Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Caldia 1500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2640 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 kwiecień 2010 - 18:19

Witam!
Jeżeli ktoś z Was ma zapotrzebowanie na Caldię 1500 w bardzo dobrej cenie, to polecam: http://www.fostersof...m.co.uk/ST73314

Pzdr,
Fatso

#2 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:49

a cóż to za caldia ? nie wygląda na KIX czy X, ta nowa biała też nie jest...
TD R4 jest na tej stronce za 150£ a to odmiana z rodziny caldiowatych.
dziwna sprawa, tym bardziej że taka cena.

#3 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:56

To wcześniejsza wersja obecnego srebrnego modelu Caldia X, jak sądze jeszcze MADE IN JAPAN.

#4 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:58

To wcześniejsza wersja obecnego srebrnego modelu Caldia X, jak sądze jeszcze MADE IN JAPAN.

aha, no to rzeczywiście cena niewielka z wysyłką wyjdzie ze 330-350pln nawet ze szpulą zapasową. ciekawe ile ich mają na stanie. osobiście nie skorzystam bo za mała, a wziąłbym chociażby na szpule :lol:

#5 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 kwiecień 2010 - 10:24

Mam Caldie trzeci sezon i odradzam ten kołowrotek. Daiwa zadrwił z klientów oferując tak drogi i tak kiepski produkt. Na dzień dobry wymieniłem nowy kołowrotek bo stary chodził ciężko. W nowym z jakiejś przyczyny systematycznie szwankowało nawijanie produkując coraz większy stożek z linki na szpuli. Nie zlicze ile plecionki poszło przez to do śmieci. Flaczała też sprężyna co powodowało, że linka często nie wpadał na rolkę kabłąka ale zatrzymywała się tuż przed nim ryjąc błyskawicznie dołek. Napisałem, że mam ten kołowrotek bo do użytku się on już nie nadaje. Jak mawiają w NRD, to szajs. PS. Wczoraj zabrałem na ryby ponad ośmioletnią Daiwę Emblem. Małe luzy i coś tam zaskrzypi ale nie zrobiła mi ani raz brody pomimo, że nawinąłem linkę po samą krawędź.

#6 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 30 kwiecień 2010 - 10:36

Ja używam Cladie X 3000 drugi sezon i póki co wszystko w porządku (no może poza tym, że przy 1-szym nawijaniu linki została mi korbka w ręce :lol: ) nawija plecionke super, chodzi gładko, w życiu brody nie miałem. Teraz na wiosnę kupiłem nowa Caldie 2000 (tą białą) i też śmiga jak należy. Możliwe że po trzech sezonach zmienię zdanie, ale póki co jestem zadowolony i nic złego nie mogę powiedzieć o tych kręciołkach.

#7 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 kwiecień 2010 - 10:39

A już myślałem czy nie zamienić Team Daiwa-S 3500Cu na Caldię :wacko:

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 kwiecień 2010 - 10:41

@barwena, w żadnym przypadku :huh:

#9 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 kwiecień 2010 - 10:46

@Patu-chciałem posmakować gładkiej jak jedwab pracy kołowrotka Daiwy z REAL4 :lol:

#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 kwiecień 2010 - 11:49

Ja używam Cladie X 3000 drugi sezon i póki co wszystko w porządku (no może poza tym, że przy 1-szym nawijaniu linki została mi korbka w ręce :lol: ) nawija plecionke super, chodzi gładko, w życiu brody nie miałem. Teraz na wiosnę kupiłem nowa Caldie 2000 (tą białą) i też śmiga jak należy. Możliwe że po trzech sezonach zmienię zdanie, ale póki co jestem zadowolony i nic złego nie mogę powiedzieć o tych kręciołkach.

Napisz proszę jakiej grubości plecionki używasz. U mnie notoryczna broda to efekt złego nawijania, ale nawet jak była nowa to z cienką było jako tako ale pow. 15 lb były problemy. Stary Emblem nawija bez żadnych pieprzonych stożków i zero problemów.

#11 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 30 kwiecień 2010 - 11:57

@Robert:używam PP 10 lb lub żyłki 0,22 także nie jestem w stanie tego zweryfikować , do 30 lb używam stradica FI bo jak go zajadę to nie będę płakał po nim ( caldia ma płynniejsza pracę, zero stuków, puków ani luzów)

#12 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 kwiecień 2010 - 12:00

Rpbert,pytanie jakby troszkę poza tematem-czy używasz często plecionki przy boleniowaniu,jakej i w jakich sytuacjach.Jestem ciekaw czy te brody to wynik stylu łowienia,jakości linki czy raczej na 100% wina kręcioła. :D

#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 kwiecień 2010 - 12:06

Ciekawe spostrzezenia i cenne - bo z pola walki - dzieki Robert.

Wiele z tego co zostalo napisane w tym watku :

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=177374 &

Potwierdza sie...


Guzu

#14 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 kwiecień 2010 - 12:34

Tak jak napisałem, wskrzesiłem starego Emblema i nie mam problemów a styl rzucania raczej ten sam bo za stary jestem na zmiany takowego :D Żyłki niechętnie używam jak bolki polują na płytkiej leniwie płynącej wodzie bo straszy je klin na styku z wodą. Dopiero żyłka 0,16 – 0,18 rozwiązuje problem. Drugi przypadek to przejrzysta woda np. na zaporówce. Łowię tak często plecionką, że jak zmieniam ją na żyłkę to zaraz odstrzeliwuje kilka przynęt bo nie wytrzymuje ona takich przeciążeń przy wyrzucie.

#15 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 kwiecień 2010 - 12:40

Tu mnie zaskoczyłeś.W takim razie jakiej wytrzymałości używasz plecionek i jaka marka co się najlepiej sprawdziła przy Twoim łowieniu?Więcej nie będę Cię niepokoić :mellow: .

#16 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 kwiecień 2010 - 13:02

Plecionka dowolna pod warunkiem, że jest to Spectra Steel Spiderwire :D Wiem z pewnego źródła, że co by nie pletli czołowi amerykańscy wędkarze do jak nikt nie widzi też łowią tylko tymi linkami. Używam 5, 10, i 15 lb.

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2010 - 18:12

Ja natomiast uzywam kilku caldii kix (a nawet modeli nizszych-freams) i nie zauwazylem niczego niepokojacego.
Natomiast przy Emblemie zawsze to samo - jezeli nie dopilnuje ze kablak perfekcyjnie zostal otwarty - pewne jego zamkniecie w trakcie rzutu.

Gumo

#18 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 21:11

@Gumo bo to są japońce przynajmniej na tenże rynek o ile nie wszystkie modele są tam robione.

Mam Caldie trzeci sezon i odradzam ten kołowrotek.

sprecyzuj jeszcze proszę o jaką caldię dokładnie chodzi żebyśmy wiedzieli, bo jak widzisz jest tego bardzo dużo w rodzinie :lol:

#19 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 kwiecień 2010 - 22:48

Mogę nawet bardzo dokładnie bo za wiele tego nie ma. Caldia 3000 - tyle napisali :D Kolor granatowy jak to coś pomoże. W rodzinie członków może być wielu ale to i tak te same geny :D

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2010 - 00:04

To prawda, po roznych przejsciach z kreciolami nie kupuje zadnych paździeży sprowadzanych na nasz rynek.
Zadna z tych Daiw nie jest koloru granatowego.
Tak mi sie tez zdaje, ze warto jest podawac konkretne informacje.

Ja mowie o Caldiach kix z japonskiej strony (starych). Sa juz nowe, w bialym wystroju.

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych