Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

RYUKON Jerk 1,80m 50-100g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 kwiecień 2010 - 18:35

Witam mam pytanie co sadzicie o tym kiju , jest to nowość Daiwy.


http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-ryukon-jerkbai t-g5-a180-p965-k7698.html

I czy multiplikator Daiwa Megaforce 100 TSHL pasowałby do tego zestawu?
Proszę o Pomoc ;) ;) ;)
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.


Link do kołowrotka
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-megaforce-100- tshl-g5-a75-p572-k4771.html

#2 OFFLINE   mare7

mare7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaKrólewo. Rheda Wiedenbrück

Napisano 24 kwiecień 2010 - 19:34

moim zdaniem nadaje sie

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 kwiecień 2010 - 19:38

napisane jest wyraźnie wędka jest z pazurem
pozdrówka

#4 OFFLINE   mare7

mare7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaKrólewo. Rheda Wiedenbrück

Napisano 24 kwiecień 2010 - 19:41

no tak nie doczytalem do konca Embarassed

#5 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 kwiecień 2010 - 22:29

To że jest to wędka pod multiplikator to wiem.Chodzi mi o parametry tego sprzetu ...

#6 OFFLINE   mare7

mare7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaKrólewo. Rheda Wiedenbrück

Napisano 24 kwiecień 2010 - 22:33

to jusz napisales w tytule to nie bardzo rozumiem o co hodzi morze rozwin bardziej pytanie

#7 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 kwiecień 2010 - 22:52

Chodzi mi czy opłaca się dać tyle kasy za ten kij? Jaki kołowrotek by najlepiej do niej pasował itp.
Pytanie głównie kieruje do ludzi którzy mieli do czynienia z tym sprzętem , napiszcie co sądzicie o tym kiju i jak wcześniej wspomniałem o multiplikatorze: Daiwa megaforce 100tshl

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 00:28

do kija 50-100g lepszy bedzie okraglak mieszczacy okolo 100m plecionki o mocy 30 funtow. Polecam conquesta 201 albo Daiwe Millionaire 203 SW lub TD Luna 203...

magforce`a sobie odpusc, za duzo plastiku.

Jak szukasz niskoprofilowca do takiego kija to lepiej TD zillion crazy cranker, curado 201 DPV albo TD Z Big Bait special.

Ten ostatni tylko do slodkiej wody ..

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 07:05

moge z czystym sumieniem potwierdzic to, co napisal jurek, jezeli bedziesz lowil na przynety tej kategorii, to ergonomiczny okraglak bedzie zdecydowanie lepszym wyborem, ale sa tez niskoprofilowce, ktore sobie swietnie radza w tej kategorii wagowej, ktory kolowrotek do ktorej wedki lub przynet mozesz przeczytac kilka postow wyzej, w tym samym podforum (katalog)
ja uzywajac takich wybikow lowie na lune 200 lub alphasa 150 :D

#10 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2010 - 07:27


Popatrzyłem sobie na ten kijek, a w szczególności na jego opis i powiem ci, że ja bym tego wędziska nie kupił.
Daiwa, niby poważna firma, a pisze takie dyrdymały na temat tej wędki...blank z włókna węglowego High Modulus :huh:
Dlaczego nie chcą się pochwalić z jakiego grafitu robione są te wędziska ?? A może się wstydzą ? Skoro ta wędka jest taka dobra, to klient powinien być poinformowany przynajmniej o materiale, z którego owa wędka została zbudowana. To jest minimum wymaganych informacji. Dla mnie maty grafitowe High Modulus, to maty powyżej 43mln PSI. Przypominam, że standardem jest grafit IM6, który to, ma jedynie 33-34mln PSI. A to wielka różnica.

Drugie zdanie w opisie....Cienka i ekstremalnie lekka konstrukcja blanku....bez podania jakiejkolwiek informacji o materiale, sugeruje, dla znających się na rzeczy, wręcz kiepską konstrukcję mechaniczną. Oczywiście zastosowanie wysokomodułowych mat pozwala na znaczne odchudzenie blanku, ale jak znam ten rynek, to jedyną firmą robiącą spinningowe blanki w tym systemie jest Composite Developments Ltd(NZ). Tam buduje się blanki na matach 57 i 66mln PSI. I są to już ekstremalne i zarazem dobrze przetestowane konstrukcje.

