Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rodbuilder=mały modelarz?? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:18

dziś kończyłem trzecią wędkę własnej koncepcji (jak na razie tylko przeróbki) i nagle....... sruuuuuuuuuu przecież to beztroskie dzieciństwo me kiedy z wypiekami na policzkach sklejało i malowało się modele przeróżne - czy to kartonowe czy plastikowe czy z balsy.... i dla mnie stało się jasne co w tym całym przerabianiu, zbrojeniu kobinowaniu wymyślaniu mnie tak cieszy..... to "modelarstwo" z dużą dozą własnej twórczości....

ale do brzegu..... ciekawi mnie ilu z was twórców ma korzenie w modelarstwie? :)



#2 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:20

Twórcą nazwać się nie mogę ale za dzieciaka sklejałem z Tatą modele samolotów. Pierwszym modelem był nieśmiertelny Łoś kupiony w składnicy harcerskiej. No i nie tylko w budowaniu wędek to pomaga, bo meble z Ikea też nie stanowią problemu :lol:

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#3 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:47

Ja tak troszkę w szkole podstawowej sklejałem modele kartonowe (głównie samoloty z okresu II WŚ,oraz czołgi i samochody opancerzonet też z tego okresu),że po 2 latach zabrakło mebli innych miejsc w domu na nie ;) .Po szkole podstawowej już nie miałem czasu sklejać (wiadomo z jakich powodów...),ale nie przestałem kupować MM,oraz zamawiać numerów archiwalnych.Do dzisaj nazbierała mi się mała kolekcja (około 150szt.) z okresu 1975-2000.



#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:54

Kleilo sie i samoloty i statki ;) Wedki z leszczyny za dzieciaka tez robilem. Wiecej czasu zajmowalo mi wykonanie takiego patyka, z drucianymi przelotkami itd, niz jego zlamanie ;)



#5 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 19 sierpień 2015 - 21:25

Kleilo sie i samoloty i statki ;) Wedki z leszczyny za dzieciaka tez robilem. Wiecej czasu zajmowalo mi wykonanie takiego patyka, z drucianymi przelotkami itd, niz jego zlamanie ;)

Uuu, to coś słabe blanki Tobie się trafiały, czy cuś, ja takie całkiem dobrze wspominam. Relacja ceny do trwałości była też bardzo korzystana :D



#6 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 19 sierpień 2015 - 23:46

Muszę przyznać że "korzenie" mamy wszyscy .... podobne. :)
Więc i ja mam.

#7 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 20 sierpień 2015 - 02:01

Klejenie samolocików jak i też kombinowanie z kolejkami było za młodu moją małą pasją :D  Więc chyba również wpisuję się nieźle w ten wątek ;) Choć jak przeczytałem temat "modelarz" miałem ciut inne skojarzenia. Ale pozwolę sobie już tego nie rozwijać ;)  



#8 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 20 sierpień 2015 - 03:47

Też kilka latek bawiłem się modelarstwem :)



#9 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 sierpień 2015 - 11:22

Do wedki z leszczyny, pasuje szczytowka z jalowca. Nie lamia sie tak☺

#10 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:19

"Mały Modelarz" różne "jaskółki" , "dzięcioły" i inne latające szybowce za dzieciaka  , potem przyszły dużo ciekawsze projekty (żaglowce) z balsy zbudowane z kilku tysięcy części a wędkarstwo było od zawsze . Przydały się umiejętności w klepaniu blach ,skręcaniu wirówek i struganiu woblerów a wędki .... to naturalna kolej rzeczy :) Komuna była dlatego dobra ...bo nic nie było w sklepach i wszystko trzeba było zrobić samemu :) , teraz wystarczy trochę kasy .


  • Little Wing lubi to

#11 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:51

Przed  "Jaskółką" był Bolek , Lolek i Zuch .Modelarnia w domu kultury  ;)



#12 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 20 sierpień 2015 - 19:29

Strzał w dychę.Ta  modelarska przeszłość niesamowicie pomaga.A ja miałem to dodatkowe szczęście że ojciec był modelarzem ale trochę innym [budowa modeli drewnianych urządzeń  w celu odlewania ich w żeliwie]  ,dzięki czemu wtajemniczył mnie w tajniki obróbki drewna i uczulił na precyzję.