Nie ma mowy o nadmiarze lakieru czy innych niedokładnościach.

Uchwyt Fuji ECS pokryty cieniutką warstwą gumowatego tworzywa (pewnie się zetrze).

Korek ze śrenią ilością szpachli, choć wyraźnie mniejszą niż w najtańszych St. Croix.

Małym minusem jest brak zaczepu do przynęty, ale to akurat prosto dorobić Cóż, trzeba pamiętać, że to najtańszy kij z ofery Lamiglass'a

Jak chcesz, to załączę zdjęcia detali wędki :D

#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 maj 2010 - 23:54

Ja chcę :D Nie jestem pabik, ale i innym może przydać się real photo tego kija, a sam wątek zyska na wartości

Pozdrawiam
Grzesiek

#19 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 09 maj 2010 - 20:41

.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 09 maj 2010 - 20:44

.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych