Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy dałoby radę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 11:42

Chciałbym w nadchodzący łyk-end majowy spróbować lekkiego jerkingu. Nie mam odpowiedniego sprzęty do tego i nie zamierzam kupować dopuki nie przekonam się czy metoda ta mi odpowiada. Ale mam sporo sprzętu spiningowego i wydaje mi się, że mółbym coś zaadoptować na próby. Np: Spining 2,4m do 40g + kołowrotek stałoszpulowy wielkość dowolna - jaka? + plecionka -Jaka średnica/moc?
No i najważniejsze jakie konkretne przynęty max 3 do tego kupić?

#2 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2006 - 11:48

Klon,

Kolowrotek: jakakolwiek 40. Czyli takie cos jak Shimano rozmiar 4000, waga miedzy 350 a 400 gramow.

Kup Slidera 7S w 2 roznych kolorach (naturalny i zarowa) i doloz do tego jedna 10S. Tez Slidera :D

Linka to jakies 15- 20 lb. Jaka bedziesz mial pod reka.

Przypon i do boju.

Guzu

#3 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 20 kwiecień 2006 - 11:52

To jest bardzo dobry pomysł. przynęty możesz kupić albo pożyczyć. przy wspomnianym kijku to raszej zaopatrz się w glidery o nazwie Slider nr7. No i pamiętaj, że regulamin określa max ilość złowionych szczupaków na chyba 3 sztuki. Czyli 3 metrówy i do domu. Jako ciekawostkę ci napiszę, że wielu kolegów z tego forum wypuszcza te kaczodzioby ponownie do jeziora.
Technika prowadzenia, żyłki czy plecionki do tego wabika są opisane na stronie producenta.

życzę powodzenia

#4 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 11:55

Mam Tice Libre 4000 z nawiniętą Tantal (czarna) 0,18 -mocy nie znam ale chyba powinno być OK?

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 11:57

najlepiej by bylo, gdybys sobie, od kogos, odpowiedni sprzet wanajal, bo takie lowienie spiningiem, to nie jest to samo ...
skoro masz probowac, to z multikem ...
tak sobie tylko swobodnie rozmyslam
:unsure: ;) :mellow:

#6 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2006 - 11:58

Na pewno bedzie OK.

pobaw sie Sliderami. Nie wiem na jakiej wodzie bedziesz probowal, ale jak warunki pozwola to naprawde wczuj sie w przynete. Z nia mozna wszystko. Jerkowanie, prowadzenie rowne, lapanie z opadu. Wszystko w Twoich rekach, a moim zdaniem do takich czarow wygodniej Ci bedzie przystpiac ze spinigiem. Kwestia obycia ze sprzetem.

Guzu

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2006 - 12:00

Klon, a skąd jesteś? Jerkówkę mogę Tobie pożyczyć, multika niestety nie ... bo sam czekam na mojego (stare sprzedałem, a te, które mam to niskie profile do troszkę delikatniejszego łowienia). Jeśli załatwisz sobie multika to kijek ode mnie dostaniesz na testy.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 12:01

Technika prowadzenia, żyłki czy plecionki do tego wabika są opisane na stronie producenta.

Teoretycznie przeczytałem chyba wszystko co znalazłem. Praktyka dopiero przedemną. Liczę na prawo frajera B)



#9 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 12:11

Klon, a skąd jesteś? Jerkówkę mogę Tobie pożyczyć, multika niestety nie ... bo sam czekam na mojego (stare sprzedałem, a te, które mam to niskie profile do troszkę delikatniejszego łowienia). Jeśli załatwisz sobie multika to kijek ode mnie dostaniesz na testy.

Pozdrawiam
Remek

@Remek,

Wielkie dzięki ale multik na początek mógłby mnie zniechęcić. Mam słaby manual. Wolę skupić się na prowadzeniu przynęty niż na rozplątywniu plecionki :lol:
A jestem z miasteczka, które kiedyś cudem uniknęło aneksji do Stolycy - Piastowa.


#10 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 12:19

Klonie w zeszłym roku, za poradą kolegów zacząłem pierwsze, nieśmiałe próby ze zwykłym spinningiem do 40g, kołowrotkiem ze stałą szpulą i dwoma sliderami 7 w wersji F i S.
Podobnie jak Ty miałem obiekcje pt. czy mi się spodoba :D
Krótko mówiąc to ...baaardzo zaraźliwa choroba, chwała że nie przenoszona drogą płciową B) Na dodatek przenoszący zarazki nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności, ani karnej, ani cywlinej :mellow: