Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garaz na samochod z lodka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   WuTomek

WuTomek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 21:07

Witam. Mam nietypowe pytanie - czy ktos moglby sie podzielic informacja jaka (i) dlugosc i (ii) szerokosc moze miec samochod z podczepiona przyczepa z lodzia wedkarska (ew. sama przyczepa z lodzia). Pytanie moze dziwne, ale pytam bo projektuje garaz do swojego domu i chcialbym moc wjezdzac do owego razem z przyczepa i lodzia... Z gory dziekuje.. T.

#2 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:08

Wydaje mi się, że to zależy od (i) dlugości i (ii) szerokości łodzi wędkarskiej / przyczepy, jaką chcesz posiadać :D .
Przejrzyj sobie na allegro łodzie i przyczepy - przeważnie tam w ogłoszeniach podają wymiary - jak Ci się spodoba jakaś łódź lub przyczepa, będziesz miał odpowiedź.

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:34

a nie uważasz że bardziej funkcjonalny był by garaż z dwiema bramami lub ewentualnie jedną szeroką
tak by postawić przyczepę z łajbą obok auta? zwykle gdy garaż jest długi, to na końcu robi się graciarnia...
http://www.sk.pro-ar...g/G200-00PH.jpg
http://www.remonty-budowlane.eu/projekty/grafika/garaz_g2_01 .jpg
http://www.e-okna.pl/zdjecia/artykuly_duze/mieszkanie_normst ahl_d.jpg

#4 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 kwiecień 2010 - 09:06

Ciekawe pytanie,na które Ci odpowiem ze swojego przykładu.Swoją łódź parkuje w osobnym garażu i podam Ci moje gabaryty.
sama łódź to 4,9m
szerokość 1.9m
natomiast na lawecie potrzebne jest dużo więcej miejsca z powodu,
łódź z silnikiem na rufie to dodatkowe 90cm =5.8 do tego doliczamy dyszel lawety z przodu u mnie bardzo krótki specjalnie tak projektowany to 60cm od dziobu łodzi to już= 6.4m.
Także jedyne rozwiązanie to ustawienie równoległe obok samochodu zakładając szerokość lawety z nadkolami to 2,3m minimum plus przejście obok musisz założyć plac na samą łódź 7x3m min, plus drugie tyle na samochód.Zakładając takie wymiary i tak za bardzo nie poszalejesz z wielkością łodzi a nie wiesz co zechcesz za parę lat. Bardzo trudno Ci będzie podjąć taka decyzje aby zbudować garaż na miarę kilku dziesięciu lat.Ja bardziej bym myślał nad jakąś dodatkową wiatą na samą łódź. Mój garaż ma 6.3x3 i dlatego łódź stoi pod katem do osi na styk z obu stron.Pozdrawiam Tornado

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2010 - 14:59

Rzeczywiscie niecodzienny post. :D

Gdybym mial taki problem to pomyslalbym na zaprojektowaniu takiego garazu, gdzie wjezdzalo by sie z 1 strony samochodem z lodka.(w garazu oczywiscie osobne pomiesczenie na sprzet wedkarski) a wyjazd odbywalby sie drzwiami garazowymi z drugiej strony... B)

Gumo

#6 OFFLINE   WuTomek

WuTomek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 17:22

Dziekuje za komentarze. Garaz ma byc z duza brama - dwustanowiskowy, ale glupio mi trzymac w nim samochod i lodke, a zonie kazac moknac przed garazem :mellow: . Wiec jak juz sie mam mordowac z budowa to pomyslalem o trzech stanowiskach z czego jedno, wewnetrznie mialoby pomiescic samochod ciagnacy przyczepa i lodka. W zalaczeniu wycinek projektu jak to ma wygladac (dom to parterówka bez poddasza uzytkowego)- pomieszczenie na dwa samochody i pomieszczenie gospodarcze - niejako przedluzenie garazu. Pomyslalem o zastapieniu waskich drzwi (jak w projekcie) i wstawieniu szerokich drzwi (z 2.5 m) miedzy garazem, a pomieszczeniem gospodarczym, tak aby mozna bylo wjezdzac do srodka samochodem z podpieta przyczepa i lodzia. W sumie calosc pomieszczen (garaz i pom. gospodarcze) ma miec dlugosc 997 cm - wyglada ze samochod i lodka miescilyby sie na styk... Przelotowy charakter odpada - nie mialbym jak wyjechac z drugiej strony.

Załączone pliki

  • Załączony plik  garaz.jpg   15,58 KB   74 Ilość pobrań


#7 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 16 kwiecień 2010 - 20:37

Skoro przy tych gabarytach wjeżdżasz do garażu samochodem z łódka i nie masz możliwości wyjazdu z drugiej strony to jak będzie z wyjazdem z garażu? Osobno łódka i osobno samochód?.Ciężko będzie na tak małej przestrzeni wycofać cały zestaw.

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 17 kwiecień 2010 - 19:09

Może będzie parkował zestaw tyłem i sprawa rozwiązana.
Ale 6,5 metra na łódkę na przyczepce to dobre obliczenia konstrukcyjne.


Pozdrawiam
Outsider

Fishing Never Ending Story !