Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Susza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 sierpień 2015 - 22:44

Jeszcze trochę i w niektórych rzekach woda zostanie tylko w dołkach. Kłusole będą mieli wyżerkę.

A tutaj zapowiada się jeszcze przynajmniej tydzień tropików.

Woda w zalewach też pewnie wpłynie negatywnie na populację ryb. Prócz suma i karpia .



#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 07 sierpień 2015 - 23:18

Na mojej rzece prócz tego, że niżowka to dodatkowo puścili z Międzyrzeca nieoczyszczone ścieki bytowe. Ryby sną, a wytłumaczenie prezeza Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych brzmi mniej więcej tak: jest gorąco i rośliny nie moga pobierać tlenu z powietrza więc pobierają go z wody. Załamka nad brakiem podstawowej wiedzy na temat obieku tlenu i CO2 w wodzie.

 

Pozdrawiam

Salmo



#3 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 07:42

Na mojej rzece prócz tego, że niżowka to dodatkowo puścili z Międzyrzeca nieoczyszczone ścieki bytowe. Ryby sną, a wytłumaczenie prezeza Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych brzmi mniej więcej tak: jest gorąco i rośliny nie moga pobierać tlenu z powietrza więc pobierają go z wody. Załamka nad brakiem podstawowej wiedzy na temat obieku tlenu i CO2 w wodzie.

 

Pozdrawiam

Salmo

Zgłoś to do odpowiednich organów. Zamiast marudzić i wylewać żale.


  • Taps lubi to

#4 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 sierpień 2015 - 08:31

W okolicach Mielnika najstarsi górale nie pamiętają tak niskiego stanu wody w Bugu :wacko:.

Tam gdzie od 4 lat łowię była zatopiona krótka stara kamienna główka i w ub. roku jak było mało wody to wierzch kamieni wystawał.

Myślałem że jest to jedna warstwa kamieni leżących na dnie. Teraz okazuję się że jest to główka o wysokości ok. 1m i już nawet nie po kamieniach ale po piachu naokoło można chodzić suchą nogą :unsure: . Na łowienie na przelewie nie ma szans.



#5 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 08 sierpień 2015 - 11:05

http://www.ostrowmaz...tualnosci/15316

Wynika z tego ,że lepiej niech nie pada, bo stwierdzono ,że obfite deszce  były głowną przyczyną śnięcia ryb w rzecze Mały Brok. I weź tu człowieku nie zgłupiej  :(



#6 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 08 sierpień 2015 - 11:26

Panowie trzeba się powoli przyzwyczajać że tą ilość wody która jest teraz w rzekach za rok dwa będziemy nazywać normalną


  • TomekSudety lubi to

#7 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 sierpień 2015 - 11:31

Lata bezmyślnej melioracji i kanalizacji przyniosły swój efekt. Do tego jeszcze wycinanie drzew nad rzekami, szczególnie tymi mniejszymi. 

 

PL jest krajem zagrożonym suszą hydrologiczną i obawiam się, że doświadczymy tego zjawiska szybciej niż nam się wydaje. Podobno w UE był jakiś program i środki finansowe na wspieranie naturalizacji rzek, ale nasz kraj nie skorzystał. Teraz dla odmiany mówi się, że grożą nam z tego tytułu kary ... taka nasza codzienność  :wacko:


  • Spawciu, glider i TomekSudety lubią to

#8 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 11:57

http://www.ostrowmaz...tualnosci/15316

Wynika z tego ,że lepiej niech nie pada, bo stwierdzono ,że obfite deszce  były głowną przyczyną śnięcia ryb w rzecze Mały Brok. I weź tu człowieku nie zgłupiej  :(

zawsze myślałem że deszcz powoduje natlenienie wody :huh: to jednak tak nie jest ?



#9 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 08 sierpień 2015 - 13:08

Zgłoś to do odpowiednich organów. Zamiast marudzić i wylewać żale.

 

Wylewam żale bo to jest forum, a wszystko skończyło się na Prokuraturze więc wyluzuj trochę. Widzę, że nic się tutaj nie zmieniło...

 

Pozdrawiam

Salmo



#10 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 08 sierpień 2015 - 17:13

Warta w okolicach Poznania... mogę iść o zakład, że w woderach i odpowiednim miejscu da się przejść rzekę. 

 

Paradoksalnie w odpowiednich miejscach ładnie rybki biorą i można zobaczyć co tam na dnie.... 



#11 OFFLINE   zino1978

zino1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 sierpień 2015 - 17:41

U mnie z wodą też tragedia. Tak niskiej i czystej wody nie było nigdy od kiedy latam za salmonami  czyli od 2005r. W tym tygodniu nie byłem - nie miałem odwagi na wbijanie się w wodery przy +35 - ale w poprzednim tygodniu zaliczyłem dwa wypady na Dobrzycę. Jeden z sucharkiem i jeden z nimfą. Bez ryb (kilka malutkich lipków). Wody totalnie brak, w woderach przechodzę rzekę w kilku miejscach a w spodniobutach mógł bym brodzić w całej rzece :o  co wcześniej było nie do pomyślenia. Jedyny plus jest taki, że wiem gdzie są kłody i korzenie przy dnie o których wcześniej nie miałem pojęcia bo w tych miejscach przy normalnym stanie jest spokojnie ponad 2 m wody. Jeżeli się nic nie zmieni to sezon pstrągowy już zakończyłem. :(  



#12 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 08 sierpień 2015 - 17:58

W "telewizowni" mówili ,że w niektórych rejonach kraju wyschły krany , wodę dowożą w beczkowozach. Wyłączane są bloki energetyczne chłodzone wodą.

Gdyby nie to ,że to rok wyborczy , pewnie usłyszelibyśmy   "Sorry , ale taki mamy klimat".



#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 sierpień 2015 - 18:24

Jedyny plus jest taki, że wiem gdzie są kłody i korzenie przy dnie o których wcześniej nie miałem pojęcia bo w tych miejscach przy normalnym stanie jest spokojnie ponad 2 m wody.

To trzeba pozaznaczać jakimiś chorągiewkami :P .


  • zino1978 lubi to

#14 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 sierpień 2015 - 18:29

W "telewizowni" mówili ,że w niektórych rejonach kraju wyschły krany , wodę dowożą w beczkowozach.

W sąsiedniej wsi na Podlasiu koleżance wyschła studnia z wodą pitną, teraz kupuje w sklepie. Ja ostatnio kosiarkę uruchamiałem chyba gdzieś tak w połowie czerwca :rolleyes: , mam oszczędności na paliwie bo klepiska kosił nie będę. Podlewam tylko pomidory i ......... kompost bo dbam o swoje glizdy :P.


  • Mariano Mariano i wingston lubią to

#15 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 08 sierpień 2015 - 22:35

Żeby nie być gołosłownym wrzucam (lekko ucięty) artykuł dot. w/w przeze sprawy.

 

Załączony plik  IMG_2395.JPG   101,89 KB   21 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam

Salmo


  • tebe lubi to

#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2015 - 22:38

Padało w okolicach Poznania, Zielonej Góry i Bydgoszczy? Bo według Blids.de przechodziły tam burze.



#17 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 08 sierpień 2015 - 23:29

@ godski padało oj padało nocne łowienie zakończyłem po 30 minutach, w ostatniej chwili przed nawałnicą dotarliśmy z kolegą do samochodu. Choć według mnie jednodniowy deszcz nie pomoże na niski stan, ale na pewno schłodzi i natleni wodę. W moim rejonie zapisy na Blids.de sprawdziły się w 100 %



#18 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 637 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 08 sierpień 2015 - 23:33

W Nowej Soli akurat kończy wizytę druga burza. Popadało mocno ale krótko, niewiele to pomoże jeśli dalej nie będzie padać.Rośliny "wypiły" ten deszcz zanim dotarł do ziemi. A prognozy mówią że nie będzie deszczu. Katastrofa. W tej chwili w korycie Odry "koło komina" jest ok. 80-90 cm wody. Nie zanosi się na to by jej przybyło, najbliższy tydzień ma być dalej upalny. Co dalej nie wiadomo, prognozy nie są optymistyczne., by nie rzec dramatyczne.

W porcie jest taki poziom, że łódką na silniku wypływam na styk. Trzeba będzie chyba sięgnąć po pagaj w najbliższych dniach. No i oczywiście łowienie na miejscowej ścianie i okolicy. Wypływanie gdzieś dalej, będzie grozić coraz bardziej utratą śruby bądź całej spodziny.

Zaskakujące jeszcze bardziej jest to, że o ile u nas poziom notowany na ok.100cm, to w Połęcku jest 40cm. Kilkanaście km wyżej Odrę zasila Bóbr, wcale nie mała rzeka. A poziom o wiele niższy niż powyżej ujścia Bobru.

Ryby słabo biorą. Ale to tylko nasze hobby, przeżyjemy. Gorzej dla żywych wodnych stworzeń i całego ekosystemu. Rolnicy już są załamani. Nawet chwasty w ogródku wysychają. Takich stanów rzek nie pamiętam gdzieś od 20-30 lat. I nie zanosi się w najbliższych dniach na poprawę. Raczej na gorsze trzeba się przygotować.


  • tost lubi to

#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2015 - 23:43

@ godski padało oj padało nocne łowienie zakończyłem po 30 minutach, w ostatniej chwili przed nawałnicą dotarliśmy z kolegą do samochodu. Choć według mnie jednodniowy deszcz nie pomoże na niski stan, ale na pewno schłodzi i natleni wodę. W moim rejonie zapisy na Blids.de sprawdziły się w 100 %

 

 

W Nowej Soli akurat kończy wizytę druga burza. Popadało mocno ale krótko, niewiele to pomoże jeśli dalej nie będzie padać.Rośliny "wypiły" ten deszcz zanim dotarł do ziemi. A prognozy mówią że nie będzie deszczu. Katastrofa. W tej chwili w korycie Odry "koło komina" jest ok. 80-90 cm wody. Nie zanosi się na to by jej przybyło, najbliższy tydzień ma być dalej upalny. Co dalej nie wiadomo, prognozy nie są optymistyczne., by nie rzec dramatyczne.

W porcie jest taki poziom, że łódką na silniku wypływam na styk. Trzeba będzie chyba sięgnąć po pagaj w najbliższych dniach. No i oczywiście łowienie na miejscowej ścianie i okolicy. Wypływanie gdzieś dalej, będzie grozić coraz bardziej utratą śruby bądź całej spodziny.

Zaskakujące jeszcze bardziej jest to, że o ile u nas poziom notowany na ok.100cm, to w Połęcku jest 40cm. Kilkanaście km wyżej Odrę zasila Bóbr, wcale nie mała rzeka. A poziom o wiele niższy niż powyżej ujścia Bobru.

Ryby słabo biorą. Ale to tylko nasze hobby, przeżyjemy. Gorzej dla żywych wodnych stworzeń i całego ekosystemu. Rolnicy już są załamani. Nawet chwasty w ogródku wysychają. Takich stanów rzek nie pamiętam gdzieś od 20-30 lat. I nie zanosi się w najbliższych dniach na poprawę. Raczej na gorsze trzeba się przygotować.

To i tak macie fart że popadało trochę.

Koło W-wy nic już wiele dni. Jeszcze gorzej na wschodzie w okolicach Siedlec. I blids.de nie daje żadnych szans.



#20 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 08:17

Wylewam żale bo to jest forum, a wszystko skończyło się na Prokuraturze więc wyluzuj trochę. Widzę, że nic się tutaj nie zmieniło...

 

Pozdrawiam

Salmo

Wiesz, gdybyś to napisał w pierwszym poście to sprawy by nie było. Po prostu przewija się tu tylu maruderów w ostatnim czasie, że można dostać alergii na ,,gorzkie żale".

Co do suszy-przyczyną ultra niskiego stanu wód nie jest winna tylko melioracja. Na Bugu granicznym też jest strasznie, być może znikające drzewa są jakąś przyczyną. Bobry i SG wycinają na potęgę. 4 lata temu nie można było przejść, do niektórych miejsc wchodziło się na czworaka-obecnie cień jest dopiero po godzinie 17...


Użytkownik Majo edytował ten post 09 sierpień 2015 - 08:20





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych