Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting pod średnie jerki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Interceptor

Interceptor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Tobiasz

Napisano 24 sierpień 2015 - 01:10

Witam, zdecydowałem się na rozpoczęcie przygody z castingiem, właściwie miałem już okazję kilka razy porzucać takimi wędkami ale przyszła pora na zakup pierwszej wędki castingowej. Oczywiście wybór wędki to ciężka sprawa dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Szukam castingu pod jesiennego, jeziorowego szczupaka, z brzegu, jeśli chodzi o przynęty mam zamiar stosować głównie jerki do około 80g, np.  slider 10, 12, oret 12, rutta 10, Sweeper 14. Jeżeli chodzi o długość wędki to optymalnie byłoby +/- 190-200 cm. Preferuję kij 2 częściowy, ale ewentualnie jestem w stanie zaakceptować 1 częściowy. Koszt maksymalny to 700-800 zł.

Właściwie to miałem już upatrzony kijek Fenwick HMXT66MHC-F, miałem okazję przetestować nad wodą, znajomy posiada taką wędkę, kijek dla mnie chyba idealny ale niestety już nie do kupienia.
Oddałem też kilka rzutów St.Croix Premier PC66HF, też całkiem fajny kijek (nie tak jak fenwick) ale posiada 2 wady: już chyba niedostępny oraz cw tylko do 56g, co prawda spokojnie da radę rzucać cięższymi przynętami ale obawiam się, że slider 12s to już za dużo. 
Tutaj pojawia się prośba do Was, czy macie jakieś propozycje dotyczące wędek o podanych parametrach?
Dodam tylko, że odpadają produkty firmy Dragon (mam niemiłe doświadczenia z wędkami tej firmy).
Z góry dziękuję za pomoc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0



#2 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 24 sierpień 2015 - 17:42

Nie ma przypadkiem St.Croix Tidemastera o takich parametrach?

Szukaj używki Premiera, aczkolwiek ciężki temat bo sam takiego szukałem.

Poszukaj Savage Gear WoodyLight lub MPP do 100-ileś gramów (i są w 2-składach MPP).

#3 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 912 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 24 sierpień 2015 - 22:48

na giełdzie powinien jeszcze być kij na blanku atc mu 606... jednoskład ale blisko ideału... wiem co radze, sam mam mu666, naprawde warto kupić!



#4 OFFLINE   Interceptor

Interceptor

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Tobiasz

Napisano 26 sierpień 2015 - 17:41

Rzeczywiście ten Tidemaster może być ciekawą opcją, tylko jaki jest realny ciężar przynęt, którymi można rzucać w przypadku TIS66HF? Ktoś może miał, przynajmniej w ręce ten kijek albo rzucał nim i jest mi w stanie powiedzieć ile można tym rzucić?
Ciekawą opcją wydaje się też być Shimano 
Yasei Jerkbait AX, ktoś miał do czynienia z tą wędką i może coś o niej powiedzieć?
 



#5 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 26 sierpień 2015 - 19:21

Myślę, że Tidemaster będzie bardzo podobny do Premiera.

#6 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 wrzesień 2015 - 14:30

na giełdzie powinien jeszcze być kij na blanku atc mu 606... jednoskład ale blisko ideału... wiem co radze, sam mam mu666, naprawde warto kupić!

Zwracam uwagę, że C 606 ma c.w. do 2 oz czyli ok 60 g I moim zdaniem(mam takowy) to max jego możliwości. Niektóre wymienione przez pytającego przynęty ważą więcej. Nadto nieco krotki (1,83m) z brzegu. Skądinąd to świetny kij ale do nieco innych zastosowań

U.



#7 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 01 wrzesień 2015 - 18:20

Zwracam uwagę, że C 606 ma c.w. do 2 oz czyli ok 60 g I moim zdaniem(mam takowy) to max jego możliwości. Niektóre wymienione przez pytającego przynęty ważą więcej. Nadto nieco krotki (1,83m) z brzegu. Skądinąd to świetny kij ale do nieco innych zastosowań
U.

Zgadza się, tylko to dwie, inne serie. Miałem obydwa przez pewien czas.

Użytkownik PLECIONA edytował ten post 01 wrzesień 2015 - 18:22