Ostatnia sprawa....dlaczego tego wędziska nie ma na stronie Daiwa.com wśród produktów tej firmy ??

Uważam, że klient, który ma zapłacić za wędzisko 507zł ma absolutne prawo wiedzieć z czego to jest zrobione i jak uzbrojone. To są standardowe informacje. Nie chcę żle mówić o tym kijku, ale mam nieodparte odczucie, że wieje tu ściemą na kilometr. Decyzję o zakupie podejmiesz sam. Twój wybór.

#11 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 25 kwiecień 2010 - 22:42

Dzięki za info myślałem że będzie trochę bardziej pozytwnie.Kijek dostane w prezencie od kumpla wie że kocham wędkować i postanowił mi zrobić niespodzianke ,szkoda że się nie zapytał mnie o zdanie ale to w końcu prezent ,co ja narzekam........Kij został zakupiony w Holandii.
30 wypływamy na Szwecję mam nadzieje że się sprawdzi choć nie widziałem go jeszcze...
Paweł myślisz że kij będzie mniej wytrzymały jak przewiduje producent? Wywnioskowałem to z twojej wypowiedzi.

:D Dziękuje i pozdrawiam..... :D


#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 06:34

Krzysiek PL :D

dobra wedka najczesciej posiada trzy istotne cechy.

1 Pozwala rzucac wabikiem w lowisko
2 Pozwala holowac ryby
3 nie jest polamana :D

Jesli twoj kij Daiwy posiada owe trzy cechy, jest wielka szansa na to, ze pobyt w Szwecji moze byc udany..

powodzenia :D

#13 OFFLINE   Paweł Żak

Paweł Żak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2010 - 07:55

Dzięki za info myślałem że będzie trochę bardziej pozytwnie. Paweł myślisz że kij będzie mniej wytrzymały jak przewiduje producent? Wywnioskowałem to z twojej wypowiedzi

Nie mówię, że to słaba wędka, ale Daiwa skompromitowała się tym opisem. Jak się kupuje wędzisko za 500zł, to powinno się przynajmniej wiedzieć, z czego jest ono zrobione B) B)
Od ponad 10lat wędkuję tylko i wyłącznie wędkami zrobionymi na zamówienie. Przynajmniej wiem dokładnie co trzymam w ręku.
Najważniejsze, żeby ryby brały :lol:

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 kwiecień 2010 - 13:52

A ja myślę, że to zwykły, solidny kijek ze standardowego węgla (nie sztuka zrobić z 33mln PSI szybki blank tej długości do ciężkich wabików), ubrany w alconity, w przeciętnie atrakcyjnej cenie. Idę o zakład, że da sobie radę. A opisy marketingowych magików powinny Cię obchodzić tyle, co zeszłoroczny śnieg.

#15 OFFLINE   KrzysiekPL

KrzysiekPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 kwiecień 2010 - 22:09

Też mi się tak wydaje w końcu to Daiwa :wacko: i cena też nie należy do najniższych :unsure: :unsure: :unsure: ..Za 3 dni się przekonam jak nie będzie lodu na szkierach :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:
Dzięki i Pozdrawiam...

#16 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 kwiecień 2010 - 06:49

Tak jak mówi Jerzy: będzie dobrze. A opisy olej.

Pozdrawiam,
k

#17 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 kwiecień 2010 - 21:14

KrzysiekPL a mi się ta Daiwa bardzo podoba.Zdaj obowiązkowo relacje jak przejdzie testy.

#18 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 14:35

Pawle, opis czy jego brak nie ma znaczenia. Japońce na wiekszości swoich wędek nie tylko nie piszą z czego jest blank, ale nawet w katalogach nic nie doczytasz. Tzn poza jakimiś dziwnymi nazwami. To z czego jest kij uważają raczej za tajemnicę handlową. Ponadto czy blank ma modulów tyle czy tyle nie jest jakimś wyznacznkiem jakości, jest tam wiele szklaków w cenie nawet wyższej od graficiaków. Zresztą o le pamietam to firmy typu Konger czy jaxon prześcigują sie w opsywaniu z jakich to oni włókien robie IM7 , IM 10?:D RYUKON mimo, że na rynek Europejski jest tylko sprzedawany wygląda bardzo ładnie i pewnikiem to świetna wędka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych